Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 18
ilker333
11 ay önce - Pts 04 Eyl 2017, 15:52

Alıntı:
Ankara'da üniversiteden mezun olur olmaz aynı bölümden bir kız ile nişanlandım. Ailesini ziyarete gittiğimde alevi olduğunu öğrendim. Tam üç ay nişanlı kaldık ama alevi olduğunu hiç söylemedi. Konuştum, nişanı attım. İnancı elbette beni ilgilendirmez ama inançların gizlemesi de anlamsız. Bu kadar acı bir tecrübe yaşanmazdı.

zaten hataylı bir kızın senin gibi biriyle olması çok büyük bir yanlışmş, kız iyi kurtulmuş valla

Misafir 4b4

11 ay önce - Pts 04 Eyl 2017, 16:14

Hatayda bir birlik bütünlük yoktur. Arap Alevileri asla kendileri dışındakilerle evlenmez kiz vermez kiz almaz. Sunni Araplarla Turkler daha yakin gozukse de ayni yerlerde çok fazla yasamazlar. Suriyenin savastan onceki hali zamaninda Arap Alevileri yani Nusayriler Türkiye'den ayrilip Suriye'ye baglanmak isterlerdi eskiden beri.

ilker333
11 ay önce - Pts 04 Eyl 2017, 16:17

Alıntı:
Hatayda bir birlik bütünlük yoktur. Arap Alevileri asla kendileri dışındakilerle evlenmez kiz vermez kiz almaz. Sunni Araplarla Turkler daha yakin gozukse de ayni yerlerde çok fazla yasamazlar. Suriyenin savastan onceki hali zamaninda Arap Alevileri yani Nusayriler Türkiye'den ayrilip Suriye'ye baglanmak isterlerdi eskiden beri.

ben arap alevisiyim sen ne anlatıyorsun ya ?

Misafir 360

11 ay önce - Sal 05 Eyl 2017, 00:15

Her uyerde ırkçılar var siz kendi kokeninizi kac yüzyıla kadar araştırdınız.Anadolu uygarlıkların ve göçler yoludur.O nedenle daha uygar düşünün

Misafir fa6

7 ay önce - Pzr 24 Arl 2017, 19:33

Turkiyede yasayan 5 milyona yakin arap nifus var.Hatay/adana/mersin alevi nufus daha fazla sunni araplarda var.Sanliurfa/mardin/siirtbatmanda sunni araplar yasamaktadir

Misafir 2ba

7 ay önce - Cum 19 Oca 2018, 13:55

hatayda çalışmışlığım var ilk önce şunu söyleyelim Araplar alevisi-sünnisi Türk devetine bağlıdır. zaten hatay anavatana katılırken bunu ispat etiler
Gelelim doğru bilinen yanlışlara genellikle istisnalar kaideyi bozmaz
irani miletler esmer veya beyaz tenlidir
kürtler irani ve hint avrupa tezli tarihleri olduğu için esmerdir
araplarda esmertenli veya beyaz tenlidir
Türkler içinde sarışın boylar vardır özelikle mö yüzyılda anadoluda çok sayıda kıpçak türkü olduğu bilinmektedir hatta ermeni ve gürcülerle beraber yaşadıkları hatta eski gürcistanın silahlı kanadını oluşturmaktadır.

Çerkezler ( tüm kafkasya halkı ) içinde sarışın çoktur. Eski anadolu uygarlıkların mesala urartuların dillerin çeçen kökenli oılduğu kanıtlanmıştır. rusların kafakas çerkez katlıyamında türkiye kaçanların anadoluya olduğu gibi suriye ve hata ırak coğrafyasına yerleştirildiği biliniyor.

İskitler en eski türk toplumlarından olduğu nerdeyse kanıtlanmıştır saka olarakta geçen bu kavimin temsilcileri yakutistan saka türkleridir. başka bir iskit toplumu olduğu osetlerin ise irani bir görünüm sergilemektedir ayrıca bir irani kavim olan soud tücarların göktürk devletinin bir parçası olduğu ve göktürklerin bu soudları çok sevdiği onlar yüzünde çinle bile savaştığı bir gerçektir. daha öncede soud tücarlarıyla ilişki içinde olması muhtemeldir. Arab coğrafyası hatta yemendede iskit yerleşim yerleri olduğu gerçektir hatta saba melikesinin bir iskit hükümdarı olabilir zira yemende göktürk yazıtlarıyla aynı yazıtlar bulunmuştur.
Ayrıca Abasi dönemindeki hatay bölgesinde avasım şehirleri kurulduğu birçok türklerin bu bölgeye yerleştirildiği bizim okuduğumuz kitaplardada mevcut
Özelikle Atatürkün bu bölgeye hatay demesinin bir nedenide bu bölgenin eski çinin kuzeyindeki türk-moğol kökenli hıtay-kitan devletinden bu bölgeye trük nufusun gelmiş olduğudur.
Türklerinde Anadoluya gelmeden önce suriye bölgesine gelip yerelştiği bütün Tarihçiler bilmektedir.
Gelelim hanefi meshep olayına bildiğimiz gibi müslüman olan türklerin büyük çoğunluğu sırf hanefi mezhebindendir daha az şii ve alevi gelir ama ben şafi veya hambeli maliki duymadım tabi ki istisna olarak
emevi ve abasi döneminde türk coğrafyasından özelikle kıpçaklardan ve çerkezlerden devşirilen ve köle olarak alınan insanlardan şafi olanlar vardı bunlar ilk dönemlerde ama sonrası yok.
Türklerin Hanefi olmasının bir nedeni Ebu azam Ebu hanefinin arap olmamasıdır ve bu yüzden arap miliyetçiliği yapmamasıdır. Genelde Türklerle irtibatlı olan araplarında hanefi olmasının nedeni budur hatta bu yüzden hanefi araplarla türkler çok kolaylıkla karışmıştır bu düzlemde arap hanefilerin asimile olmuş başka bir halk olması diğer mezheplere göre daha güçlüdür.
Bunun örneğini suriye ve kuzey afrkada görebiliriz kuzey afrikadaki kuloğulları türk bir baba ve endüslü arap kadınların evliklerinden doğmuştur. ve bugün türkçeyi çok azı bilmektedir ve bunlar hanefidir.
Etnik kimlik olayında dil çok önemlidir ama o dili bilmek onun o milletten olduğunuda göstermez yani hindistandaki mugol türkleri türk olduklarını biliyorlar ama türkçeyi unutmuşlar afaganistanda ki hazaralar bunalar türk-moğol karışımı bir ırk ve sadece farsca bilmektedir.
bulgaristanda ve romanyada yaşayan çingeneler türkçe bilirler ama türk değildir. görüldüğü gibi arapça bilmek veya kürtçe bilmek bir insanı arap ve kürt yapmaz .
Keza kendi sarışın olup aslını arap veya kürt zanedenler büyük yanlışlık içindeler
sizin 4 olasılık var
1. Olasılık eski anadolu halkı olarak urartu akrabası bir kavim ve eski konuştukları
dil çeçence
2. İskit-saka kökenlisiniz yani tüklerle akarabasızınız belki iskit türk -soud irani kavimle karışım olmuş olabilir.
3. Kıpçak kökenlisiniz yani türksünüz
4. Çerkez ( bütün kafkaslar için söylenmekte ) göçüyle gelmişsiniz
Bu kavimlerin arap ve kürtler içinde kaybolmuş asimile olmuş veya evlilikler yoluyla araplaşmış veya kürtleşmiş olabilirsinzi

Misafir 58c

6 ay önce - Çrş 31 Oca 2018, 16:41

Dörtol türkümüdür nedir mk merak ediyom

Misafir cbe

6 ay önce - Prş 01 Şub 2018, 13:10

ilçe nüfusları nasıl oldu?

BARIŞCAN
6 ay önce - Cum 02 Şub 2018, 10:33

ALTINÖZÜ 60.603
ANTAKYA 370.485
ARSUZ 87.666
BELEN 32.336
DEFNE 146.803
DÖRTYOL 122.568
ERZİN 41.426
HASSA 55.073
İSKENDERUN 247.220
KIRIKHAN 113.096
KUMLU 13.228
PAYAS 41.153
REYHANLI 95.057
SAMANDAĞ 119.558
YAYLADAĞI 28.954

Akif Çalışlar

6 ay önce - Pzr 04 Şub 2018, 02:32

Kırıkhan 6-7 sene içinde Samandağ ve Dörtyol'u sollayacak gibi...

sayfa 18
« önceki   123 ... 171819202122   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET