Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 7
tarkanzbk

14 yıl önce - Cmt 15 Eyl 2007, 01:28
ücret + minibüs

Süha Bey önce pahalı sonra ucuz olur demiş ama bazı kamu hizmetleri bunun aksinin yaşandığı doğrultusunda ipucları veriyor bize ama umarım ucuz olur.yatırım maliyeti yüksek ama sirkülasyon ve hızlılık maliyeti çabuk karşılayacak izlenimi veriyor.Ayrıca bu hatta yolun büyük ölçüde tıkanmasına neden olan minibüslerden siz bu yolu terk edeceksiniz şeklinde olur alındımı?metrobüs yolunu kapatıp eylem vs. gibi hadiseler yaşanabilirmi?

Zafer

14 yıl önce - Cmt 15 Eyl 2007, 17:17

Metrobüsler ilk seferlerini ücretsiz yapacak daha sonra ise yılbaşına kadar ise %50 indirim söz konusu olacakmış, sevindirici bir haber oldu.. Ulaşımcı arkadaşlarımız detaylı inceleyeceklerdir..

Metrobüs seferleri 1 hafta ücretsiz  
    İSTANBUL (İHA) - 2007-2008 yılı eğitim ve öğretim yılının başlayacağı 17 Eylül tarihinde hizmete girecek olan Metrobüs seferlerinin bir hafta süreyle ücretsiz olacağı bildirildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, "Pazartesi günü seferlerine başlayacak olan Topkapı-Küçükçekmece Metrobüs ve Sultançiftliği-Edirnekapı hafif metro bir hafta süreyle ücretsiz hizmet verecek. 24 Eylül 'den itibaren yılbaşına kadar yüzde 50 indirimli yolcu taşıyacak" denildi.
    Kaynak

Er Kut
14 yıl önce - Cmt 15 Eyl 2007, 19:18

Ücretsiz oldugu vakit kapilardan gecerken jeton ve akbil okutmadan gecme imkanimi oluyor? Kapilar acikmi yani?

Alper Ay
14 yıl önce - Sal 18 Eyl 2007, 00:11

metrobüsün birsüre ucuz olmasının tek neden, var o da durakların yetişmemi olması okadar.
Duraklara turnike ve akbilcihazları konulunca herşey normale dönücek. Sadece ve sadece 17 Eylüle çalışılabilsin diye bedava.

Çağrı Tekin

14 yıl önce - Sal 18 Eyl 2007, 00:27

Alıntı:
metrobüsün birsüre ucuz olmasının tek neden, var o da durakların yetişmemi olması okadar.
Duraklara turnike ve akbilcihazları konulunca herşey normale dönücek. Sadece ve sadece 17 Eylüle çalışılabilsin diye bedava.

İstanbul'da yeni bir toplu taşıma sistemi açıldığı zaman belli bir süre zaten ücretsiz olur. Gişeler yetişmese bile ücretsiz olacaktı zaten bu sistem. Sultançiftliği metrosu da ücretsiz.

Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Pts 24 Eyl 2007, 05:15

Ücretlendirme, son açıklanan şekliyle yarım tarife... Yani; 65 Ykr... Galiba, bu sabahtan itibaren artık para kesilecek...

Akın KURTOĞLU

Murat Caner
14 yıl önce - Pts 24 Eyl 2007, 10:28

Bakalım ücretli olunca minibüslerin etkilenmesi azalacak mı? Minibüslerin satıldığına dair habeler vardı.

Fatih Can
14 yıl önce - Pts 24 Eyl 2007, 10:33

Ücretlendirme degismıs su an icin, bir hafta daha yogun saatlerde ücretisz olacakmıs, diger saatlerde ise yarım tarife olacak.

Detayı

http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=270322

recep demirbas
14 yıl önce - Pts 24 Eyl 2007, 13:00

diğer saatlerdeki yarım üsretleri hangi akbil gişesine ödeyeceğiz

incirliden çekmeceye kadar 1 adet bile akbil gişesi göremedim bu sabah

ERSINAYLIN666
14 yıl önce - Pts 24 Eyl 2007, 13:12

otobüsün içindeki akbil cihazlarına ödeyeceksin dostum

sayfa 7
« önceki   123 ... 678 ... 141516   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM