Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Balıkesir - Organize Sanayi Bölgesi 1 ve 2
« önceki   123 ... 19202122   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 20
Misafir 1ae

6 ay önce - Pzr 14 May 2017, 23:25

Bu istihdam seferberliği nerde oluyor acaba Balıkesir de iş varda bizim mi haberimiz yok. Lisans mezunu 30 yaş ve işsiz. Keşke forumdan iş ilanları da verilsede bir işe yarasa

ahmet sert
6 ay önce - Pts 15 May 2017, 21:02

Misafir, hadi forumun tümünü takip etmek zor.Peki yazı yazdığın başlığı neden takip etmiyorsun?Daha önce yazdığım bir mesajın altta linkini verdim, bak bakalım Balıkesir'de iş varmıy mış ,yokmuy muş?Tabi kadınlar çalışsın, sizin gibi tembeller de iş yok diye yan gelip yatsın.Bu kafayla sen daha çok boş gezersin.Kendini gizleyip, sıfır özgüvenle klavye başında yazmaya devam edersin ancak.

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=4956261#4956261

poseidon010
6 ay önce - Sal 16 May 2017, 13:44

Sevgili Ahmet sert. Siz hiç organize sanayi ye gittiniz mi iş aramak için ??? Hele bir de lisans mezunu olarak. Kimse kusura bakmasın da işin cılkı çıkmış özel sektör de bile. İlla birilerinin Selami ile ya da birilerinin referansı ile gitmeniz lazım. O malum birileri de şu an yerel yönetimlerde olan saçma sapan insanlar. O yüzden böyle reklam amaçlı yapılmış haberlerle insanları kandırmasınlar. Herşey partinin elinde. Partisiz ya da tanıdık olmadan kesinlikle iş bulamıyorsunuz su Balıkesir de. Kimse kimseyi kandirmasin böyle saçma sapan haberlerle..

Recep ALKAN
6 ay önce - Sal 16 May 2017, 13:56

Lisans mezunu değilim.
2 yıllık Muhasebe mezunuyum.
Çalışma hayatıma sırası ile,

İşbir : Kalite Kontrol Elemanı,
Yarış Kabin : Kalite Kontrol Elemanı
Özcam : Muhasebe Elemanı
Şu an ki firmam : Kalite Kontrol elemanı olarak devam ediyorum.

Bu işlerin de hepsine başvuru ile girdim.

2003 yılından bu yana Balıkesir'de özel sektörde çalışıyorum.
Girip çıkmadığım firma yok.
Firmaları da insanları da az çok tanıdım.
İş yerimden çıkarılan Tekstil Mühendisi 1 hafta sonda İşbir Jeneratör'de iş buldu. (Konuştum, torpil yok dedi)

Dağınık yazıyor olabilirim, fakat, kimse OSB'de iş yok falan demesin.
İşsiz adam arayacak arkadaş.
Ben bir günde OSB içinde (ki osb 2 kurulmamıştı daha) 45 km yol yaptım. Her firmada 3-4 tane cv'im vardır.

birilerinin selamı olmalı konusunda kısmen katılırım.
Ama bu yerel yönetim yöneticileri değil. Bir firma içerisinde çalışan Beyaz yaka çalışan olabilir.
Mesela Yarış'ın içinde tanıdığınız var ise hem ihtiyaçtan daha rahat haber alırsınız, hemde başvuru yaptığınızda bir referansınız olur. Yoksa osb'de bir firmaya girmek için Altıeylül Meclis üyesinin falan selamına ihtiyacınız yok.

son bir örnek ile mevzuyu noktalayayım, benim bir arkadaşım 4 senelik okulu açıköğretimden 7 yılda bitirdi. Askerlik falan biti 1 yılda evde yattı. Dedik gel, OSB'de gezelim cv bırakalım, iş bak.
Ben 4 yıllık bitirdim gelsin onlar beni bulsun dedi bize ciddi ciddi.
Şaştım kaldım.
Babası vasıtası ile iyi bir işte çalışıyor şu anda.

Gençler böyle olmayacak, olmamalı.
İşe saldırmalı. Gidip cv bırakmalı, kapı aşındırmalı.
İnsanlar sizden bıkmalı. Kafalarında acaba oluşmalı, acaba alsam olur mu diye.

Neyse uzatmayayım.
İyi Forumlar.

ahmet sert
3 ay önce - Sal 15 Ağu 2017, 17:30

(+)

(+)

(+)

(+)

https://twitter.com/yucelyilmazkrsi/status/897426 ...9795221504

İşbir Elektrik ile arsa tahsis sözleşmesi imzalanmış, hayırlı olsun.Fabrika yatırımları artarak devam ediyor.Balıkesir Osb'de şu an 8.000 kişi çalışıyor.Az bir rakam değil, Ağaç işleri Sitesi yapılınca ve büyük şirket yatırımları bittikçe sayı 15.000'e doğru gelecek.Balıkesir belki bir Bursa, Kocaeli, Konya değil ama, 5 yıl sonra orta ölçekli bir sanayi kenti vasfını kazanmış olacak.Varsın bazıları Balıkesir'de sanayi, fabrika yok desin.Aslında çok da garip bulmuyorum, merkezindeki Karesi Türbesinden, Paşa Hamamından haberi olmayanların, üşengeçliğinden Otel Basrinin oradan minibüse binip TTM'ye gidenlerin birkaç km. yol gidip OSB.de fabrika görmeye gideceklerini düşünmek hayalcilik olur.Onlar istiyorlar ki fabrikalar Anafartalar Cd., Millikuvvetler cd. civarında olsun, bizde görelim, işimize gelirse, uyarsa, fazla bizi kasmazsa çalışırız.Kusura bakmayın Balıkesir ve Balıkesirli artık bu kolaycılığı, rahatına düşkünlüğü bırakıp, zihniyetini değiştirecek.Yoksa ah vah edip söylenip dururlar.
Detaylar belli oldukça yatırımın mahiyeti daha net olarak belli olacaktır.Bu fabrika İşbir Elektrik'in mevcut fabrikasına ilave olarak ikinci bir üretim tesisi mi olacak?Yoksa mevcut tesisi buraya mı taşıyacaklar?Yakında bu detaylar da belli olur inşallah.

bahattin10

3 ay önce - Sal 15 Ağu 2017, 18:14

Aynen ahmet abinin soylediklerine fazlasiyla katiliyorum

Erdal Düven

3 ay önce - Sal 15 Ağu 2017, 21:46

Bahattin kardeşim bende altına imzamı atıyorum

ahmet sert
3 ay önce - Sal 15 Ağu 2017, 22:24

(+)

Balıkesir’e 50 Milyon Tl Yatırım

İşbir Elektrik Sanayi A.Ş.nin Balıkesir Organize Sanayi Bölgesinde 31 bin 500 metrekarelik alanda yapacağı 50 milyon liralık yatırım için arsa tahsis sözleşmesi BSO konferans salonunda gerçekleştirildi.İşbir Elektrik Sanayi A.Ş tarafından Balıkesir OSB’de 31 bin 500 metrekare alan üzerine 50 milyon liralık yatırım yapılacak. Yatırım tamamlandığında Balıkesir’de 200 kişiye iş imkanı sağlanacağı öğrenilirken, yıllık üretimi ise 500’den 5 bine çıkaracak. İmza töreninde açılış konuşması yapan Balıkesir Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur gururlu ve heyecanlı olduklarını dile getirerek, "İşbir gibi sektörünün öncü lider kuruluşuna OSB’de yer tahsisi yapıyoruz. Balıkesir ve Türkiye sanayisi için inşallah hayırlı olur. İşbir, Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfının (TSKGV) bir iştiraki. Türk Silahlı Kuvvetleri bizim göz bebeğimiz, ordumuzun bir kuruluşuna burada yer tahsisi yapmaktan ayrıca büyük mutluluk duyuyoruz. Biz Balıkesir Sanayi Odası olarak bölgemizde yakın zamanda savunma sanayi ile ilgili kümelenme yapma niyetimiz var. İnşallah bu konuda da İşbir ve Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı ile birlikte çalışmayı düşünüyoruz. Diğer Aselsan, Tai, Roketsan gibi kuruluşlarla da görüşmeler yapıp bölgemizde vakfın dahada da aktif olması için elimizden gelen çalışmaları yapacağız. Ben bu yatırımın ülkemize ve Balıkesir’e hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum” dedi.Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı Genel Müdürü emekli Tümgeneral Sadık Piyade ise vakfın tamamıyla Türk milletinin bağışlarından oluşan çok farklı bir vakıf olduğunu hatırlatarak Balıkesir’e sadece jeneratör fabrikası değil, Türkiye’nin yenilebilir enerji sektörüne destek olacak milli teknolojiyi getireceklerine vurgu yaptı. Vakfın dünya çapında dereceler aldığına dikkat çeken Piyade, “Vakfımız 1 hafta önce açıklanan dünyadaki tüm savunma şirketleri arasında ilk yüze 3 tane şirketini yerleştirdi. 57. Sırada Aselsan, 61. sırada Tai, 98. sırada da Roketsan var. Bu bizim inanılmaz gurur kaynağımız, Türk milletinin gurur kaynağı. Balıkesir, İşbir’i üstlenmiş ve kendi OSB’sinde arazi tahsis ederek daha da kucaklamıştır" şeklinde konuştu.Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı ise, “Bugün burada, bu şehirde yatırım yapıp bu şehirde istihdam sağlayıp, ülkemin büyük hedeflerine 500 milyar dolarlık ihracat hedeflerine katkı sunmak ve ekonomimizi geliştirmek üzere firmalar aracılığıyla katkı sağlamasına tanıklık ediyorum. Bu benim için meslek hayatımda ki en büyük zevklerden bir tanesi. Özellikle OSB yönetim kurulu başkanıma, Balıkesir Ticaret ve Sanayi Odası başkanlarıma diyorum ki, burada bol bol bu türden törenler yapalım. Bu şehre katkı sunalım, bu şehrin gücünü artıralım. Bu şehrin ülkemize olan katkısını hep birlikte artıralım. Bunun gayreti ve çabası içerisindeyiz. Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı gerçekten bu günlerde de önemini çok iyi anladığımız önemli bir işi yıllar önce gerçekleştirmiş yola çıkmış" dedi.Konuşmaların ardından imza töreni gerçekleştirildi. Törene Garnizon Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Kemal Turan, İşbir Elektrik A.Ş yönetim kurulu başkanı Em.Tümg.Haluk Çetinkaya, yönetim kurulu başkan vekili Şinasi Toğrol, yönetim kurulu üyesi Selahattin Dönmez, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, İşbir çalışanları ve davetliler katıldı.

Kaynak: https://www.google.com.tr/url?sa=t&rct=j& ...CAgJNN8rDw

erdem8710
3 ay önce - Cmt 19 Ağu 2017, 10:34
Balıkesir - Organize Sanayi Bölgesi 1 ve 2

Recep bey doğru söylüyor ama karşı görüş ise bunu şöyle anlayamıyor 1- iş beğenmemek 2- maaşları az bulmak 3- iş arama çabalamamak takip etmemek veya bulmak - bulmamak 4- iş zor - kolay olması veya olmaması 5- iş güvencesi aramak 6- hak kaygısı veya hak kaybı yaşamak veya yaşamamak yani garanti bir iş bulmak kısacası bu memlekette iş var ama iş beğenmemek dolu insan var veya takip etmemek var.ne yazık ki bu var.

bahattin10

3 ay önce - Cmt 19 Ağu 2017, 14:03

Yaşa erdem sadicim sen

sayfa 20
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 19202122   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET