Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Balıkesir Karesi Belediyesinden Haberler
« önceki   123 ... 212223

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 23
ahmet sert
1 ay önce - Prş 17 Ağu 2017, 00:57

Adam kendi belediyesine neden çivi çaktırmasın?Neden kendi bindiği dalı kessin?Büyükşehir Belediyesi sorumluluğundaki Caddeler tabi ki belli ama bu işler hassas, bir an önce organize olup başlamazlarsa sen ben diyecek durumları kalmaz.O yüzden senin işin benim işim durumunda değiller şu an, kalan kısa zamanda ne kadar iş üretebilirlerse kendi yararlarına.

ahmet sert
3 hafta önce - Prş 24 Ağu 2017, 23:59

Alıntı:


SAHİBİNDEN SATILIK ÇOK DEĞERLİ ARSALAR

Karesi Belediyesi kaynak yaratmak amacıyla, konumları itibariyle çok kıymetli yerlerdeki 3 arsayı satışa çıkardı. 2. Kayabey, Paşaalanı ve Atatürk mahallelerindeki arsaların toplam rayiç değeri 9.5 milyon TL. 7 Eylül’de ihaleyle satılacak üç arsa için müteahhitlere salma çıkarıldı. İhalenin kıran kırana geçeceği ve rayiç değerin çok üstünde rakamların çarpışacağı belirtiliyor.

2. Kayabey’deki 2.475 metrekarelik arsa, Karesi Spor Toıto Spor Kompleksi’nin hemen karşısında ana yol üzerinde yer alıyor. Paşaalanı’ndaki arsa, Polis Evi ve Yaylada AVM’ye çok yakın konumda ve 1.527 metrekare. Atatürk Mahallesi Çiğdem Batubey Caddesi üzerindeki arsa ise 1.220 metrekare genişliğinde. Kayabey ve Paşaalanı’ndakiler 4, Atatürk’teki arsa ise 5 kat imarlı.
 
KARESİ Belediyesi çok değerli üç arsayı satışa çıkardı. Mülkiyeti Belediye’ye ait arsalar Paşaalanı, Atatürk ve 2. Kayabey mahallelerinde yer alıyor. Belediye’ye kaynak yaratmak amacıyla satışa çıkarılan 3 arsanın satış ihalesi kapalı teklif usülü arttırma suretiyle yapılacak.
 
TOPLAM RAYİÇ BEDEL 9.5 MİLYON LİRA

2. Kayabey, Paşaalanı ve Atatürk mahallelerindeki 3 arsanın toplam satış rayiç bedeli 9.5 milyon lira. Kapalı teklif usülüyle yapılacak arttırmada rayiç bedelin çok üstünde rakamların teklif edilmesi bekleniyor. 2. Kayabey’deki 2. 475 metrekarelik arsa 2.7 milyon, Paşaalanı’ndaki 1.527 metrekarelik arsa 3 milyon 750 bin, Atatürk Mahallesi’ndeki 1.220 metrekarelik arsa ise 3 milyon lira rayiç bedelle satışa çıkarılıyor.
 
MÜTEAHHİTLER İÇİN KATALOG HAZIRLANDI

Karesi Belediyesi, şehrin imar açısından çok değerli bölgelerindeki arsalar için özel katalog bile hazırlattı. İhale ile ilgili ayrıntıların yer aldığı katalogta, arsaların uydu görüntüsündeki konumları, yüzölçümleri, imar özellikleri anlatılıyor. Yüzlerce adet bastırılan katalogların Balıkesir’deki müteahhitlik firmalarına gönderildiği de edinilen bilgiler arasında.

İHALE 7 EYLÜL PERŞEMBE GÜNÜ YAPILACAK

Karesi’nin satışa çıkardığı 3 arsanın ihalesi 7 Eylül 2017 Perşembe günü saat 14.00 ile 15.00 arasında Belediye Meclis salonunda yapılacak. Çok sayıda taliplinin teklif vermesi beklenen ihalede, arsalar için belirlenen rayiç bedellerin çok üstünde rakamların teklif edilmesi bekleniyor. 2. Kayabey Mahallesi’ndeki arsa, Karesi Spor Toto Spor Kompleksi’nin hemen karşısında ana yol üzerinde yer alıyor. Paşaalanı’nda satışa çıkarılan arsa ise Polisevi ve Yaylada AVM’ye çok yakın. Atatürk Mahallesi’ndeki arsa ise Çiğdem Batubey Caddesi üzerinde.
 
CHP SATIŞA KARŞI ÇIKTI

7 Ağustos 2017 tarihli Karesi Belediye Meclisi toplantısında 4 adet arsanın satış konusu gündeme gelmiş, CHP Grubu satış için ret kararı verirken MHP’li üyeler çekimser kalmıştı. Satış kararı AK Partili üyelerin oylarıyla Meclis’ten geçmişti.


(+)

(+)

(+)


Kaynak: http://politikam.com/haber/sahibinden-satilik-cok ...10205.htmlErdal Düven

3 hafta önce - Cum 25 Ağu 2017, 21:03


(+)


şehit mustafa Dinçer caddesi prestij cadde çalışmalarındanErdal Düven

1 hafta önce - Cum 08 Eyl 2017, 14:07
Karesi arsalarını alan çıkmadı


Alıntı:

Paşaalanı, 2. Kayabey ve Atatürk Mahallelerinde Karesi Belediyesi’ne ait üç değerli arsa için dün Karesi Belediyesi’nde ihale vardı. Toplamda 9.5 milyon lira muhammen bedelle satışa çıkarılan arsaların özelliklerini anlatan kataloglar bastırılıp müteahhitlere dağıtıldı. Ancak ihaleye hiç kimse katılmadı, dosya veren çıkmadı.

İhale Komisyonu Başkanlığı yapan Karesi Başkan Yardımcısı Yasin Sagay, arsalar hakkında ihaleden önce spekülasyonlar yaşandığını, satışa çıkarılan üç arsanın ‘adrese teslim olacağı’algısı yaratılmaya çalışıldığını söyledi. Sagay, her şeyin yasal çerçevede ve şeffaf olduğunu da belirtirken, “ihaleye katılan, teklif veren olmadı, böylece yapılan dedikodular da boşa çıktı” dedi. Sagay ileriki süreçte üç arsanın yeniden ihaleye çıkarılacağını kaydetti.


Kaynak ;
http://www.politikam.com/mobile/?page=haber&ID=10412sayfa 23
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 212223
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET