Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Güney Adana Kalkınma Projesi
12   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
adana ceyhanli
2 ay önce - Cum 04 Ağu 2017, 16:45
Güney Adana Kalkınma Projesi

http://www.adanaulus.com/guneyde-66-mahallede-ken ...l-donusum/ adananın geri kalmış bölgesine nester vuruluyor güney Adanadaki 66 semt kentsel dönüsüme giriyor

Reis0172
2 ay önce - Cum 04 Ağu 2017, 16:57

ben bu projeden pek umutlu değilim ama yapılır inşallah

Resul GUL
2 ay önce - Cum 04 Ağu 2017, 17:51

Adamlar hazır 5 Mahalleyi dönüştüremedi Bu çok uçuk bir hayal ya da ideal Her neyse..

Bu" hayal" gerçek olmaz mı? Olabilir ama "Ne zaman?" diye de arkasına sormak lazım.

Önümüzde Bir Sinanpaşa var Cumhuriyet var Kışla var Karacaoğlan var Sümer var Göl mahallesi var Hiç birinden bir ses yok

Muhtemelen bu mahalleler de bu 66 nın içindedir.. Evet bu Mahalleler yapılırsa Diğerleri de yapılır artık.

nozzle
2 ay önce - Cum 04 Ağu 2017, 17:53

süper bir proje : )

Zekican has56
2 ay önce - Sal 08 Ağu 2017, 15:56

Bu saydığın mahallelerle alakası yok D400 karayolunun güneyi havaalanının güney kısmında kalan çarpık gecekondu mahallelerden bahsediliyor Yani batıda Gökçeler(gerdan)mahallesi,doğuda Kayalıbağ-Tepebağ mahallesi vede en güneyde Mürseloğlu mahalleleri Yüreğirin güneyinde kalan bir kısım mahalleler dönüşüme giriyor.Artık buralar bir zahmet dönüştürülsün halen köy görüntüsü var.

Resul GUL
2 ay önce - Sal 08 Ağu 2017, 21:08

İşin kötü yanı Oraların dönüşmesi Benim dediğim yerlerdeki Dönüşümden de daha zor görünüyor Hayırlısı olsun ne diyelim...

Misafir 3a4

2 ay önce - Pzr 13 Ağu 2017, 00:22

Oraları dönüştürmek demek Yeşil Adana talanı yaratmak olur.Yeşili bitirmek ağaç katliamı yaratmak İstanbuldaki gibi kötü örneği Beton kirliliği...Böyle olacaksa olmasın daha iyi.

önens

2 hafta önce - Prş 05 Ekm 2017, 18:14

Vali Demirtaş, 'Güney Adana Kalkınma Projesi'nin saha ekipleri ile bir araya geldi

ADANA Valisi Vali Mahmut Demirtaş, eşi Beyhan Demirtaş'la birlikte, 'Güney Adana Kalkınma Projesi' kapsamında saha ekipleri ile bir araya geldi.
Çukurova Kalkınma Ajansı'nda düzenlenen toplantıya Vali Yardımcısı Mustafa Yavuz, Seyhan İlçe Kaymakamı Şenol Bozacıoğlu, İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız, kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile proje saha ekipleri katıldı. Toplantıda konuşan Vali Mahmut Demirtaş, Güney Adana Kalkınma Projesi'ni kentin prestij projesi olarak nitelendirdiklerini söyledi. Demirtaş, "Bizler Adana'yı her anlamda marka şehir yapmak istiyoruz. Bunun için de gece gündüz var gücümüzle çalışıyoruz. Güney Adana'yı eğitimde, sağlıkta, güvenlikte ve sosyal anlamda kentin kuzeyi ile aynı seviyeye getirmeden modern ve marka şehir Adana'dan bahsetmenin hayal olduğunu görüyoruz. Bu makus talihi evirmek, Güney Adana'yı yeni baştan ilmik ilmik dokumak adına bu zorlu yola çıktık. Bu yolun sonunda siz değerli saha ekiplerimizin çalışmaları ile başarıya ulaşacağımıza yürekten inanıyorum" dedi.
GÜNEY ADANA KALKINACAK
Projenin Güney Adana'yı kalkındıracağını söyleyen Demirtaş şöyle konuştu:
"Güney Adana Kalkınma Projesi'nin kendinden önce yapılan emsallerinden en önemli farkı, Güney Adana'da parça parça değil, topyekun bir kalkınmayı amaçlamış olması. Bu bilinç ile projeye yaklaşmanızı ve faaliyetlerinizi o istikamette çizmenizi özellikle istiyorum. Üretilen projelerle Güney Adana'nın kronikleşen sıkıntılarının teşhisini yaptık ve şimdi bir bir bu projeleri hayata geçiriyoruz. Mart ayında, 'Yaşama Kulaç At' projesi ile başlayan yolculuğumuz, 'Engelin Engelim' projesi ile devam etti. Son olarak 'İçimizden Biri' projesini başlattık. Şu an bu 3 projemiz devam ediyor, 27 projemiz ekim ve kasım ayları içinde, 8 projemiz ise daha sonra başlayacaktır. 1 çatı proje olmak üzere toplamda 38 projenin tamamını hayata geçirmiş olacağız. Bu çalışmaların bizzat takipçisi olacağım."

http://www.hurriyet.com.tr/vali-demirtas-guney-ad ...sini-40600

Misafir 2ca

2 hafta önce - Prş 05 Ekm 2017, 22:30

Hala ne gibi bir çalışma yapacaklarını anlamadım, dönüştürmek demekteki kasıt gecekondularmı yoksa insanlarmı anlamadım, eğer söz ettikleri gecekondularsa bu kadar parayı nereden bulacaklar inanın merak ediyorum, he eğer bu çalışmalarla ilgili geniş bir bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

Misafir 920

1 hafta önce - Cum 06 Ekm 2017, 10:56

bu proje fasist bir proje güneyadanadaki türk olmayan insanlari asimile etme projesidiir

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET