Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1553
sertaç11
2 ay önce - Cmt 12 Ağu 2017, 13:57

Öncelikle ray döşemeye başlayacaklar istasyon işlerini sonraya bırakılıyor anlaşılan

Gökhan Bengil 8
2 ay önce - Cmt 12 Ağu 2017, 20:40

Bu projeye başlandığında annemin babası,babamın babası,babamın annesi,annemin annesi hepsi yaşıyordu,hepsi rahmetli oldu,ancak halen yıkılmayan köprüler var,işte buna gıcık oluyorum.

sazanhayko
2 ay önce - Cmt 12 Ağu 2017, 22:46
Bakırköy İstasyon Çevresi 12 Ağustos 2017

Aslında ray resmi çekmeyi ve paylaşmayı çok isterdim ama henüz buna zaman var. Bugün Bakırköy'den geçerken istasyon çevresinden birkaç resim çektim, forumdaşlarımla paylaşmak istiyorum:

(+)

İlk olarak Kitapçı Köprüsünden Bakırköy İstasyonu biraz ayrıntı resmi.

(+)

Aynı açıdan biraz geniş bir görüntü. Sağ tarafta betondan bir düzlem var perona benziyor.

(+)

Burası da Ebu Ziya Caddesini Özgürlük Meydanına bağlayan ana köprü.

(+)

Buradaki bina da Bakırköy İstasyonunun eski hareket memurluğu binası.

(+)

Bu da istasyonun ana giriş tarafındaki yapının iskeleti. Bayağı uzaktan çekildi.

ukcimbom
2 ay önce - Pzr 13 Ağu 2017, 04:35

İstanbul'a inşallah ekim ortasında geleceğim. İnşallah Bakırköy istasyonunda yenilenmiş istasyonu ve hatta rayları görme şansım olur bu sefer. Ekim sonuna kadar orada olacağım. Her gelişimde hayal kırıklığı yaşamaktan bıktım artık...

ozgurozkan34
2 ay önce - Pzr 13 Ağu 2017, 12:46

Ray döşenmesi Aralık-Ocak aylarında ancak başlar gibi. Daha devam eden pek çok altyapı işi var. Bu gidişle 2018'in sonunda ancak T3 hattı tamamlanır ve Halkalı-Ankara arasında yht'ler çalışmaya başlar.

fatih068y
2 ay önce - Pzr 13 Ağu 2017, 15:20

Acaba haydarpasa ya kadar calismalar biterse halkali dan once haydarpasaya kadar uzatirlar mi 2018 ortasinds

Adil99
2 ay önce - Pzr 13 Ağu 2017, 15:30

Ne Haydarpaşa'sı? Haydarpaşa'da tren görmek artık hayal oldu haberiniz yok mu?

sertaç11
2 ay önce - Pzr 13 Ağu 2017, 15:33

ray döşeme ekim kasım gibi başlar çünkü çoğu yerde zemin düzeltilmiş ray serimine hazır hale gelmiş şuanda istasyon işlerine başladılar altyapı işleri biter az kaldı zaten şuanda başak bostancı küçükyalı bakırköy florya 2 istasyon maltepe söğütlüçeşme cevizli idealtepe erenköy küçükçekmece istasyonları geriden geliyor diğer istasyonlara göre hepsinin temeli atılmış 8-9 aya hepsi biter diğer istasyonların zaten kabası neredeyse bitmiş bu arada kartalda çıkan arkeolojik kalıntı nedeniyle proje bitim süresi uzuyabilir ama şuanda çalışmalar devam ediyor durma yok inşallah ordan bir sorun olmaz istasyon işlerine yoğunlaştılar şuanda tam bir yıl sonra bitse altyapı ray döşeme istasyon işleri 2018 sonu açılır bir problem olmazsa

GokmenC
2 ay önce - Pzr 13 Ağu 2017, 15:33

Alıntı:
Ne Haydarpaşa'sı? Haydarpaşa'da tren görmek artık hayal oldu haberiniz yok mu?

(Öyle umuyoruz ki) Haydarpaşa'ya YHT'ler gelecek. Pendik yerine seferler Anadolu yakasında Haydarpaşa'da sonlanacak.

Sinan Bilgin
2 ay önce - Pzr 13 Ağu 2017, 16:46

haydarpasaya trenin gelmesi haydarpasanin cok sevilmesinden ,kullanilmak istenmesinden degil

ana hat trenlerinin depolanacagi mumkun olabilen iki yerden biri haydarpasa , digeri de sirkeci ... bu trenler surekli yolda olmayacak ya da hepsi surekli metro trafigini isgal edemeyecek

unutmayin metro ve sehirler arasi trenler iki yonde 4 hat gerektiriyor dogal olarak ,fakat bizim 3 , bazi yerlerde ise 2 hattimiz olacak

zaman zaman bu darbogazda trenler karsi yakaya dahi gecemeyebilir

ayrica ben bogaz alti haric de her yerde 3 hat olmayabilecegini dusunuyorum .. umarim yanilirim

bu durumda haydarpasadaki o genis sahanlik bir mecburiyet bu depolamalar acisindan

sayfa 1553
ANA SAYFA -> ULAŞIM