Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara - İstanbul Hızlı Treni [ANK]
« önceki   123 ... 474849 ... 525354   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 48
alperen522
3 ay önce - Cmt 02 Eyl 2017, 19:40

Alıntı:

Alperen bey, son 5-6 sayfayı okumadınız mı ? Okumamış gibi yazıyorsunuz, birinci etap bitince konvansyionel hatta bağlanacak ve süre kısalması olucak ve bu çok güzel bir gelişme. Boşu boşuna hazır hattı niye ikinci etap bitene kadar bekletelim. Kaldı ki ikinci etap baya bi zaman alacak, en az 5 yıl sürer. 2023'ten önce hat tam anlamıyla açılmaz. Bu yüzden kâr kârdır. Trenlerin Arifiye sektöründeki hızlarını bilmediğim için kesin bir şey söyleyemem ama 70-80 dk. fazla iyimser bir hesap bence. wowtürkeyli ve brkspn nin tahminleri daha gerçekçi ve muhtemelen de olacak olan kısalma yarım saat civarı.

Nezih90 bağlantının yapılıp yapılmayacağını tam olarak bilmiyorum. Tahminim arazi koşulları yüzünden 1. etap bitiminden direk bağlantı yapılamaz yönünde ama ben sadece bağlantı yapılır veya yapılmaz ona göre tahminler yürüttüm. YHT ile Ankara-İstanbul arasında yıl içinde işim gereği 3 kez seyahat ettim ve tren Arifiye'de en az 5 dk duruyor. Hele ki Adaray'a denk gelirse bu süre uzayabiliyor. Alifuatpaşa'ya kadar çoğunlukla 80 km hızla gidiyor. YHT hattına bağlanırken hız 50 km'ye kadar düşüyor. Bu tip yavaşlama/hızlanma ve bekleme olaylarını hesaba katarak 70-80 dk gibi bir tahminde bulundum. Dediğim gibi sonuçta benimki bir tahmin. Belki olur belki olmaz . Size de iyi bayramlar.

Sayın wowtürkiyeli

Görüntülerde Bağlarbaşı köyünün yakınlarında konvansiyonel hattan YHT tüneline doğru açılan bir tünel görünüyor. Bu tünelin amacı nedir bir bilginiz var mıdır?

Alıntı:

Evet var ve sık sık giriyorum. Kot farkı olabilir, bunun için ekstradan eğimli bir viyadük yapılıyor, ayaklarının inşaatıda üyelerimiz tarafından fotoğraflandı. Muhtemelen Doğançay istasyonunundaki iki sayding hattı bu bağlantı için kullanılacak ve İstanbul'a giderken T-26 sektöründeki konvansiyonel hatta geçiş virajına benzeyecek.
Bunlara ek olarak Pamukova istasyonu ile Alifuatpaşa yakınındaki YHT/konvansiyonel hat bağlantısı arasındaki hattın çift hatta çıkarılma ihalesine de çıkıldı. Yani bu bağlantı noktası yakında kaldırılabilir.

Bence tüm bunlar ilk etabın önceden açılacağını gösteriyor.

Nezih90 Şimdi gördüm sizin tahmininiz daha gerçekçi ve çok büyük olasılıkla gerçekleşecek gibi. İnşallah yanılırım benim için 10 dk'lık bir kısalma bile önemlidir. Tekrardan iyi bayramlar.

wowtürkiyeli
3 ay önce - Cmt 02 Eyl 2017, 22:17

Alıntı:
Görüntülerde Bağlarbaşı köyünün yakınlarında konvansiyonel hattan YHT tüneline doğru açılan bir tünel görünüyor. Bu tünelin amacı nedir bir bilginiz var mıdır?

Onlar yaklaşım tünelleri:

Kaynak: http://geyvemedya.com/geyve-bogazindaki-tunel-cal ...am-ediyor/

wowtürkiyeli
3 ay önce - Cmt 02 Eyl 2017, 23:54

Doğançaydan güneye yukarı doğru rampanın inşaatı:

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Kuzeye bakış:

(+)

(+)

şimdilik bu kadar. Yarın bir kaç fotoğraf daha hazırlayıp yüklerim

KrYrM
3 ay önce - Pzr 03 Eyl 2017, 09:29
YHT İzmit-İstanbul Kuzey Geçişi

Herkesin bayramı kutlu ve mübarek olsun öncelikle.Yht İzmit-İstanbul Kuzey Geçişi projesinin başlama zamanı hakkında bilgisi olan paylaşır ise memnun olurum.KMO projesine İzmit ten sonra paralel ilerleyeceği söylenen bu projeden etkilenmesi muhtemel parseller hakkında tasarrufta bulunmam için gerekli olduğundan soruyorum proje başlangıç zamanını.Cevaplayabilen olursa senirim.Saygılarımla.

wowtürkiyeli
3 ay önce - Pts 04 Eyl 2017, 14:10

Tünel çıkışı:

(+)

google mapsde:

Alıntı:

(+)

çıkarılan hafriyat buraya dökülüyor. ilerde buraya yol yapılırmı? niye olmasın

(+)

(+)

(+)

rampa için duvar ve dolgu:

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

wowtürkiyeli
3 ay önce - Pts 04 Eyl 2017, 14:35

Alıntı:
KrYrM
YHT İzmit-İstanbul Kuzey Geçişi

Herkesin bayramı kutlu ve mübarek olsun öncelikle.Yht İzmit-İstanbul Kuzey Geçişi projesinin başlama zamanı hakkında bilgisi olan paylaşır ise memnun olurum.KMO projesine İzmit ten sonra paralel ilerleyeceği söylenen bu projeden etkilenmesi muhtemel parseller hakkında tasarrufta bulunmam için gerekli olduğundan soruyorum proje başlangıç zamanını.Cevaplayabilen olursa senirim.Saygılarımla.

YHT kuzey geçişle ilgili bilgiler burda bulabilirsiniz:

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=130014
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=88025
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=154857 ...p;start=20

Ne zaman başlayacağına dair bilgi bulamadım maalesef. Bu sene inşaat ihalesi yapılacak diye bişe okudum gibi hatırlıyorum. Ama emin değilim.

Misafir fe9

3 ay önce - Pts 04 Eyl 2017, 20:35

Teşekkür ederim wowtürkiyeli .

KrYrM
3 ay önce - Sal 05 Eyl 2017, 15:42
Adım neden çıkmamış

Ben üyeyim lakin adım misafir olarak çıkıyor.

Nezih90
2 ay önce - Cmt 16 Eyl 2017, 23:07

Sonunda kamuşlaştırma için harekete geçilmiş.

Alıntı:
Ankara-İstanbul Hızlı tren projesi için acele kamulaştırma kararı
16/09/2017

Ankara-İstanbul Hızlı Tren Projesi kapsamında Sakarya’nın Sapanca ve Gevye ilçelerindeki bazı taşınmazlar acele kamulaştırılacak.

2017 Yılı Yatrım Programmda 1994E010180 proje numarasıyla yer alan “Ankara-İstanbul Hızlı Tren Projesinin Doğançay Ripajı II. Kısım Doğançay-Sapanca kesiminde yer alan ve ekli kroki ile listede güzergahı, bulundugu yer ve ada/parsel numaraları gösterilen taşınmazlar ile üzerindeki muhdesatın Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılması ‘Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının 30/5/2017 tarih1i Va 45133 sayılı yazısı üzerine, 2942 sayılı Kamulaştırma Kanununun 27 nci maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 17/7/2017 tarihinde kararlaştırılmıştır.

Kamulaştırılacak taşınmazlar Sakarya’nın Sapanca ilçesindeki Rüstempaşa, Göl, Ünlüce, Hacımercan, Akçay; Gevye ilçesindeki İlibey ve Karaçam mahallelerinde bulunuyor.

Kaynak: R ayhaber

İsteyenler sitede verilen link ile hangi ada/parsel nolu arazilerin kamulaştırılacağını da görebilir.

wowtürkiyeli
2 ay önce - Cmt 23 Eyl 2017, 14:55

Alıntı:

(+)

Doğançay kavşağı:
Anten bölgesine çıkan yolda toprak kaymışdı (aylar, yıllar evvel?) çalışma var. Büyük ihtimalle YHT hattınla ilgisi yokdur, ama yinede ...

En son wowtürkiyeli tarafından Cmt 23 Eyl 2017, 15:47 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

sayfa 48
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 474849 ... 525354   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM