Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Konya Sille Barajı
« önceki   123 ... 323334 ... 383940   sonraki »

ANA SAYFA -> KONYA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 33
frambuaz
11 ay önce - Cmt 12 Ağu 2017, 19:44

Alıntı:
ismail cemre
mesajlar: 2415
2 gün önce - Prş 10 Ağu 2017 14:15

Alıntı:
Alıntı:
Sille barajına Alaaddin Teksas durağından kalkan 64 numaralı otobüs ile gidebilirsiniz.
Sille son durakta inince baraja gitmek için biraz yokuş yukarı giden yoldan yürümeniz gerekiyor.
Barajın kenarı ile son durak 2 km gelir.
Sadece otobüs vardır. Minibüs hattı yoktur.


kardeşim artık otobüsler baraja kadar gidiyor.yürüme derdi kalmadı.


İsmail Bey çok teşekkür ederim, sayenizde ben de öğrenmiş oldum.
Sağolunuz.


Misafir 907

11 ay önce - Cmt 12 Ağu 2017, 20:08

fahri önder ankaradak mavigöl ve gölbaşı bile buraya 10 basar bilgin olsun. Hatta ankarada yapılan yapay göletler bile buradan daha planlı ve güzel. Hiç güzel olmamış burası. Konyanın yeşllkten anladığı iğne yapraklı çam ağaçları sanırım. Selçuklu beledyesi o kadar parayı çar çur etmş resmen. Çocuklar için yapılan ouyun aletlerine benzeyen şeyleri görmeniz lazım. Daha açılalı 1 hafta oldu aletlerden sağlam kalan yok. Yerlerde yurümek için gömülen taşlar kalkmış.

Ama yoklukta gider o ayrı. Türkyenin heryerini gördüğünü sananların burayı ayder yaylası ile kıyaslaması da ayrı bir vaka. Bence bi tur daha at sen Türkiyede.


42 ÖNDER FAHRİ

11 ay önce - Cmt 12 Ağu 2017, 21:21

Amma çok betonla çimento meraklısı ve sevdalısı varmış arkadaşlar, burada bunu açıkça görmüş olduk. Ömürlerini beton içerisinde geçirdikleri yetmiyor gibi, ellerinden gelse bu güzelim doğayı da betonla kaplayıp mahvedecekler, aman uzak olsunlar ... Verilen örneklerin hepsi de gidip gördüğüm yerler. Gölbaşı denilen yer, dümdüz bozkırın ortasında şekilsiz çöl gibi dümdüz, sığ bir bataklık gölü. Gölbaşında gölün bir kenarı boyunca giden 300-400 metrelik düz beton bir yol ve çevresinde göl kıyı şeridini yok etmiş, doğallıktan tamamen uzak demir yığını kafelerden başka bir şey yok. Ayrıca çevresi beton binalarla tamamen dolmuş durumda. Mavi göl denilen yer de hakeza çevresi betonlaştırılmış, sitelerle doldurulmuş, hiçbir doğal özelliği bulunmayan bir yer. Buralarda doğa adına insanın içini ferahlatacak ve kıpırdatacak en ufak bir done, en ufak bir materyal bile yok. Ne acıdır ki 3 ncü örnek olan Ayder Yaylası da 4-5 katlı ucube iğrenç gecekondularla kaplanmış, gecekondu mahallesine dönüşmüş bir yer. Daha geçen gün Çevre Bakanı Ayder'de bu beton yığınlarından ve bu rezaletten nasıl kurtulacağını kara kara düşünüyordu Tv.de milletin önünde. Bu sayılan yerlere gidip görmüş birisi olarak üste para verseler bir daha gitmem. Sille Gölü'nde yere döşenen taşlar mı yerinden oynamış, ne acı, keşke taştan değil de betondan yapsalardı, o zaman hem yerinden oynamaz hem de beton manyakları bu işten çok memnun olurlardı. Bir haftada 100 bin kişiye yakın insanın akın ettiği bir yerde çocuk oyun guruplarının kırılmasından doğal bir şey olabilir mi. Yapılan suni göletlerin planlı ve geometrik olması da çok doğal bir şey, vur dozeri, grayderi, çak kalıbı, dök betonu, dümdüz ve planlı olur zaten, gayet normal. Beton sevdalıları bol bol müdavimleri oldukları beton yığınlarına gitmeye devam etsinler, ama Sille Gölünden uzak dursunlar, Sille Gölü'nü kirletmesinler, bize Sille Gölü yeter. Sille Gölü'ne gelirlerse maazallah içlerinde çok sevdikleri betona, çimentoya ve demire karşı bir antipati, bir soğukluk oluşabilir. Türkiye'de yapılan her güzel işi karalayacak, baltalayacak, bol miktarda hainimiz mevcuttur maalesef, bu Türkiye tarihi boyunca hep böyle olmuştur.42 ÖNDER FAHRİ

11 ay önce - Pzr 13 Ağu 2017, 16:15

Seyir tepesinden, 100 metreye yakın yükseklikten, yemeğinizi yeyip, içeceğinizi içerken, bir tarafta muhteşem gölün, devasa parkın ve tam karşıda Küçük Gevele Volkanı'nın ve Takkeli Dağ'ın oluşturduğu muhteşem manzarayı, arka tarafta ise Sille Antik Kenti bölgesini ve ufukta ise uçsuz bucaksız ovadaki Konya şehrinin manzarasını seyretmek mümkün. Sakın kaçırmayın.
(+)


Misafir c1d

11 ay önce - Pzr 13 Ağu 2017, 21:38

Özellikle "Takkeli dağ manzarasını" hiçbiryerde bulamazsınız. Mutlaka gidin.sayfa 33
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 323334 ... 383940   sonraki »
ANA SAYFA -> KONYA