Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Berktuğ
site denetçisi

5 yıl önce - Prş 11 Tem 2013, 18:16
Bursa Görükle - Haberler ve Sohbet


GÖRÜKLE YENİ YÜZÜNE KAVUŞUYOR
Alıntı:
Görükle’ye yeni bir yüz kazandırmak için çalışmalar yapan Nilüfer Belediyesi, hazırladığı cephe sağlıklaştırma projesini site yöneticilerine tanıtarak çalışmalara hız kazandırdı.Bursa’da öğrencilerin yoğunlukla yaşadığı Görükle’de, öğrenciye ve Nilüfer’e yakışır bir yaşam alanı oluşturmak için projeler üreten Nilüfer Belediyesi, hazırladığı cephe sağlıklaştırma projesiyle Görükle’ye yeni bir yüz kazandırmaya hazırlanıyor.

Binaların dış cephe, çevre ve yol düzenlemesinin kısa bir süre içerisinde başlayacağını belirten Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, site yöneticileriyle bir araya gelerek projenin detaylarını anlattı.

Başkan Bozbey, site yöneticilerine Görükle’de bu düzenlemeye ihtiyaç olduğunu söyleyerek, bölgede yaya trafiğini arttırmak istediklerini belirtti.

Nilüfer Belediyesi tarafından hazırlanan proje kapsamında üç farklı renk üzerinden seçilecek tek tip tasarım uygulanacak.

Alüminyum kompozit ve ahşap kompakt laminant tasarımlarla yeni yüzüne kavuşacak Görükle’de ticari işletmelere de esnek tasarımlar uygulanacak.

Kaynak: http://www.olay.com.tr/haber/bursa-bolge/gorukle- ...62220.html

Öğrenci semti Görükle'de yaşanan sorunları ve haberleri artık bu başlıkta paylaşalım.


En son Berktuğ tarafından Sal 15 Arl 2015, 11:42 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


serkan salman

5 yıl önce - Cmt 13 Tem 2013, 13:02

Görükle'de yaşamıyorum ama arada bir yolum düşüyor ve doğrusu beni en çok usandıran, bazı yeni yapılan yollardaki çalışmaların yavaş gitmesi. Yer yer oluklar nedeniyle araçla giderken sıkıntı yaşanabiliyor.

Berktuğ
site denetçisi

4 yıl önce - Çrş 08 Oca 2014, 17:36

20 RESTORAN VE KAFENİN KAÇAK BÖLÜMLERİ YIKILDI!
Alıntı:
Uludağ Üniversitesi kampüsünün bulunduğu Görükle`de 20 kafeterya ve restoranın kaçak bölümleri Nilüfer Belediyesi ekiplerince yerle bir edildi.Nilüfer Belediyesi Görükle Atatürk Caddesi üzerindeki işletmelere çeki düzen getiriyor.

İşletmelerin ön cephelerinin gelişi güzel dizayn edilmesi ve kullanım alanlarının dışına çıkılması Nilüfer Belediyesi’ni harekete geçirdi.

Hazırlanan örnek projeyle işletmelerin ön cephelerinde sağlıklaştırma çalışmaları yapılması konusunda esnafa uyarılarda bulunan Nilüfer Belediyesi, ayrıca kullanım alanlarındaki ihlalleri de göz önünde bulundurarak bölgede yayaların daha rahat hareket etmeleri sağlamak için adım attı.

Esnaf ve işletme sahipleriyle defalarca bir araya gelen Nilüfer Belediyesi ilgili ekipleri, Nilüfer Belediye Meclisi’nin 08.05.2013 tarih ve 420 sayılı kararı doğrultusunda idari yaptırım uyguladı.

İşletmelere daha önce tebligat gönderen Nilüfer Belediyesi, uyarılara kulak asmayan Atatürk Caddesi üzerindeki 20’ye yakın işletmeyi yerle bir etti. Sabah saatlerinde başlayan yıkımlar sırasında geniş güvenlik önlemleri alınırken, esnafın içeride bulunan eşya ve malzemeleri ekipler tarafından dışarıya çıkartılarak zarar görmeleri engellendi.

Yıkımlar sırasında herhangi bir olumsuz olay yaşanmazken, projeyi uygulamak üzere harekete geçen işletmelerde çalışmalarını bir an önce tamamlamaları yönünde uyarıldı.

Kaynak: http://www.olay.com.tr/haber/ilceler/20-restoran- ...81967.html

Görükle'deki görüntü de çeki düzene gelecektir umarım.feritsahin

4 yıl önce - Cum 10 Oca 2014, 14:12

Görüntü kirliliğinin olmaması iyi olacakta yolları niçin daralttılar onu anlamadım... 1 araçlık yol 2 araçlık yaya geçidi yapıldı...

Berktuğ
site denetçisi

2 yıl önce - Prş 31 Mar 2016, 14:57

GÖRÜKLE, GENÇLİK MERKEZİNE KAVUŞUYOR
Alıntı:
- EĞİTİMDE KALİTE KENT BURSA ADINA ÖNCELİKLİ YATIRIMLARI KARARLI ADIMLARLA GERÇEKLEŞTİREN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, NİLÜFER İLÇESİNDE BİR PRESTİJ YATIRIMA DAHA İMZA ATIYOR.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN NÜFUSUNUN 4’TE 3’Ü ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ OLAN GÖRÜKLE’DE 7.5 DÖNÜMLÜK ALANDA PROJELENDİRİLEN GENÇLİK MERKEZİ, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, AK PARTİ İL BAŞKANI CEMALETTİN TORUN, AK PARTİ NİLÜFER İLÇE BAŞKANI CELİL ÇOLAK VE VATANDAŞLARIN KATILDIĞI TEMEL ATMA TÖRENİYLE START ALMIŞ OLDU.
- EĞİTİM İLE KAMELYA CADDELERİNİN KESİŞİM NOKTASINDA YER ALAN VE BÜNYESİNDE 96 YATAKLIK YURT BİNASI, KONFERANS MERKEZİ, 45 ARAÇLIK OTOPARK, DERSLİKLER, KÜTÜPHANE VE SOSYAL MEKANLAR BARINDIRAN MERKEZİN 1 YILDA TAMAMLANARAK ÖĞRENCİLERİN HİZMETİNE SUNULACAĞI AÇIKLANDI.
- TESİSLERİN TOPLAM 8 MİLYON TL’YE MAL OLACAĞINI BELİRTEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, TÜRKİYE’NİN 2023 HEDEFLERİNE DAHA HIZLI ULAŞMASI İÇİN İYİ EĞİTİMLİ GENÇLİKLE GÜÇLÜ BİR BURSA’YI OLUŞTURMAK İSTEDİKLERİNİ SÖYLEDİ.


Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından 7.5 dönüm alan üzerinde projelendirilen ve bünyesinde yurt, konferans merkezi, derslikler, kütüphane ve sosyal mekanlar barındıran Görükle Gençlik Merkezi’nin temeli, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe tarafından törenle atıldı. 1 yılda tamamlanarak hizmete alınacak tesislerin toplam 8 milyon TL’ye mal olacağını belirten Başkan Altepe, Türkiye’nin 2023 hedeflerine daha hızlı ulaşması için iyi eğitimli gençlikle güçlü bir Bursa’yı oluşturmak istediklerini söyledi.

Muhteşem kompleks
Eğitimde kalite kent Bursa adına öncelikli yatırımları kararlı adımlarla gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, Nilüfer ilçesinde bir prestij yatırıma daha imza atıyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından nüfusunun 4’te 3’ü üniversite öğrencisi olan Görükle’de 7.5 dönümlük alanda projelendirilen gençlik merkezi, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun, AK Parti Nilüfer İlçe Başkanı Celil Çolak ve vatandaşların katıldığı temel atma töreniyle start almış oldu. Eğitim ile Kamelya caddelerinin kesişim noktasında yer alan ve bünyesinde 96 yataklık yurt binası, konferans merkezi, 45 araçlık otopark, derslikler, kütüphane ve sosyal mekanlar barındıran merkezin 1 yılda tamamlanarak öğrencilerin hizmetine sunulacağı açıklandı.

Her şey gençler için
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Türkiye’nin 2023 hedeflerine daha hızlı koşması için güçlü bir Bursa oluşturmak istediklerini söyledi. Kalkınan büyüyen bir Bursa’yla birlikte büyük Türkiye’yi hayal ettiklerini, Bursa’nın hedef yolunda örnek olması için her türlü yatırım ve hizmeti vakit kaybetmeden hayata geçirdiklerini belirten Başkan Altepe, sorumluluk duygusu olan, zeki ve ahlaklı, iyi eğitimli gençlerin bu yolda gönüllü neferler olacağını kaydetti. Onun için bu tür yatırımlara girdiklerini ve Türkiye’nin geleceği adına hiçbir masraftan kaçınmadıklarını söyleyen Başkan Altepe, “Bu anlamda; gençlerimizin toplanacağı, barınacağı, her türlü kültürel, sanatsal ve sportif aktivitelerini gerçekleştirebileceği, bölgeye değer katacak güzel bir tesisi daha hizmete almanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Video:‘Bütünşehir’le yatırımlar patladı
Başkan Altepe, konuşmasında, güçlü Türkiye’nin oluşması yolunda atılan adımların en büyük göstergesinin 2012 yılında yürürlüğe giren ve Büyükşehir belediyelerine her türlü yatırımı yapma yetkisini veren ‘Bütünşehir Yasası’ olduğunu kaydetti. Yasayla birlikte 17 ilçenin tamamında boy gösterdiklerini, ilçe belediyelerinin bütçeleriyle yapılması imkansız olan yatırımları bir bir hizmete aldıklarını belirten Başkan Altepe, Görükle’ye yapılan gençlik merkezinin de bu kapsamda değerlendirilebileceğini kaydetti. Toplamda 8 milyon TL’ye mal olacak merkezin Nilüfer Belediyesi’nin bütçesiyle yapılmasının imkansız olduğunu kaydeden Başkan Altepe, “Bu bölgede onlarca milyon TL’lik alt yapı çalışması gerçekleştirildi. Ana caddeler düzenlendi, eksiklikler giderildi. Hepsi büyük yatırımlar… Bu yatırımların ilçe belediyesi eliyle yapılmasına imkan yok. İnşallah bundan sonra da Nilüfer ve Görükle’ye desteğimiz sürecek” diye konuştu.

Görükle’ye raylı sistem
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, konuşmasında Görükle’de oturanlara raylı sistem müjdesi de verdi. Kestel’den üniversiteye kadar yolcu taşıyan raylı sistemin üniversiteden Görükle kent merkezine çekilmesi yönünde hazırlıkların sürdüğünü belirten Başkan Altepe, proje çalışmaları tamamlanır tamamlanmaz temel atacaklarını belirtti. Başkan Altepe, “İnşallah onun da temeli en kısa zamanda atılacak. Bursalılar raylı sistemle direkt Görükle’ye ulaşmanın ayrıcalığını yaşayacak” şeklinde konuştu.

Görükle Mahalle Muhtarı Harun Kızıl ise yapılan yatırım nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti. Görükle’nin sahip olduğu genç nüfus oranıyla Bursa’nın yıldızı olduğunu kaydeden Kızıl, tespit ettikleri eksiklikleri kürsüden Başkan Altepe’ye aktardı.

Konuşmaların ardından gençlik merkezinin temeli, protokol üyeleri tarafından atıldı.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/gorukle--genclik-merkezin ...ber/21574/

Hayırlı uğurlu olsun.Berktuğ
site denetçisi

2 yıl önce - Prş 03 Ksm 2016, 12:40

GÖRÜKLE ´GENÇLİK MERKEZİ´NE 2017’DE KAVUŞACAK
Alıntı:
- Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin gençlere yönelik çalışmaları kapsamında Görükle’de inşaatı devam eden gençlik merkezinin, 2017 yılının ortalarında faaliyetine başlayacağını söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin kalite kenti Bursa’yı oluştururken geleceğe yönelik yatırımlarının da sürdüğünü söyledi. Başkan Altepe, Görükle’de inşaatı devam eden gençlik merkezinin 2017 yılının ortalarında faaliyetine başlayacağını söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’yı daha yaşanabilir bir şehir haline getirirken gençlere yönelik çalışmaların da hızla sürdüğünü söyledi. Büyükşehir Belediyesi bürokratlarıyla birlikte Görükle’de inşaatı devam eden gençlik merkezinde incelemelerde bulunan Başkan Altepe, “Uludağ Üniversitesi ile üniversitenin bulunduğu Görükle, Bursa için çok önemli bir bölge. 60 binin üzerinde öğrencisi olan Uludağ Üniversitesi’ne her alanda destek vermek için projeler geliştiriyoruz” şeklinde konuştu.Video:7500 metrekarelik kompleks
Başkan Altepe, bu projelerden birinin de Görükle’nin girişinde inşaatı devam eden gençlik merkezi olduğunu ifade ederek, “Gençlik merkezi inşaatımız hızla devam ediyor ve inşallah 2017 yılı ortasında da hizmete açılmış olacak. Burada gençlere yönelik her türlü sosyal alan oluşturuluyor. 6 katlı ve 3100 metrekare inşaat alanlı yurt binası ile 4 katlı 4400 metrekare inşaat alanlı gençlik merkezi, toplamda 7500 metrekare inşaat alanlı büyük bir kompleks olarak faaliyet gösterecek” diye konuştu.
Yatakhaneleri, etüt salonları, konferans ve etkinlik salonları ile sosyal alanlarının da bulunacağı kompleksin gençlerin önemli bir ihtiyacına cevap vereceğini ifade eden Başkan Altepe, “Gençlik merkezimiz, Görükle’ye değer katacak” dedi. Başkan Altepe, kompleksin maliyetinin de 10 milyon TL (10 trilyon) olduğunu sözlerine ekledi.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/gorukle--genclik-merkezi- ...ber/22615/

Hayırlı uğurlu olsun.


ivenrec
2 yıl önce - Prş 03 Ksm 2016, 16:15

Görükle'ye gerekliydi böyle bir proje. Hayırlı olsun diyelim. Görükle'ye ilgili belediyelerin /nilüfer-bbb daha çok önem vermesi gerekiyor. Hiç belediye çalışması göremiyorum Görükle'de.

Berktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Prş 24 Ağu 2017, 13:15

GENÇLİK MERKEZİ’NDE SONA GELİNDİ
Alıntı:
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN GÖRÜKLE’DE YAPILAN, İÇİNDE ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ İÇİN YURT, KAFETERYA, RESTORAN, KÜTÜPHANE, OKUMA VE SİNEMA SALONU, KONFERANS SALONU DA BULUNAN GENÇLİK MERKEZİ TAMAMLANMA AŞAMASINA GELDİ.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, BU YIL İÇİNDE HİZMETE AÇACAKLARI GENÇLİK MERKEZİNİN MİMARİSİ VE DONANIMIYLA HEM GÖRÜKLE’YE HEM DE ÜNİVERSİTE GENÇLİĞİNE DEĞER KATACAĞINI SÖYLEDİ.
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Görükle’de yapılan, içinde üniversite öğrencileri için yurt, kafeterya, restoran, kütüphane, okuma ve sinema salonu, konferans salonu da bulunan Gençlik Merkezi tamamlanma aşamasına geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bu yıl içinde hizmete açacakları gençlik merkezinin mimarisi ve donanımıyla hem Görükle’ye hem de üniversite gençliğine değer katacağını söyledi.

Eğitim kurumlarına spor salonları kazandırılması, okulların fiziki eksikliklerinin giderilmesi, ortak sınavlara sponsorluk, okullara spor malzemesi desteği başta olmak üzere eğitim yatırımlarını hep ön planda tutan Büyükşehir Belediyesi, eğitimde çıtayı iyice yükseltti. Bir taraftan kent merkezindeki eski okulların yenilenmesine yönelik yoğun mesai harcayan Büyükşehir Belediyesi, diğer taraftan ağırlıklı olarak üniversite öğrencilerine hizmet verecek yurt ve sosyal buluşma alanları yapılması çalışmalarını da hız kesmeden sürdürüyor. Üniversite öğrencilerinin barınma sorununu yeni yurt binaları ile çözüme kavuşturan Büyükşehir Belediyesi, şimdi de yine Görükle’ye donanımı ve mimarisiyle ayrıcalıklı bir gençlik merkezi kazandırıyor. Geçtiğimiz yıl Mart ayında temeli atılan ve içinde yurt, kafeterya, restoran, kütüphane, okuma ve sinema salonu, konferans salonu da bulunan Görükle Gençlik Merkezi’nde çalışmalar son aşamaya geldi.Video:Gençlik geleceğimizin teminatı
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, beraberindeki Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altın ile birlikte artık tamamlanma aşamasına gelen Görükle Gençlik Merkezi’nde incelemelerde bulundu. Eğitime ve gençlere yönelik yatırımlara büyük önem verdiklerini dile getiren Başkan Altepe, “Gençliğimiz geleceğimizin teminatı. Merkezdeki eski okulları yenileyip, okullarımıza ek binalar yaparken, diğer taraftan üniversite gençlerimizle ilgili olarak da Görükle’nin her köşesinde faaliyetlerimiz var. Üniversitemizin hemen yanında Görükle çıkış kapısının hemen yanına yaptırdığımız gençlik merkezimizi de artık tamamlamak üzeriyiz. Bu merkez tüm Görükle’ye ve üniversite gençliğine hitap edecek. İçinde yurt, kafeterya, restoran, okuma salonları, sinema salonu, konferans salonu ve kütüphane bulunan merkezde gençlerimiz her türlü aktivitelerini yapabilecek. Artık son hazırlıklar yapılıyor, bu yıl içinde hizmete açmayı hedefliyoruz” dedi.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/genclik-merkezi-nde-sona- ...ber/24452/

Hayırlı uğurlu olsun.cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet