Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Artvin - Kemalpaşa


ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
[Eray]
10 yıl önce - Cum 28 Arl 2007, 17:04
Artvin - Kemalpaşa


Karadenizin en sonunda doğa harikası bir yeşil deniz ki Lacivert olanın ardında.(+)


Mısırların bitiminde Kemalpaşa merkezi başlıyor eski adı Makriyal.ileride görülen tepeler ise Hopa nın arka planına düsen dağlardır.(+)


Kemalpaşa (Artvin)(+)


Bİraz kasvetli oldu ama sonbaharda akşama yakın çektim.Ben seviyorum bu kasvetli havaları Karadenizde.Ayvazovski gibi oldu...(+)
En son [Eray] tarafından Cum 28 Arl 2007, 17:10 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


ergunerol

10 yıl önce - Pzr 09 Ksm 2008, 02:44

Kemalpaşa Artvin ili Hopa ilçesine bağlı şirin bir beldemizdir. Karadeniz sahilinde olup Gürcistan sınırından önceki son yerleşim birimidir. Sarp hudut kapısına uzaklığı 3 km'dir.


Çay bahçesi ve arka planda çay fabrikası(+)


Sarp Hotel(+)


Çay bahçesi ve arka planda yan profilden Sarp Hotel(+)


Doğu Karadeniz'de de yetişen Kivi(+)


selim53
9 yıl önce - Cum 16 Ekm 2009, 20:49


artvin hopa ilçesi kemalpaşa beldesiOsman Ünlü

6 yıl önce - Prş 27 Eyl 2012, 07:36
Kemalpaşa


Sarp sınır kapısının son yerleşim yeridir. Güzel doğası ve denizi etkileyicidir. Çay üretimi yapılmaktadır. Son zamanlarda bir sınır alışveriş merkezi olmuştur. Günlük kurulan büyük pazarlar mevcuttur. Sınır ticaret çok ilerlemiş.

(+)  

(+)  

(+)  

(+)  

(+)


Berktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Sal 29 Ağu 2017, 15:02

KEMALPAŞA ARTIK İLÇE HAYIRLI OLSUN
Alıntı:
Resmi Gazete’de yayımlanan 694 sayılı KHK’da yer alan düzenlemeyle, Aksaray’ın Sultanhanı beldesi, Yeşiltömek köyünü de kapsayacak şekilde ilçe oldu.

Ayrıca Akdere, Çamurlu, Dereiçi, Gümüşdere, Karaosmaniye, Kayaköy, Kazimiye, Köprücü, Liman, Osmaniye, Sarp ve Üçkardeş köylerini kapsayacak şekilde Artvin’in Hopa ilçesine bağlı Kemalpaşa beldesi de ilçe yapıldı.KHK’da, kurulan ilçelerin personel ihtiyacını karşılamak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlara ait yeni kadrolar tahsis edilirken, bu kadrolara yapılacak atama işlemlerinin, merkezi yönetim bütçe kanunlarındaki sınırlamalara bir yıl süreyle tabi olmayacağı düzenlendi.

Kemalpaşalılar bu kararı yıllardır beklediklerini, Kemalpaşa’nın her açıdan, gerek altyapı, gerek Sınır yerleşim yeri gerekse nüfusu ile yıllar önce ilçe olmayı çoktan hak ettiğini, nihayet 2017 yılı Ağustos ayında ilçe olarak ilan edilmesinden dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler.

Konuyla ilgili olarak Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek Kemalpaşa Beldesi’nin ilçe olması nedeniyle bir kutlama programı ve açıklama yapılacağını belirtti.

Adalet Ve Kalkınma Partisi Artvin Milletvekili İsrafil Kışla. Sosyal paylaşım sitesindeki sayfasından “Müjde. bu gün Artvin için tarihi bir gün.694 sayılı kararname ile Kemalpaşa beldemiz ilçe oldu. Cumhurbaşkanımıza teşekkürler. Hayırlı olsun.” Sözlerini paylaştı.
Bir çok gerek soru önergesi gerekse araştırma önergeleri ile Kemalpaşa’nın ne zaman ilçe yapılacağı sorularını soran CHP Artvin Milletvekili Bayraktutan’da sosyal paylaşım sitesindeki sayfasından, “Ülkemizin ve ilimiz Artvin'in sınır Beldesi Kemalpaşa'nın İlçe olmasını kutluyorum. Hayırlı, uğurlu olsun... Uğur Bayraktutan Artvin Milletvekili.

İzmir’in Kemalpaşa ilçesi’nden sonra artık Artvin’in de Kemalpaşa adıyla bir ilçesi oldu. Bu durum akıllara geçmişte Osmanlı döneminde Yusufeli’nin adının “Kiskim” olduğu yıllarda Ankara Keskin ilçesi ile adlarının karıştırılması sonucu posta ve diğer adreslerde karışıklığa neden olmuş, bu nedenle 8 Aralık 1913 yılında Kiskim’in adı Sultan Abdulaziz’in veliaht oğlu Yusuf İzettin Efendiye ithafen “Yusufeli” olarak değiştirilmişti. Günümüzde karışıklığın yaşanmayacağı bir çok gelişmenin var olduğu belirtilse de akıllara yakın geçmişteki bu örnek geliyor. Bakalım İzmir-Kemalpaşa ile Artvin Kemalpaşa ilçelerinin aynı isim nedeniyle karışıklık yaşanacak mı?

Kaynak: http://www.kemalpasa.bel.tr/?Syf=26&Syz=58650 ...IRLI-OLSUN

Hayırlı uğurlu olsun, gerek sınırdan gerekse doğal güzellikleri ile umarım hakettiği değeri alır.cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler