Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir'e 2 yeni ilçe (Bayraklı ve Karabağlar)
« önceki   123 ... 192021

ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 21
alen Doğu Gencer
1 yıl önce - Cmt 02 Eyl 2017, 23:17

Alıntı:
İzmir'in trafiği İstanbul'dan çok daha berbat.Üçkuyular - Bostanlı arası tüp geçit mutlaka şart
Bir zaman sonra o da kesmeyecek körfez üstü asma köprüsüne ihtiyaç duyulabilir.


Misafir evladım. İzmir Trafiğinin 17 milyonluk şehirden berbat olmasına imkan yok!!! İnsanlar genelde İStanbuldan sonra izmir trafiği ülkedeki en berbat trafik diyor. ama yolların yetersizliğinden ama artan nüfustan ama başka bir sebepten. Bİr şekilde ülkede İstanbuldan sonraki en berbat trafiğe sahip olduk. artık siz ne sebep bulursanız.

Bunun dışında İzmire asma Köprü yapılamıyor. Bunun onlarca kez fizibilitesi yapıldı ! zaten asma köprü yapılamadıgı için Yarısı tüp geçit yarısı köprü şeklinde yapılacak. böylesi zaten çok daha yakışıklı


AnL_95
1 yıl önce - Cmt 02 Eyl 2017, 23:23

Misafir 030;
Bizde istiyoruz şehrimizin gelişmesini, büyümesini, kendine has bir yer olmasını ama yanlış metropolleşme İzmir'i geliştirmezde büyütmezde mesela çok haklısın Tramvay tek başına hiç bir işe yaramaz. Alsancak bölgesinin yükünü tek başına tramvay tabii çekemez.

Alsancak'a Metro + Tramvay yapılması gerekir. "Bornova Merkez - Özkanlar - Manavkuyu - Adliye - Çınarlı - Alsancak - Basmane" hattı yapar Üçyol'a bağlarsın. Böylelikle TCDD'den alınan alanda terk edilmiş olur.

Alsancak girişindeki yerlere Stad'da düşünülerek Gökdelen yada KentMerkezi değil onbinlerce aracı kaldıracak otoparklar yaparsın ondan sonra AKM - Kahramanlar - Liman arasını PİLOT BÖLGE bölge ilan edersin araç girişine 5 TL para alırsın her yere bisiklet yolları yaparsın Bornova Sokağını temizler Gazi Kadınlar gibi bir yer haline getirirsin sonra iş merkezlerine, şirketlere cazip teklifler sunarsın Alsancak'ı tamamen eğlence, müze, sergi, kültür, moda merkezi haline getirirsin. Bütün Avukat - Müşavir - Danışman - Reklamcı - DışTicaret camiasını toplar Basmane veya Yeni Kent Merkezine taşınmaları için cazip teklifler sunar buraya taşırsın. Kahramanlar'ın dibindeki Ege Mahallesini alır İzmir'in Cihangiri yaparsın. Romanları Limontepe Tokiye götürürsün. Tarihi Tilkilik semtini Suri Surilerden temizlersin. Suri surileri de götürürsün aynı Tokiye hem roman vatandaşlar hemde suriyeli sığınmacılar kaynaşır böylece. Ghettolaşmaz kent için tehlike olmaz. Tarihi Tilikilik semtini de MezarlıkBaşı ile beraber restorasyona alırsın. Tabii bu temizlikten Kemeraltı semti de nasibini alır. Oradaki binaları butik otel konsepti ile hizmet verecek Tilkilik + Kemeraltından oluşacak bir "OSMANLI BEDESTENİ" konsepti hemde bütün semt...

YeniKentMerkezi de öyle bir ucu Bornova Öğretmenevi - Ağaçlıyol diğer ucu Alsancak gibi bir alan ve bu gereksiz büyük. Üç ilçe arasında paylaşılan bir bölge tek başına merkez olamaz.
Tek elden tek belediyeden yönetilmesi gerekir. Bayraklı dediğin ilçe bir ucu Yamanlar diğer ucu Özkanlar gibi alalasız yerler olan bir yerken dibindeki Ege Perla Konak'a bağlı bir ilçe. Böyle sağlıklı Kent Planlaması yapılmaz. Yeni Kent Merkezi'nin Bayraklı'dan ayrı tek başına bir bölge olması gerekir.
İlçe Statüsünden bağımsız bir bölge olarak Belediyelik değil özel bir belde statüsü gibi olabilir bu ancak. Sadece BŞB'nin ve valiliğin kontrolünde. Bir nevi Özerk ilçe.

Çünkü şuan Tepecik SSK'ya kadar inen sınırları tam kesin olmayan bir YKM karmaşası var. Bunun belirlenmesi gerekir. Yine aynı şekilde Yeşildere Caddesi'nin iki yakasının tepe noktaları sınır kabul edilerek tepe aşağısının tarihi - kültürel rekreasyon alanı olması ve yine bu statüde olması doğru olur.
Civar semtler olan Eşrefpaşa, Gürçeşme, Gültepe, Ballıkuyu da tepe sınırı belirlenir ve yamaçta kalan evler tamamen yıkılır Central Park gibi bir yer haline gelir ve bu da bahsettiğim statü ile belirlenir.
Bu bölgelerin gelişimi ve ödeneği de nüfustan veya belediyeden bağımsız olur hazineden ihtiyaç oranında para alır. Ayrıca Alsancak Limanı - Kahramanlar arasında demiryolu da dahil olmak üzere kalan alan YeniTurizmBölgesi ilan edilerek Alsancak Limanı da tamamen yıkılarak ve yeni bir kimlik kazandırılarak bir alan yaratılır ve bu alan Ege Mahallesi'nin boşaltılması ve Alsancak Demiryolunun yeraltına alınması ile bu statüyü kazanır ve Konak ilçesinden ayrılır.
İstanbul'daki çoğu bölge için bu bahsettiğim statü daha elzemdir aslında. Çünkü tek elden yöentilrmeyecek kadar büyük bir şehir. Neyse.

Bununla ilgili çok uzun bir yazı hazırlıyorum. Ama esas olarak yapılması gereken bu. Heryere AVM - Konut dikip zenginlere peşkeş çekmekle şehir gelişmez. Bu bahsettiklerim yapılsın ondan sonra konutta dik AVM'de ama planlı dik.


Misafir 354

1 yıl önce - Pzr 03 Eyl 2017, 02:44

anl95 dostum güzel yazmışsın güzel ve uygulansa çok başarılı olacak fikirler. Bunlar uygulansa tepelerimiz orman olur yemyeşil, alsancak bölgesi mükemmel bir sosyal ve kültürel alan olur. tarihi semtlerimiz ve bölgelerimiz ise tam anlamıyla yaşatılır, gökdelen bölgemiz tek ve ihtişamlı olur dağınık ve düzensiz olmaz, ulaşımımız avrupadaki rahatlığa kavuşur.

keşke bunlar gerçekleşebilse gönülden isterim gerçekten de benim için hangi partiden olduğu önemli değil ama genç izmirli azimli vizyonlu bir belediye başkanı ve onu destekleyenlerle bunlar başarılabilir ancak. umarım önümüzdeki seçimlerde böyle bir isim çıkar izmirimiz için.Misafir efe

1 yıl önce - Pzr 03 Eyl 2017, 21:46

Heryere AVM - Konut dikip zenginlere peşkeş çekmekle şehir gelişmez.

@AnL_95 Yani öyle bir şey demişsin ki, sanki İstanbul ve Ankara'dan hızla gelmekte ve gelecek olan vatandaşlarımızın hepsi süper zengin hepsi para içinde yüzüyor.

Zaten İzmir'in zengini ve sosyetesi diye bir şey yoktur İstanbul'a gelip istanbullulaşmak isteyen izmir sosyetesiyle dalga geçiyorlar.Böyle insanlara ultra lüks yapı yapsan bile o kaliteden anlamaz sonradan görmeler.


Misafir 528

1 yıl önce - Pts 04 Eyl 2017, 03:34

izmirin zengini yoktur mu:) araştır az güzel kardeşim araştır. istanbul sosyetesi içinde kaç aile izmirli araştır güzel dostum:) boş boş yazıyorlar ya eğleniyorum burda okudukça

kaldı ki diyelim zengini yok ne olacak? 5 kişi zengin olunca şehir uçuyor mu herkese para mı dağıtıyorlar? benim tanıdığım tüm varlıklı izmirliler mütevazidir anlamsız gösteriş yapmaz sonradan görmeler gibi

saygılarımlaalen Doğu Gencer
1 yıl önce - Pts 04 Eyl 2017, 12:39

Alıntı:
@AnL_95 Yani öyle bir şey demişsin ki, sanki İstanbul ve Ankara'dan hızla gelmekte ve gelecek olan vatandaşlarımızın hepsi süper zengin hepsi para içinde yüzüyor.

Zaten İzmir'in zengini ve sosyetesi diye bir şey yoktur İstanbul'a gelip istanbullulaşmak isteyen izmir sosyetesiyle dalga geçiyorlar.Böyle insanlara ultra lüks yapı yapsan bile o kaliteden anlamaz sonradan görmeler.


Bilgiler düşünceler yanlış.

İzmire gelen veya gelmekte olan istanbul- Ankara göçü Zengin değil. Beyaz yaka agırlıkta. çoğunlugu sizlerden bıkmış nitelikli insanlar.

Aldıgın 1400TL asgari ücret ile hangi şehrin sosyetesi var yada yok takip etmeye devam et misafir. Sen izmir insanının kalitesini sorgulyacagına bir zahmet akan sümüklerini sil.


Misafir 13a

1 yıl önce - Pts 04 Eyl 2017, 14:18

izmir'e beyaz yakalı ancak ve ancak izmir geliştiği zaman gelir.O da belediyenin değişmesiyle olur.

AnL_95
1 yıl önce - Pts 04 Eyl 2017, 14:25

Şu farklı girişlerle aynı şeyi yazan misafir rumuzlu şahıstan kurtulamayacağız biz. Dediklerini ciddiye alıp cevap vermeye bile değmez. Sosyal medya trollü olduğu çok belli. Büyük ihtimalle de VPN kullanıyor.sayfa 21
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 192021
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet