Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Zorunlu olmadıkça kullanılmaması gereken bir araç: Minibüs
« önceki   123 ... 177178179 ... 181182183   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 178
paşalı35
11 ay önce - Cmt 12 Ağu 2017, 20:34

Alıntı:
2 saat önce - 17:43 (bugün)

Paşalı 35 okuduğunu anlasan ben orada misafir a39 demişim , minibüs kodu dememişim . İlk önce okuduğunu anlamasını öğren .Ayrıca Anadolu yakası minibüs kodlarının C ile başladığını senden iyi biliyorum . Özel mesajlajma hakkın olmadığı içinde buradan cevap vermek zorunda kaldım . Okuduğunu anlamayıp misafira39 u hat kodu zanneden paşalı35 in mesajına yine okuduğunu anlamayan birisinin altına imzamı atarım diye + puan verene de hayret diyorum . Ayrıca benim mesajlarıma kaba sert üslupta diyene kadar dön birde kendi mesajlarındaki anlamadan yaptığın yorumlara bak . Mesajıma içerik yok diye - puan veren şahıs adamın özel mesajlajma hakkı yok nereden cevap verecektim acaba . Sizin gibi okuduklarını anlamayan gerizekalılar olduğu müddetçe bu site bir adım ileri gitmez .


Bak güzel kardeş mesajında misafir adı veya kullanıcı adını yazmana gerek yok bu şekilde alıntı yaparak paylaşacaksınız. Hala aynı usluptan devam ediyorsun yaşınız sanırsam var emekli birisine benziyorsunuz asabiliğinizi buna bağlıyorum burada herkes size asabi diyorsa biraz kendinizde bi uslüp arayın...


Misafir 079

11 ay önce - Pzr 13 Ağu 2017, 15:29

Paşalı35 demiş ki:

"Özer bey yazdıklarınıza aynen katılıyorum ayrıca eski bir minibüsçü esnafı olsan bile anadolu yakası minibüs hat kodlarının C ile başladığını bilirsin A39 kodlu hat küçükçekmece civarı bir hattın numarasıdır. Bu arkadaşla bi alıp veremediğim yoktur ama yorumlarını ne zaman görsem her zaman kaba ve sert uslupla cevap vermektedir."

Beyfendi lütfen bu adamı takmayın, zaten işi gücü herkesi uyarmak ve dediğiniz gibi herkese kaba, sert bir üslupla cevap vermektedir. Her mesajına bakabilirsiniz, uyarı ve laf atmaktan öteye geçmez. Bu adamın geçmişte ne minibüsçülük ne de makinistlik yaptığına inanıyorum. Onun yapısı böyledir, en iyisi umursamayın gitsin.


Misafir 546

11 ay önce - Pzr 13 Ağu 2017, 20:25

Minibüs, minibüs
Yollar onlar için süs
Dinlemez samimi ya da küs
Herkesi taşır minibüs (aşık şahan)paşalı35
11 ay önce - Pts 14 Ağu 2017, 00:17

Misafir kardeş taktığım falan yok sadece boş muhabbet yapmasın yoksa mesajlarını falan okuduğum yok benim bu sitede artı veya eksi alma gibi bir amacında yok yaşıda var emekli adam napsın klavyeyi alıp zaman geçiriyor idare edicez hepimiz

ÖZER B

11 ay önce - Pts 14 Ağu 2017, 09:56
...


Ben konuya farklı 1 yerden gireceğim. Özer abiyi zaman zaman okurdum bu başlıkta, Tevfik abi yi ise bazen görüyorum Metro Turizm başlığında da sıkça.

Bana göre 2 abimizin de tavrı ve tutumları yanlış. Özer abi konuya muvaffak, işe emek vermiş sektörün içinde bu çok net belli, ancak bazı cevaplarında gerginlik ve alaycı üslup tarzı var, işi bilmeyip öğrenmek isteyen meraklı arkadaşlara saçmalamışşsın, birşey bilmiyorsun vb tadında ifadeler bence hoş değil. Abi bunları azaltırsa çok faydalanıyoruz bilgi ve birikimlerinden.

Tevfik abi ise sürekli yazdığı başlıkların neredeyse kontrolörü, denetçisi gibi, hep eleştri, beğenmememezlik ve de çok kırıcı üslubu var.

Saygılarımla...


0345 özer er

11 ay önce - Pts 14 Ağu 2017, 12:57

Alıntı:
Bana göre 2 abimizin de tavrı ve tutumları yanlış. Özer abi konuya muvaffak, işe emek vermiş sektörün içinde bu çok net belli, ancak bazı cevaplarında gerginlik ve alaycı üslup tarzı var, işi bilmeyip öğrenmek isteyen meraklı arkadaşlara saçmalamışşsın, birşey bilmiyorsun vb tadında ifadeler bence hoş değil. Abi bunları azaltırsa çok faydalanıyoruz bilgi ve birikimlerinden.
eleştirin için çok teşekkürler,eger biraz yararlı olduysam ne mutlu bana.
kesinlikle alay etme gibi bir durum yok,sadece cevap yazarken o anlık sinirle sert yazıyorum sonra yumuşuyorum ama silip yazmak zor geliyor,zaten uzun zamandır siteye girmiyordum,2-3 gündür girmeye başladım,özellikle bu başlıkta çok yorumum var.bazı arkadaşlar hiç bilgisi olmadan yazıyor yok vergi vermiyorlar,araçları bakımsız muayeneye gitmedigimizi yazan bile oldu.
vergi olayına gelince ben basit usül ödüyorum devlet bana bunu uygun görmüş,ben bagkurluyum,şoförümde ssk,lı ayda 1200 tl civarında sigorta ödüyorum,işçi vergiside var,bunları ödemek zorundayım,yoksa cezaya kalırsa hapı yuttuk.bunları bilmeden yazanlara bu işten anlamıyorsun diyorum,bazı yorumcu arkadaşlarda minibüs halk otobüsü gibi çalışsın diyince onada saçmalamışsın dedim.tabi bu işi 34 yıl gibi süre yapınca çok şeyler yaşadıgım için bazı konularda biz haklıyız ama vatandaş kendi penceresinden bakıyor.En son 0345 özer er tarafından Pts 14 Ağu 2017, 20:36 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


Misafir 7da

11 ay önce - Pts 14 Ağu 2017, 13:23

Minibüs, ne de güzel bir isimdir
24 saat yolcuları indir bindir
Ortamı aile yuvası gibi samimidir
Arkadan parayı verip şunu uzatabilir misin denir (aşık şahan)


M.Öztürk
10 ay önce - Cum 08 Eyl 2017, 01:52

1980'lerde başarılı olunsaymış, ihtilal yönetiminin yapacağı en iyi iş olacakmış.
Alıntı:
Size geçmişten bir anımı aktarmak istiyorum. İhtilal dönemi. İstanbul Belediye Başkanlığı makamında Korgeneral İsmail Hakkı Akansel oturmakta. Paşa belki de mega kent tarihinin en önemli ve hayırlı işlerinden birini uygulamaya kalktı. Her semt ve sokağa girer hale gelmiş minibüsleri toptan yasaklama kararı aldı. Bunu haber alan mafya, Kara Kuvvetleri Komutanı ve MGK Üyesi Orgeneral Nurettin Ersin'e ulaştı. Sonuçta Ersin Paşa, Akansel'in tepesine bindi ve hazırlığı iptal ettirdi. Böylece minibüslerle birlikte yaşamayı sürdürmeyi devam ettirdik.

Kaynak: Kuzu, çakala emanet - Burhan AYERİ


Misafir 23b

9 ay önce - Pzr 01 Ekm 2017, 13:09

""34 TDK 20 plakalı Engin DENİZ isimli LEVAZIM TAKSİ durağına ait meslektaşımız Edirnekapı mevkiinde Bir hatlı minibüs ile yapmış olduğu kaza neticesinde; Hatlı minübüs şoförü tarafından boyun bölgesinden; arka taraftan tornavida ile DARP edilmiştir. Meslektaşımız Vâkıf Gureba Hastahanesinde yoğun bakıma alınmış Hayati durumu ciddiyetini korumaktadır. Rabbim şafii sıfatıyla acil şifalar versin..""

Ilgili kişi benim 1 sokak yanimda oturan ve ayni zamanda da akrabam olan birisidir. Dun itibari ile ne yazık ki vefat etti. Bugün yüzlerce taksici kendisini uğurlamaya geldi.

Neyse konunun özüne dönelim. Istanbuldaki minibüslerin neredeyse %80 yara bere içinde ve vurulmadık yerleri yok, kazasiz minibüs formek neredeyse imkansız. Oeki bu kisiler her kazada böyle kendinden gecip cinayet mi işliyor acaba.

Ne gerek var yani böyle bir şeye. O tornavidayı niye taşırsın elinin altında. Tasidin da ne oldu gaza gelip cana kıydın. Hadi taşıdın bir halt ettin, insan direk hayati onem taşıyan boynuna mi saplar o aleti. Gobegine vur, bacağına vur. Direk öldürmek için vurnak nedir bir kaza yüzünden.

Diyeceğim şudur ki bu işten ekmek kazanan Taksici, Minibüsçü, Otobüsçü, Kamyoncu her kim varsa sıkı denetlenmeli ve ellerinin altında levye tornavida kesici alet gibi şeyler bulundurmalarina imkan verilmemeli.

Sonuçlarını görüyoruz. Belki de elinde o tornavida olmasa konuşup anlaşıp uzlaşacaklar. Ama elinde silah gibi bir alet varken altta kalmayip artistlenip cinayet işleyebiliyorsun.

Bugün minibüsçü yaptı, yarın taksici yapar otobüscü yapar. Bu tarz aletleri bulundurmalari yasaklanmali ve trafik ekipleri tarafindan kontrol edilmelidir.


G_ünsal
5 ay önce - Prş 01 Şub 2018, 00:51

Adana gibi, merkezinde yol sıkıntısı yaşanan bir yerde,
1000-1100 arasında bulunan minibüs çok gereksiz.

Daha hızlı ve kullanışlı ulaşım araçları yerine,
çağ dışı minibüs-dolmuş kullandırmak hizmet değil, zulümdür.

Zorunlu da olsa, insanın kullanası gelmiyor.
Ne araç çekiliyor, ne de çoğu sorunlu olan şoförleri.sayfa 178
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 177178179 ... 181182183   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM