Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Sizce ANKARA'nın 2023'e kadar en çok gelişecek BÖLGESİ neresi?
« önceki   123 ... 282930 ... 545556   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 29
Misafir 607

2 ay önce - Pzr 13 Ağu 2017, 16:33

Gop bu sayilanlardan farklidir. Her zaman kalitelidir ve oyle olmaya da devam edecektir. Iran cad. Arjantin caddesi filistin, kader, kirlangic sokaklar ve cevresi, koza sokak, mahatmagandi, ugur mumcu cad. Ve cevresi bolgeleri her zaman kalitenin simgesidir.

Misafir 2a6

2 ay önce - Pzr 13 Ağu 2017, 16:45

Böyle konuşanların evlerine beş kuruş verilmez. Bütün amaçları Yaşamkent incekten 350 bine aldıkları kartondan evi değerlendirip okutmak. Yüksek kat olayına karşıyım. Beş kuruş etmez arsa payı falan Yok. Alırken göz boyamayla alırsın, sonra pislik gürültü vukuattan durulmaz. Değerlense idi demetevleri değerlenirdi. 5-10 metrekare arsa payı ile 150-200 bin maliyetli evi 800 bine kakalıyorlar. Etraf bomboş konut yoğunluğu desen Yok. Utanmasalar yakında şehitali yada yapracıkta 700 bin isteyecekler. Ama bu evleri birileri yarı fiyatına alıyor. Sen 20-30 yıllık birikimini veriyorsun. Bir çok kez rastladım. O yüzden ben bulaşmıyorum. Bizim saflarda kanıyor. Yüksek kat oldukça fiyatların düşmesi lazım. 400-500 verilebilir. Ama 800 de verilmez. Bunları gören mahalle müteahhitleri kötü apartman dairesine 400 istiyor. Bu böyle gittikçe dolar düşmez. Km gibi sürekli artar. 2 yıl önce dolar 2.8 iken ki fiyatlara göre 130 bin usd satılan ev, dolar 3.92 olunca 88 bin usd ye satıldı. Bizimkilerde konut süper kazandırır, güvenli liman vs. Diye çökmek üzere olan sektörü suni teneffüsle ayakta tutmaya çalışıyorlar. Bir yıl önce bende ev aldım tam %30 zarardayım 12 yıllık kirayı boşa verdik.

Misafir 0e8

2 ay önce - Pzr 13 Ağu 2017, 16:48

İşleticilerden tanıdıklarım var hepsi aynı şeyi söylüyor. Eski profil müşterileri yok.
Eskinin adıyla idare ediyoruz diyorlar. Bir büyükelçilikler kaldı onlarda giderse şu anki orta seviyeyi de koruyamiyacaklar.

Misafir aa2

2 ay önce - Pzr 13 Ağu 2017, 17:02

Katılıyorum. Çocuğum özel kolej mezunu fen lisesini kazandı. İndirim yapmayan kolej müdürü, şimdi koleje devam edelim diye yapmayacağı şey yok😁. Nede olsa işi ticarete dökmüşler öğrenci başı 40bin tl. Ha kolejin faydası olduğu dersen belki %5 falan olmuştur. Ama o %5 ilk başarı için o paraya değmez. Neyse tecrübe yaşadık, küçüğü devlet okuluna verecez. Böylece özel okulunda bir ..ka yaramadığınıda anlamış olduk. Akrabanın oğlu anaokulundan üniversite son sınıfa kadar özel okul okudu. Şimdi bankada gişe görevlisi. Bir okulu kazanmak insanın kendinde biter. Demem o ki herkes işi ticarete dökmüş. Nakite sıkıştıklarında firmaların yapmayacağı şey Yok. Bir arkadaşında aka da evi var satılık ne arayan var nede soran. Koyun gibi aidat ödüyor oturmadığı evin.

Misafir 0e8

2 ay önce - Pzr 13 Ağu 2017, 17:02

Iyide Şehitali de yüksek konut yok. Konutların hepsi villa tarzı bahçeli geniş konutlar. Bölgede yer altı suyu ve yer üstü suyu en bol olan yer. Vadiden akan dere etrafı ağaçlık vadinin tepeleri ağaçlık çok büyük bir alanda mesa çam ormanı var. Ekilmek için ayrılan yerler dışında görüntü yeşil. Sallamadan önce konuştuğun yerleri tanımaya çalış araştırma yap.

Misafir e96

2 ay önce - Pzr 13 Ağu 2017, 17:17

Arkadaş şehitaliyede yaparlar demiş. Özel okul konusuna katılıyorum. Türkiye'nin önde gelen fabrikalarından birinde iş toplantısı yapıyorduk. Dedim burada çalışan yöneticileri hangi üniversiteden alıyorsunuz diye. Özel okul mezunları geliyor ne çalışıyor nede maaşı beğeniyor. Bizde bilinen devlet üniversitelerinden alıyoruz. Özel okulda okuyanların kaprisini çekemeyiz bize işbitiren eleman lazım diyorlar.

Misafir 9a3

2 ay önce - Pzr 13 Ağu 2017, 19:04

Arkadaşlar zengin adamın metro ile işi olmaz demişler.
Komedi.
İncek 2 gün sonra tüm evler dolup herkes aynı saatte trafiğe aracıyla çıkınca görücem sizi.
Her yer 50 katlı bina her dairede araba var o yok o kadar arabayı kaldıracak mı.
Kaldı ki çalışan adam ile emekli farklı.
Ve
Benim amcam ve yengem şeker fabrikası nda müdürdü.
Eryaman da oturuyorlardı işyeri ne yakın diye.
Çalışan adam veya kadın için işyeri önemli.
İşyeri nerdeyse oraya yakın olmak gerekli.
Yoksa arabanla her gün trafikte 4 saatin geçiyor.

İzmir'in en lüks yerlerinden biri Mavişehir oradaki insanlar metroya da biniyor şuan tramvay yapıldı ona da biniyor
Binmek zorunda zaten.
Herkes trafiğe arabası ile çıkarsa yandık.

Dayım DSİ de hukuk işleri müdürü.
Normal zamanda arabayı çekiyor her yere metro ile gidiyor.
Tuvalete bile kalkıp araba ile gidecek aptallar dolu şehirler zaten.

Yabancı ülkelerde de öyledir.
Newyork ta metrekare fiyatlarının en yüksek olduğu Manhattan semtinde 10 tane farklı metro hattı geçiyor.
O koca gökdelenlerdeki herkes arabası ile gitmeye kalsa trafik kördüğüm olur park yeri dayanmaz ayrıca.

Thaledox
2 ay önce - Pzr 13 Ağu 2017, 19:37

Ulaşım elbette önemli ama incek profilini sen yanlış anlamışsın öyle müdür falan değil
İstediği kadar trafik olsun adam s350 ye 1 milyon para bağlayıp arabayı kapıda yatırıpta metroya binmez merak etme

Misafir 9a3

2 ay önce - Pzr 13 Ağu 2017, 20:42

He he belli
TOKİ konutları yanında oturur artık.
İncek asla nezih bir semt olamaz.
Zengin görgüsüzler olur ama nezih olmaz.
Oran ın Çukurambar ın tırnağı anca olur.
TOKİ İncek teki komşuları nız ile mutlu mesut yaşarsınız

Misafir 953

2 ay önce - Pzr 13 Ağu 2017, 21:12

İncek denilince akla ne gelirdi. Şehirden uzak sakin huzurlu bahçeli müstakil evlerin olduğu, sakinlerinin ankaranın sosyal ekonomik kültürel yani kalbur üstü insanlarının oluşturduğu bir semt akla gelirdi. Adı bir markaydı.
Şimdiki durum ise bu marka olan ismin 30 40 katlı yapıları dikerek etinden sütünden yününden yararlanma yarışına dönmüş, éski incekle alakası kalmamaya başlamış.
Emlak endeksi de eski İncek olmadığını gösteriyor. Ortalama konut m2 birim Fiyatları mart ayından (4.005 tl/m2) beri hızlı bir şekilde düşe düşe yaşamkentin ortalama m2 birim fiyatlarının altına gerilemiş (temmuz 2017 İncek 3.149 tl/m2; yaşamkent 3.153 tl/m2)
Ağustos ayında düşüş devam edecek mi? Toparlanma oluşacak mı?
İncek;
https://www.hurriyetemlak.com/Emlak-Endeksi/Detayli-Analiz

Yaşamkent;
https://www.hurriyetemlak.com/Emlak-Endeksi/Detayli-Analiz

sayfa 29
« önceki   123 ... 282930 ... 545556   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet