Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 10
Deniz Çağdaş
3 yıl önce - Cum 13 Şub 2015, 00:00

Bu otoyolun ve İzmir Çevre yolunun ilk etabının inşaatında çalışan emekçi abilerimizin kurmuş olduğu bir facebook grubu var.Gerek Karşıyaka tünelleri gerekse Selatin tüneli gerek tüm otoyolun yapım hikayesini gösteren birçok fotoğraf paylaşmışlar.

Şimdi gelelim işin ilginç kısmına.Selatin tüneli kazılırken İngilizlerin Aydın-İzmir demiryolu için kazıpta tamamlayamadıkları yarım bıraktıkları bir tünele denk gelinmiş.Selatin tüneline zarar verilmemesi için mecburen betonla doldurup kapatmışlar.

Sayfalarındaki paylaştıklarına göre inşaat bittikten sonra emekçi abilerimizden yakın bir zamanda vefat edenler de olmuş ( yaş,çeşitli sağlık sorunları vs) Kendilerine tekrardan Allah'tan rahmet dilerim ve o zamanlardaki koşullarla bu mühendislik harikası tünel için işçisinden,mühendisine hepsinden Allah razı olsun.

Bahsettiğim sayfa ve fotolar : https://www.f acebook.com/photo.php?fbid=9458267766&set=o.9264957718&type=3&theater

Arda M Öztürk

1 yıl önce - Pzr 08 Oca 2017, 03:03

Mehmet DK

1 yıl önce - Pzr 23 Nis 2017, 15:21

(+)

(+)

Eylül 2016 çekimlerimdir..

Misafir cf3

10 ay önce - Pts 21 Ağu 2017, 17:29

Sayın meric turkbikmaz,
Selatin tüneli'nin hizmete giriş tarihini araştırırken videonu izledim, yazdıklarını okudum. İleri sürücülük teknikleri kursu aldığını da okudum. BP şirketinde uzun yıllar çalıştığımdan; ister istemez "ileri sürüş teknikleri kursları"nı almak zorundasınız. Bu kursları Demir Bükey'den 3 defa aldım. Bu kursları almadan önce tıpkı senin gibi araba kullanıyordum. Kurslarla birlikte hızımda düşmeler oldu. Kabul et tehlikeli araç kullanmışsın.
Tehlikede olan sen değilsin, Tehlikede olan "öküz" dediğin ve yasalar gereği 120 ile giden vatandaşlardır. O otoban boş olsaydı ve sen 160 ile gitseydin ,sana tehlikeli araç kullanmışsın demezdim. Yada Hız limiti 140 olsaydı da sende 150 ile gitsen yine tehlikeli araç kullanmışsın demezdim. Tehlikeli olan fizik kuralları gereği 140 ile giderken öndeki 100 ile giden araca yaklaşma şeklindir. Öndeki kişinin acemi olabileceği ihtimalini düşünmemendir. Selektör attığında şerit değiştirirken kontrolü kaybedip kaza yapma ihtimalini düşünmemendir. Yada öndeki vatandaş selektör yediğinde kıllığına ayağını frene atarsa ve bu kıllık süresini iyi hesaplayamazsa sonuç ne olur!!!
Ayrıca hangi arabayı kullanıyorsun bilmiyorum ama (videoda dikkat etmedim) Aynı zamanda bir fizikçi olarak bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Önden çekişli araba ile bunları yapma. Üzerine alınma bundan sonrası senin ile ilgili değil.... Genelde sol koltukta kız varsa böyle hareketleri yapanlar çok oluyor. Kıza hava atılırken kaza yapılıyor ve yine istatistikler gösteriyorki ne hikmetse kaza anında sağ koltuktaki kızların hayatta kalma ihtimalleri hava atana göre daha fazla ve kesin olan bir şey daha var; Kaza sonrası hayatta kalan kız, rahmetli 180 lik havacı kardeşimizi hiç hiç hatırlamıyor bile. Hayatını 90 ile giden senin gözünde "öküz " dediğinle geçiriyor. Selametle

Misafir 71b

10 ay önce - Sal 22 Ağu 2017, 08:18

meric turkbikmaz en son 5 yıl önce paylaşımda bulunmuşsun. İnşallah bu zaman zarfında kendi ve başka hayatları karatmamışsındır.

sayfa 10
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR