Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 7

kocaeli+sakarya+yalova birleşsin ve yeniden tek il olsun mu?
evet birleşmeli ve ülkenin enbüyük 4.ili sonrasında 3.büyük ili olmalı 40.5%  40.5%  [34]
hayır birleşmesin hepsi kendi başına büyüsün ve gelişmeye devam etsin 59.5%  59.5%  [50]
Toplam Oy : 84

ads 1940
9 ay önce - Prş 09 Mar 2017, 12:25

@sedattekin Bende Adana'nın Osmaniye ile birleşmesini + Hatay anavatana katılmadan önce bize ait olan Dörtyol, Payas, ve Erzin ilçelerinin tekrar Adana'ya bağlanmasını istiyorum.

Aslında Eyalet sistemi ile bu gibi sorunlar kökten halledilebilir 81 il nüfus ve coğrafi özelliklerine göre birleştirilip 15-20 kadar Eyalet haline getirilse yani her bir eyalet ortalama 4-5 şehrin birleşmesinden oluşsa ve eyaletler kendi kendilerini yönetseler eyalet halkları kendi valilerini kendileri seçseler bu sayede merkezi idarenin yükü azalsa daha iyi olmaz mı?

Ayrıca Eyalet haritası çalışmanı bu başlıkta yayınlayabilirsin bende Eyalet Haritası çizmeyi düşünüyorum.
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=10926

Neyse o başlıkta mesaj yazma hakkım yokmuş çizdiğim Kocaeli Sakarya ve Yalovayı birleştirdiğim Eyalet haritasını buraya koyuyorum.

(+)

18 Eyalet şunlar

Adana
Ankara
Antalya
Bursa
Diyarbakır
Erzurum
İstanbul
İzmir
Kastamonu
Kayseri
Konya
Kocaeli
Malatya
Samsun
Tekirdağ
Trabzon
Şanlıurfa
Van

egebabacan
9 ay önce - Pzr 12 Mar 2017, 04:35

İstanbul ile Kırıkkale ve Tekirdağ birleşse güzel olur. En azından nüfus yoğunluğu azalır.

bulent kucuk

9 ay önce - Pzr 12 Mar 2017, 10:07

Birleşsin diyeceğinize düzgün çalışan belediye başkanı seçin, ideolojik seçimlerin sonucu ortada. Belediye Başkanları, hizmet sunacağım felsefesini, millete giydirmek sanarak yollarına devam ediyorlar. Misal Tekirdağ, örnek çok hizmet yok...

Misafir 25f

9 ay önce - Çrş 15 Mar 2017, 17:53

Eyalet osmanlıda vardıda valileri halkmı seçiyordu,bölücülerin isteği zaten bu kendi kendine yönetme sonra her eyaletede bayrak istersin sen

xmaksoy
3 ay önce - Cum 25 Ağu 2017, 10:38

Bence Kocaeli Sakarya ve Yalova direk İstanbul'a katılsın

sayfa 7
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET