Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Balıkesir Karesi Belediyesinden Haberler
« önceki   123 ... 222324 ... 293031   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 23
ahmet sert

10 ay önce - Prş 17 Ağu 2017, 00:57

Adam kendi belediyesine neden çivi çaktırmasın?Neden kendi bindiği dalı kessin?Büyükşehir Belediyesi sorumluluğundaki Caddeler tabi ki belli ama bu işler hassas, bir an önce organize olup başlamazlarsa sen ben diyecek durumları kalmaz.O yüzden senin işin benim işim durumunda değiller şu an, kalan kısa zamanda ne kadar iş üretebilirlerse kendi yararlarına.

ahmet sert

10 ay önce - Prş 24 Ağu 2017, 23:59

Alıntı:


SAHİBİNDEN SATILIK ÇOK DEĞERLİ ARSALAR

Karesi Belediyesi kaynak yaratmak amacıyla, konumları itibariyle çok kıymetli yerlerdeki 3 arsayı satışa çıkardı. 2. Kayabey, Paşaalanı ve Atatürk mahallelerindeki arsaların toplam rayiç değeri 9.5 milyon TL. 7 Eylül’de ihaleyle satılacak üç arsa için müteahhitlere salma çıkarıldı. İhalenin kıran kırana geçeceği ve rayiç değerin çok üstünde rakamların çarpışacağı belirtiliyor.

2. Kayabey’deki 2.475 metrekarelik arsa, Karesi Spor Toıto Spor Kompleksi’nin hemen karşısında ana yol üzerinde yer alıyor. Paşaalanı’ndaki arsa, Polis Evi ve Yaylada AVM’ye çok yakın konumda ve 1.527 metrekare. Atatürk Mahallesi Çiğdem Batubey Caddesi üzerindeki arsa ise 1.220 metrekare genişliğinde. Kayabey ve Paşaalanı’ndakiler 4, Atatürk’teki arsa ise 5 kat imarlı.
 
KARESİ Belediyesi çok değerli üç arsayı satışa çıkardı. Mülkiyeti Belediye’ye ait arsalar Paşaalanı, Atatürk ve 2. Kayabey mahallelerinde yer alıyor. Belediye’ye kaynak yaratmak amacıyla satışa çıkarılan 3 arsanın satış ihalesi kapalı teklif usülü arttırma suretiyle yapılacak.
 
TOPLAM RAYİÇ BEDEL 9.5 MİLYON LİRA

2. Kayabey, Paşaalanı ve Atatürk mahallelerindeki 3 arsanın toplam satış rayiç bedeli 9.5 milyon lira. Kapalı teklif usülüyle yapılacak arttırmada rayiç bedelin çok üstünde rakamların teklif edilmesi bekleniyor. 2. Kayabey’deki 2. 475 metrekarelik arsa 2.7 milyon, Paşaalanı’ndaki 1.527 metrekarelik arsa 3 milyon 750 bin, Atatürk Mahallesi’ndeki 1.220 metrekarelik arsa ise 3 milyon lira rayiç bedelle satışa çıkarılıyor.
 
MÜTEAHHİTLER İÇİN KATALOG HAZIRLANDI

Karesi Belediyesi, şehrin imar açısından çok değerli bölgelerindeki arsalar için özel katalog bile hazırlattı. İhale ile ilgili ayrıntıların yer aldığı katalogta, arsaların uydu görüntüsündeki konumları, yüzölçümleri, imar özellikleri anlatılıyor. Yüzlerce adet bastırılan katalogların Balıkesir’deki müteahhitlik firmalarına gönderildiği de edinilen bilgiler arasında.

İHALE 7 EYLÜL PERŞEMBE GÜNÜ YAPILACAK

Karesi’nin satışa çıkardığı 3 arsanın ihalesi 7 Eylül 2017 Perşembe günü saat 14.00 ile 15.00 arasında Belediye Meclis salonunda yapılacak. Çok sayıda taliplinin teklif vermesi beklenen ihalede, arsalar için belirlenen rayiç bedellerin çok üstünde rakamların teklif edilmesi bekleniyor. 2. Kayabey Mahallesi’ndeki arsa, Karesi Spor Toto Spor Kompleksi’nin hemen karşısında ana yol üzerinde yer alıyor. Paşaalanı’nda satışa çıkarılan arsa ise Polisevi ve Yaylada AVM’ye çok yakın. Atatürk Mahallesi’ndeki arsa ise Çiğdem Batubey Caddesi üzerinde.
 
CHP SATIŞA KARŞI ÇIKTI

7 Ağustos 2017 tarihli Karesi Belediye Meclisi toplantısında 4 adet arsanın satış konusu gündeme gelmiş, CHP Grubu satış için ret kararı verirken MHP’li üyeler çekimser kalmıştı. Satış kararı AK Partili üyelerin oylarıyla Meclis’ten geçmişti.


(+)

(+)

(+)


Kaynak: http://politikam.com/haber/sahibinden-satilik-cok ...10205.htmlErdal Düven

10 ay önce - Cum 25 Ağu 2017, 21:03


(+)


şehit mustafa Dinçer caddesi prestij cadde çalışmalarındanErdal Düven

9 ay önce - Cum 08 Eyl 2017, 14:07
Karesi arsalarını alan çıkmadı


Alıntı:

Paşaalanı, 2. Kayabey ve Atatürk Mahallelerinde Karesi Belediyesi’ne ait üç değerli arsa için dün Karesi Belediyesi’nde ihale vardı. Toplamda 9.5 milyon lira muhammen bedelle satışa çıkarılan arsaların özelliklerini anlatan kataloglar bastırılıp müteahhitlere dağıtıldı. Ancak ihaleye hiç kimse katılmadı, dosya veren çıkmadı.

İhale Komisyonu Başkanlığı yapan Karesi Başkan Yardımcısı Yasin Sagay, arsalar hakkında ihaleden önce spekülasyonlar yaşandığını, satışa çıkarılan üç arsanın ‘adrese teslim olacağı’algısı yaratılmaya çalışıldığını söyledi. Sagay, her şeyin yasal çerçevede ve şeffaf olduğunu da belirtirken, “ihaleye katılan, teklif veren olmadı, böylece yapılan dedikodular da boşa çıktı” dedi. Sagay ileriki süreçte üç arsanın yeniden ihaleye çıkarılacağını kaydetti.


Kaynak ;
http://www.politikam.com/mobile/?page=haber&ID=10412


Erdal Düven

8 ay önce - Çrş 04 Ekm 2017, 16:20
KARESİ BELEDİYESİ’NDE ACİL MÜDAHALE EKİBİ İŞ BAŞINDA


Alıntı:

"Sağlıklı ve yaşanabilir bir Karesi" için saha çalışmalarını sürdüren Karesi Belediyesi, bünyesinde kurduğu acil müdahale ekibiyle Karesi İlçesi'ni sokak sokak kontrol altında tutmayı ve eksiklerini gidermeyi hedefliyor.

Rutin sokak kontrollerinde tespit ettiklerini sorunları ve vatandaşlardan gelen talepleri anında çözüme kavuşturan ekipler, kısa süre içinde talep gelen bölgelere giderek bakım ve onarım çalışması yapıyor. Acil müdahale ekipleri son olarak Maltepe Mahallesi 247. Sokak'ta tretuvar tamiratı, Kuvayi Milliye, 2. Sakarya ve Toygar mahallelerinde asfalt yama çalışması, Yaylabayır İlkokulu'nun duvarının bakım ve onarımını yaptı.


Kaynak ;
http://www.politikam.com/mobile/?page=haber&ID=10821


Erdal Düven

8 ay önce - Çrş 25 Ekm 2017, 00:26
Karesi toygar mahallesi esen ve beyaz sokak yeşil alan düzenlenmesi(+)

(+)

(+)
ahmet sert

7 ay önce - Pts 20 Ksm 2017, 17:44

Alıntı:


Karesi Belediyesi’nin fotoğraf yarışması sonuçlandı(+)

(+)

(+)

(+)

(+)


(+)

(+)

(+)

(+)

http://www.karesi.bel.tr/yazi/balikesirin-en-guze ...nuclandi-1
Karesi Belediyesi’nin fotoğraf yarışması sonuçlandı

Karesi Belediyesi’nin bu yıl 3’üncüsünü gerçekleştirdiği "Geçmişten Günümüze Kentin Değerleri-Karesi’den Karesi’ye UIusal Fotoğraf Yarışması" sonuçlandı.

Yarışmada Zafer Çankırı’nın Saat Kulesi fotoğrafı birinci oldu.

Karesi’nin doğal tarihi, turistik, sosyal ve kültürel öğelerini belgeleyerek kentin tanınmasını sağlamak, kente ait bir görsel bellek oluşturmak ayrıca ilçe sakini olma bilincinin vurgulanmasını hedefleyen ve 1048 fotoğrafın değerlendirildiği yarışma sonuçlandı. Zafer Çankırı, "Saat Kulesi" adlı fotoğrafıyla birinci olurken "Sümerbank" fotoğrafıyla Caner Şahankaya ikinci, Selcan Erdinç "Gar Hatıra" adlı fotoğrafıyla üçüncü oldu. Yarışmada Karesi Belediyesi Özel Ödülünü "Zağnos Paşa Cami" fotoğrafıyla Erdal Yavuzak, BASAF Özel Ödülünü "Pazar" fotoğrafıyla Sare Kural, TFSF Özel Ödülünü "Değirmen" ile Cabir Deniz Seyran aldı. Mansiyon ödülleri ise "Çamlık’tan Bakış" fotoğrafıyla Adil Emektar, "Efeler" fotoğrafıyla Ali Haydar Ceylan, "Atlı Okçuluk" fotoğrafıyla Seçkin Yenici aldı.

Yılmaz “Sanatın şehri Karesi”

Değerlendirmeyi yapan jüri üyeleriyle bir araya gelen Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Karesi’nin doğal, tarihi, turistik, sosyal ve kültürel faaliyetlerini ortaya çıkarmak için bu yarışmayı düzenlediklerini belirterek, “Kültür ve medeniyet, zamanla insanların bir arada yaşamalarıyla oluşan şeyler. Sanat ve sanatçılara değer veren medeniyetler uzun soluklu olabilir. Bir yandan ’Hünerli Eller’ ekibimizle unutulmaya yüz tutmuş sanatlarımızı, sanatçılarımızı yaşatma gayreti içerisindeyken, aynı zamanda modern sanatlara da önem veriyoruz. Biz istiyoruz ki şehrimizin her yeri bir sanat eseriyle donansın, tarihi bilinsin, arşivleri olsun" dedi.


savage74
3 ay önce - Cum 16 Mar 2018, 11:10

Altıeylül Belediyesinden haberler sayfası aktif ama Karesi Belediyesi sayfası aktif değil burayı da aktif hale getirmek lazım

Erdal Düven

3 ay önce - Cum 16 Mar 2018, 11:50

Karesi belediyesinde Rutin işler hariç bugünlerde bir duraklama durumu hakim

Erdal Düven

3 ay önce - Cmt 24 Mar 2018, 11:34

Yeni mahalle gülabat panorama yamaç evler uygar kent siteleri en sonunda güzel bir çevre düzenlemesi ile modern bir görüntüye kavuşmuş Balıkesir normal bir belediye olarak kalsaydı kendi adıma bu zamana kadar bu düzenleme yapılmaz diye düşünüyorum.


(+)

(+)

(+)
sayfa 23
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 222324 ... 293031   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET