Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 575
sivasspor mysoul
2 ay önce - Pzr 13 Ağu 2017, 17:00
Kıymetli Yiğido Yurtsall ın dikkatine arz ederim,

Kıymetli Yiğido Yurtsall,

Benim yapmış olduğum analizden Sivassporun çok iyi oynağını iddia ettiğim sonucunu çıkararak ne kullandığımı merak etmişsiniz. Genel olarak sadece düşünce ve gözlem gücümü kullandım. Zaten her zaman Cenabı Allaha şükürler olsun ayık gezerim. Ayrıca Sivasspor FK futbolcularını neden yerden yere vurayım? Takım bizim takım değil mi? Hiçbir futbolcumuzun Messi, Neymar vb. ayarında olduğunu iddia etmedim. Sadece olumsuzlukların içinde bazı olumlulukları anlatmaya çalıştım. Bu transferleri yapan ne siz ne de benim. Bizler pasif izleyici konumunda taraftarız. Ben sizin yazdıklarınızı büyük bir dikkatle okuyor ve kendimce dersler çıkarmaya çalışıyorum. Madde madde yazdığınız ikinci yorumu da dikkatle okudum ve çoğuna içtenlikle katılıyorum. Ancak ben yargılamıyor sadece anlamaya çalışıyorum. Zaten eski taraftar sitemiz olsaydı burada yazmak zorunda kalmazdık. Nasip böyle imiş. Zaten bireysellik kendi bakış açısından olayı analiz etmek değil midir? Ne kadar süredir Sivasspor SK klubünün maçlarını izleyip taraftarı olduğumu merak ediyor olabilirsiniz. Şu kadarını söyleyeyim. Ben takımımızın maçlarını sistematik olarak izlemeye (canlı olarak) başladığımda efsane Kaptanımız Mehmet Yıldız henüz doğmamıştı.
Bütün yiğidolara saygılarımla.

Halili58
2 ay önce - Pzr 13 Ağu 2017, 17:11

Dün yenileceğimizi biliyordum ama yine de söylemedim açik açik çünkü zaten negatif bir taraftar kitlemiz var.
Benim gibi pozitif, basit basit etrafindakilerden etkilenmeyen bir taraftar bile artik sabri tükenmek üzereyken (evet ilk maçtan itibaren)
Ben bu takima bebekliğimi çoçukluğumu gençliğimi verdim.
Bazen güldüm bazen ağladim bazen sevindim bazen hüzünlendim.
Eski sivasspor sitesinden taniyanlar beni çok iyi tanir ne kimseyle bir hüsümetliğim oldu ne bir yanlişim ne bir hainliğim.
Burda gençi yaşlisi var
Isterse 10 yaşindaki bir çocukla çocuk olurum benim de çocuklarim var anlarim sayarim severim söz hakki veririm.
Ama sivassporumuzun tarihini nerelerden geldiğini bilip bilmeden yorum atan yeni jenerasyon beni çok uzuyor yakiştiramiyorum.
Birbirimizin kalbini kirmayalim su kisacik hayatta.
Mesela talha kardeşimden hala haber yok ailesi trafik kazasi geçirmişti ve hepimiz futbolu birakip onunla ve onun için üzülmüştuk dua etmiştik.
Sivassporun başkani mecnun otyakmaz iyi biri ve sivassporu gerçekten çok seven biri ama mükemel bir insan değil.
Hepimiz de öyleyiz zaten.
Modern futbol ve futbol piyasasi çok değişti herşey para oldu ve bu beni fazlasiyla tiksindiriyor.
Benim takimim mutevazi olsun ve canimi yesin ben sivassporumu son nefesime kadar desteklerim isterse amatör liginde olsun
AMA yönetimin şunu anlamasi gerek ve acilen adapte olmasi gerek yeni bir çağa giriyoruz
Ve artik gençecik yiğidolar yetişiyor bizler se yaşlaniyoruz.
Artik onlarin mutluluğunu görmek bizim mutluluğumuz demektir.
Stadi doldurmak mi istiyorsunuz
Alin yildiz futbolcu basin parayi.
Artik yeni futbol bu
Eskisi gibi takim ruhu yok malesef.
Kendimizi kandirmayalim.
Herşey para olmuş.
Takiminizi yildiz futbolcu için seviyorsaniz çok yanliş yoldasiniz.
Ama sizin de hakli olduğunuz yerler var
Zaten bende bunu dile getirdim.
33 tane sponsor olan bir takimin en az transfer yapan ve en az butçeyi ayiran bir yönetime benim gibi bir veteran taraftarin sorgulamasi açikcasi geldiğimiz durum fazlasiyla anlatiyor.
YÖNETIMI ELEŞTIRMEYIN BURDAN.
Gidin adam gibi karşilarina çikin şikayetleriniz edin ama kalp kirmadan.
Sizler yiğidosunuz.
Hepinizi seviyorum öpuyorum bu takim hepimize emanet.

Halili58
2 ay önce - Pzr 13 Ağu 2017, 17:15

Mysoul kardeşim ben seni anladim
Seni eski taraftar sitemizden hatirlar gibiyim.
Camiamizi birlik ve beraberlik içinde tutmak ve umut vermek adina girişimlerine hayran kaldim.
Benim de tek amacim bu.
Ama ikimiz de biliyoruz ki bu takim yeterli değil super lig için ama eldeki malzemeyle ancak bu kadar.
Ben artik mecun başgana bu gözle bakacağim
Insan yillardir evli olduğuyla bile boşanir
Hayat bu.
Anlayan anladi değil mi?

Bu yönetimin son şansi bu sene daha fazlasi iki taraf için de zarar verebilir ve verir hata vermeye başladi da
Her hikayenin bir sonu vardir
Isimler gelip geçicidir
Hata biz bile bir gün öleceğiz
Ama sivassporumuz hep kalacak
Ama merak etemeyin öteki taraftan da olsa takip etmeye devam edeceğiz.
AMA SIVASSPORUMUZ HEP KALACAK
Işte bize böyle düşünen taraftar lazim
Başari kölesi olmayan çifte takimli olmayan.
Ki bizler bu dunyadan göç edince çocuklarimiz torunlarimiz sivasspor sevdasini sevgisini devam ettirsin.

sivasspor mysoul
2 ay önce - Pzr 13 Ağu 2017, 17:38
Kıymetli Yiğido Halili58

Kıymetli Yiğido Halili58,

Güzel ve içten dileklerin için çok teşekkür ederim. Siz ve bütün yiğidolar benim için çok ama çok önemli ve kıymetlisiniz. İyiki varsınız büyük takımın büyük taraftarları.

Elbette eksiklerimiz var ama daha iyi olacağız. Bu potansiyelimiz kesinlikle var. Akhisar bizi eze eze YENMEDİ. Leandrio ve Kone değişiklikleri yapılmamalıydı. Neyse nasip böyle imiş. Şunu da iddia ediyorum: Sayın Mecnun Otyatmaz süperligdeki efsane başkanlardan biridir ve futbolu çok iyi bildiği kanaatindeyim.
Daha iyi olacağız yiğidolar. Savaşçı yiğidolarımız var gerçekten savaşçılar. Başaracaklar. Geçmişte başardılar bu yıl da başaracaklar inşallah.
Allaha emanet olnuz.
Saygılarımla.

Ömer Mete
2 ay önce - Pzr 13 Ağu 2017, 17:59

Denizlispor'dan Leandro Kappel'i alsaydık bari. En azından yetenekli ve ayaklarına hakim. Oyunu açabilirdi.

Münferit58
2 ay önce - Pzr 13 Ağu 2017, 18:22

Kabul ediyorum karamsar olmamak lazım ama yenildiğimiz takım Akhisar ne gibi imkansızların arkasına sığınacağız rakipler transfer yapıyor Sivasın geliri yok,topçu Sivasa gelmiyor vs.
Akhisar bizden çok daha imkansızlıklarla boğuşuyordur.Stadı yok taraftarı yok belirli bir sponsor geliri yok yok oğlu yok.

Hasan141
2 ay önce - Pzr 13 Ağu 2017, 18:35

Keskinoğlu ve Ramiz Köfte var Akhisar'da.Gekasi Akhisarspor'a Ramiz Köfte getirdi.Zeytin üretiminden zenginleride var.Sivassporun Sponsoru yok Öyle.Defacto bile olabilir aslinda.Turkcell'de olabilir .Cağri Merkezin'den biri Sivasta.Defactonun Fabrikalarindan biri Sivas'ta.

emrullahkkaya

2 ay önce - Pzr 13 Ağu 2017, 20:09

Akhisar deplasmanından

(+)

(+)

Mueiek
2 ay önce - Pzr 13 Ağu 2017, 20:23

Malatya suan osmanliyi yeniyo cok zor mac olacak haftaya malatyanin süper oyunculari var

sebasteia
2 ay önce - Pzr 13 Ağu 2017, 20:31

Umarim macla ilgili yorum yapan arkadaslar maci izlemislerdir. Maci izlemeden yorum yazan, bu durumu belirtsin lutfen!

Abiler, kardesler! Akhisar, bizim takimi eze eze, evire cevire, fark atarak yendi de haberimiz mi yok?! Biz baska bir maci mi izledik.

Gayet dengeli ve ortada basa bas giden bir maci kadronun yeni olmasi kaynakli, tek golle kaybettik. Hepsi bu kadar.

Benim tespitlerim:

- defansimiz ve kalemiz bu sene cok iyi olacak. Ligde kalmanin sarti da bu zaten. Dusunun kaleci ve uc defans oyuncumuz ilk defa birlikte oynadi ve birkac hata disinda cok umit verdiler.

- orta sahamiz cok yetersiz. Ozellikle 10 numaraya acil ihtiyacimiz var.

- sag bek ve sag acik icin de cok iyi futbolcular alinsa iyi olur.

- ergin keles'in yerine de bitirici bir forvet aldik mi ligi ilk sekizde bitiririz insallah

sayfa 575
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET