Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 7

efes harabelerine hiç gittinizmi..?
gittim 78.6%  78.6%  [217]
gitmedim 21.4%  21.4%  [59]
Toplam Oy : 276

emrahadanus
7 yıl önce - Cmt 08 May 2010, 21:50

Alıntı:
1 Müze Kart= 20 TL... ve bu kartla tam 1 YIL tüm ören yerlerine ücretsiz girebiliyorsunuz...
Nesi pahalı???

Bir insan 1 yıl içinde kaç tane müze gezebilir ki?

İnce düşünülmüş; ekonomik gibi görünüyor ama bir aile için tek seferde yüksek bir meblağ ediyor.

Zaten tarih ve kültür aşkından yanan yurdum insanı iyice sırt çeviriyor.

mustafa alperenler
7 yıl önce - Cmt 08 May 2010, 23:18

Alıntı:
Bir insan 1 yıl içinde kaç tane müze gezebilir ki?
İnce düşünülmüş; ekonomik gibi görünüyor ama bir aile için tek seferde yüksek bir meblağ ediyor.

Bir aile tek seferlik bir müze gezecek ise zaten kart almasın. Kapı girişinde normal bilet daha ucuz... Bunu yazdık...
Kaldı ki ülkemizde müze gezen kişiler de kesinlikle birden fazla müze geziyor... Zaten bir tek müzeye giden kişi de tesadüfen gitmiştir... Birçok şehrimizde nice müze var. Büyükşehirlerde yaşayanlar sadece şehirlerindeki müzeleri gezseler kart bedavaya gelir... İzmir'de merak edip sadece Arkeoloji, Etnoğrafya, Tarih ve Sanat, Atatürk ve Agora Açıkhava müzelerini gezseniz kart daha bu kadarla 4 TL'ye düşecek...
Öte yandan ülkemizde neredeyse gitmediğim hiçbir müze kalmadı... "Ailecek" çocuklarının elinden tutup müzeye gelmiş kişileri öyle pek fazla görmedim. Çocuklar genelde okullarla geliyor. Yetişkin profili ise zaten belli bir kültürün üstünde insanlar...
Sonuç olarak o kart öyle pahalı olsa ya da insanlar yılda bir tane müze gezse 4 milyon tane satmazdı.

zali44

7 yıl önce - Cmt 08 May 2010, 23:22

BuğraTokmakoğlu

6 yıl önce - Pts 31 Oca 2011, 00:29

Alıntı:
Bir aile tek seferlik bir müze gezecek ise zaten kart almasın. Kapı girişinde normal bilet daha ucuz... Bunu yazdık...

Efes Harabeleri'nde tek giriş ücreti var o da 20 TL. 20 TL karşılığında zorunlu olarak Müze Kart edinmiş oluyorsunuz zaten.

Müze Kart'ın bu kadar çok sayıda kişiye satılmış olmasının sebebi birçok müzede giriş ücretlerinin yüksek tutularak Müze Kart'a yönlendirme yapılmasından kaynaklanıyor. Ben Müze kart ile bir yılda Van, Mardin, Batman, İzmir, Antalya, İstanbul ve Muğla'da onlarca müzeyi gezdim. Dolayısıyla Müze Kart pahalıymış diye burun kıvırmak hoş değil.

Mehmet DK

1 hafta önce - Pzr 13 Ağu 2017, 16:08

Emrah 1925
1 hafta önce - Pzr 13 Ağu 2017, 20:40

En son Emrah 1925 tarafından Pzr 13 Ağu 2017, 20:53 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Hamza BAŞYURT
1 hafta önce - Pzr 13 Ağu 2017, 20:50

sayfa 7
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet