Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Berktuğ
site denetçisi

2 yıl önce - Pts 14 Ksm 2016, 19:15

SUUÇTU ŞELALESİ TESİSLERLE DONATILIYOR
Alıntı:
Mustafakemalpaşa Belediyesi, Suuçtu Şelalesi ve Tabiat Parkı'nı sosyal tesislerle donatıyor.İlçe 18 kilometre mesafede bulunan 38 metre yüksekliğindeki Suuçtu Şelalesi'ne hizmet birimleri yapılması için ilk adım atıldı.

Mustafakemalpaşa Belediyesi'ne devredilmesinin ardından marka tescili yapılarak değeri korunan Suuçtu Şelalesi ve Tabiat Parkı için hazırlanan projenin hayata geçirilmesi maksadıyla müteahhit firmayla sözleşme imzalandı.

Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Suuçtu Şelalesi'nin 260 bin TL'lik bir yatırımla eksiklerini gidereceklerini dile getirdi.

Suuçtu Şelalesi ve Tabiat Parkı'nda son yıllarda doğa turizmine yönelik bir hareketlilik olduğunu kaydeden Sadi Kurtulan, "Suuçtu yalnız Bursa’nın değil Türkiye'nin en önemli şelalelerinden biri. Dört mevsim ayrı renkleri barındıran şelale, manzarası, serinliği ve ormanlarıyla tam bir temiz hava deposu. Bölgenin daha çok tanınması için bugüne kadar atletizmden bisiklet yarışlarına kadar birçok faaliyet düzenledik. Şimdi sıra projelendirmenin uygulamasına geldi. Şelale bölgesini çevre düzenlemesi ve sosyal donatılarla gözde bir turizm merkezi yapacağız. Suuçtu Şelalesi ve Tabiat Parkı'na gelenler artık burada ihtiyaçlarını karşılayabilecek. Proje ile bu bölge, kır lokantasından büfelere, yaya köprülerinden otopark alanlarına kadar birçok yeniliğe kavuşacak" dedi.

Gezi alanı ve piknik yeri olarak tercih edilen bölgenin yerli turistlerin yanı sıra Arapların ilgisini çektiğini dile getiren Başkan Sadi Kurtulan, "Giriş kontrol ünitesi ve lavabolar yapıldı. Çevre düzenleme devam ediyor. 2 ay içerisinde bölgedeki çalışmalar tamamlanmış olarak halkın kullanımına sunulmuş olacak. Herhangi bir ağaç kesimi yapılmayacak. Tabiat parkının sahip olduğu değerleri koruyacağız" dedi.

Kaynak: http://www.olay.com.tr/suuctu-selalesi-tesislerle ...yor/91211/

Hayırlı uğurlu olsun.


Berktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Prş 08 Arl 2016, 19:05

MUSTAFA KEMAL PAŞA ÇAYI KÖPRÜSÜ (3 KÖPRÜ) SAĞ KÖPRÜ EKSENİ YAPIM İŞİ
Alıntı:
Mustafa Kemal Paşa Çayı Köprüsü (3 Köprü) Sağ Köprü Ekseni Yapım İşi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır.

İhale Kayıt Numarası : 2016/501945
1-İdarenin
a) Adresi :
Bursa Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binası Zafer Mahallesi Ankarayolu Cad. No:1 TR-16240 OSMANGAZİ/BURSA
b) Telefon ve faks numarası : 2244441600 - 2247161206
c) Elektronik Posta Adresi : ihale.sbmd@bursa.bel.tr
ç) İhale dokümanının görülebileceği internet adresi: https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/

2-İhale konusu yapım işinin
a) Niteliği, türü ve miktarı :
Her biri 20mt betonarme kazık temel üzerine, ayak ve başlık kirişi oluşturularak açıklığın prefabrik kirişlerle geçildiği, tabliyesi betonarme olarak imal edilecek 171 mt
açıklıklı betonarme köprü yapımı için gerekli imalatların yapılması. Ayrıntılı bilgiye EKAP’ta yer alan ihale dokümanı içinde
bulunan idari şartnameden ulaşılabilir.
b) Yapılacağı yer : Bursa İli Mustafa Kemal Paşa İlçesi
c) İşe başlama tarihi : Sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 10 gün içinde yer teslimi yapılarak işe başlanacaktır.
ç) İşin süresi : Yer tesliminden itibaren 400 (dörtyüz) takvim günüdür.

3- İhalenin
a) Yapılacağı yer :
Bursa Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binası Destek Hizmetleri Dai.Bşk. İhale Toplantı Salonu Zafer Mah. Ankarayolu Cad. Bodrum 1.Kat No:1 TR-16240 Osmangazi / BURSA
b) Tarihi ve saati : 20.12.2016 - 09:00

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/ihale/ihale_ek.php?id=905

Hayırlı uğurlu olsun.


Misafir 214

1 yıl önce - Cum 09 Arl 2016, 15:47

Suuçtu projesi iptal oldu diye haberler görmüştüm o iş ne oldu bilen var mıBerktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Cum 09 Arl 2016, 19:49

Suuçtu projesini Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı gelen tepkiler üzerine bizzat kendisi durdurdu.

http://www.hurriyet.com.tr/suuctu-selalesinde-dog ...a-40289633


Berktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Çrş 22 Mar 2017, 16:15

MUSTAFAKEMALPAŞA’YA DEV AKTİVİTE MERKEZİ
Alıntı:
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN MUSTAFAKEMALPAŞA’DA 37 BİN METREKARELİK ALANDA KURDUĞU VE AYNI ANDA SPOR, SANAT VE KÜLTÜR ALANINDA BİRÇOK ORGANİZASYONA EV SAHİPLİĞİ YAPABİLECEK DEV AKTİVİTE MERKEZİNDE İNŞAAT ÇALIŞMALARI HIZLA SÜRÜYOR.
- PROJE ALANINDA İNCELEMELERDE BULUNAN VE ÇALIŞMALARIN YAZ AYLARINDA TAMAMLANACAĞI MÜJDESİNİ VEREN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, HİZMETE ALINACAK GENÇLİK VE SPOR, YAŞAM MERKEZİNİN MUSTAFAKEMALPAŞA’NIN GERÇEK ANLAMDA KALİTE KENTİ OLDUĞUNUN EN BÜYÜK KANITI OLACAĞINI SÖYLEDİ.


Büyükşehir Belediyesi’nin Mustafakemalpaşa’da 37 bin metrekarelik alanda kurduğu ve aynı anda spor, sanat ve kültür alanında birçok organizasyona ev sahipliği yapabilecek dev aktivite merkezinde inşaat çalışmaları hızla sürüyor. Proje alanında incelemelerde bulunan ve çalışmaların yaz aylarında tamamlanacağı müjdesini veren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, hizmete alınacak gençlik ve spor, yaşam merkezinin Mustafakemalpaşa’nın gerçek anlamda kalite kenti olduğunun en büyük kanıtı olacağını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yapımı sürdürülen aktivite merkezinin şantiyesinde incelemelerde bulundu. Yaptığı konuşmada, bir yandan Bursa merkezde kalite kenti çalışmalarını gerçekleştirirken diğer yandan tüm ilçelerde benzer faaliyetleri yürüttüklerini ifade eden Başkan Altepe, ilçelerde onlarca yıldır beklenen yatırımların artık Büyükşehir Belediyesi tarafından bir bir hayata geçirildiğini söyledi. Onlardan birinin de Mustafakemalpaşa’da yaklaşık 25 yıldır beklenen gençlik ve spor, yaşam merkezi olduğunu kaydeden Başkan Altepe, “Burası Büyükşehir Belediyemiz, ilçe belediyesi ve Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nün katkılarıyla yapılıyor. 30 bin metrekarelik inşaat alanı var ve yaklaşık 30 milyon TL’ye mal olacak” dedi.Video:Başkan Altepe, tamamlandığında tesisin Mustafakemalpaşa’nın hem sosyal hem kültürel hem de sanatsal anlamda kalbinin attığı önemli bir merkez olacağını söyledi. Tesislerde her türlü aktivitenin yapılabileceğini vurgulayan Başkan Altepe, “Projemiz spor sahalarından yüzme havuzlarına, sinema salonlarından sanat atölyelerine ve teşhir alanlarına kadar aklınıza ne geliyorsa her türlü organizasyonun yapılabileceği imkanlara sahip” diye konuştu. İnşaatın hızla sürdüğünü ve çalışmaların yaz ayları içerisinde tamamlanmasını beklediklerini kaydeden Başkan Altepe, “Hizmete girdiğinde ilçenin nabzı burada atacak. Mustafakemalpaşa’nın gerçek anlamda kalite merkezi olduğunun en büyük kanıtı olacak. Hedefimiz burayı bir an önce kullanılabilir hale getirmek. Şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/mustafakemalpasa-ya-dev-a ...ber/23542/

Hayırlı uğurlu olsun.


Berktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Prş 06 Nis 2017, 17:42

MUSTAFAKEMALPAŞA’DA 40 YILLIK ÖZLEM BİTİYOR
Alıntı:
- BURSA’NIN MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇESİ’NDE UZUN YILLARDIR ÖZLEMLE BEKLENEN 3. KÖPRÜ, KİRMASTİ ÇAYI ÜZERİNDE, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN İNŞA EDİLİYOR.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN UZUN YILLARDIR BEKLENEN BİR HİZMETİ DAHA GERÇEKLEŞTİRDİĞİNİ VE İLÇENİN ÇEHRESİNİN BÜYÜKŞEHİR İLE DEĞİŞECEĞİNİ SÖYLEDİ.
Bursa’yı değerleriyle geleceğe taşıyan Büyükşehir Belediyesi tarafından Mustafakemalpaşa İlçesi’ne kazandırılan Kirmasti çayı üzerindeki 3. köprünün temeli coşkulu bir törenle atıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin uzun yıllardır beklenen bir hizmeti daha gerçekleştirdiğini ve ilçenin çehresinin Büyükşehir ile değişeceğini söyledi.

‘Daha yaşanabilir ve ulaşılabilir Bursa’ hedefiyle tüm ilçelerde şehir içi trafiği rahatlatacak çözümleri hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, Mustafakemalpaşa’daki Kirmastı Çayı üzerine 3. Köprüyü kazandırıyor. Mustafakemalpaşa Kirmastı Çayı üzerine yapılacak olan 3. köprünün temeli törenle atıldı.
Bursa’yı eserleriyle geleceğe taşıyan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Mustafakemalpaşa (Kirmasti) çayı üzeri 3. köprünün, ilçenin merkezdeki trafik akışını rahatlatacağını belirterek, “Türkiye, Bursa ve Mustafakemalpaşa için çalışıyoruz. Siyaseti hizmet ve ibadet olarak görüyoruz. El birliğiyle çalışıyoruz. Mustafakemalpaşa’ya hizmet için, bugüne kadar yapılamayanları yapmak için buradayız. Siyasette 30 yılını geride bıraktık. Bursa’nın farkı bu, birlik olunmalı. Bunları yaparsak kalkınırız. Eski belediye başkanları da bizimle mecliste, söz hakları var. Mustafakemalpaşa’yı takdir ediyorum, Büyükşehir burada” dedi.“Türkiye’de öncüyüz”
Başkan Altepe, Mustafakemalpaşa’da projesi hazırlanan 200 trilyonluk yatırım olduğuna ve bu hizmetlerin daha da artacağına işaret ederek, “Yollar yapılıyor. Başta ilçe merkezi olmak üzere toplamda biten ve yapılan işler 40 milyonu buluyor. Gençlik merkezimiz hızla yükseliyor, yaklaşık 25 milyonluk iş… Kule kafe de yapılıyor. Nerede bir tarihi eser varsa tamamıyla ilgili çalışma başlattık. Kırsal kesimde çiftçimizin desteklenmesi, ürünün toplama merkezlerinden pazar bulunmasına ve ihracatına kadar Türkiye’de öncüyüz. Bursa’nın tek başına öncülük yaptığı bir konu bu. Büyükşehir olarak tarım ve hayvancılıkla, çiftçilikle uğraşan herkesin yanındayız” şeklinde konuştu.
Başkan Altepe, yapılan hizmetlerin önemine dikkati çekerek, “Bursa farklı olsun, Mustafakemalpaşa farklı olsun, ilçemiz kazansın. Okullardan camilere, çöp transfer istasyonundan eski atık deposunun peyzajına, mezarlıkların tamamına kadar çalışmalarımıza devam ediyoruz. Mustafakemalpaşa’ya gelen kent merkezine giren farkı görsün. Mustafakemalpaşa için ne yapsak azdır. Yalıntaş Köprüsü de Yunus Emre pazar yeri de yapılacak. Terminal de olacak. Mustafakemalpaşa’nın çehresi değişecek. Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyesi birlikte Mustafakemalpaşa kabuk değiştirecek” dedi.
Büyükşehir’in gücünün Mustafakemalpaşa’da hissedildiğini vurgulayan Başkan Altepe, “Bursa, her yerde. Kimseyi kırmıyoruz. Doğu Anadolu’dan Kafkaslara ve Balkanlara kadar her yerde çalışıyoruz” diye konuştu.

‘Çevre Yolu’na bağlanacak
Kirmasti 3. Köprüsü hakkında bilgiler veren Başkan Altepe, köprünün merkezde yer alan iki mahalleyi birleştirmenin yanında çevre yolu olarak bilinen imar yoluna da bağlantı sağlayacağını sözlerine ekledi. Başkan Altepe, “İlk etapta 6 milyon TL olan çalışmada, yol bağlantıları ile birlikte köprünün toplam maliyetinin 10 milyon TL değerinde oluyor. Üçüncü köprü, Dere Mahallesi’yle Fevzi Dede Mahallesi’ni birbirine bağlayan, Mustafakemalpaşa’nın önemli bir arteri olacak. Hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Altepe’ye hizmet teşekkürü
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ise, ilçenin hayal edilen hizmetlere Bütünşehir uygulamaları kapsamında kavuştuğunu söyleyerek Başkan Altepe’ye teşekkür etti. İlçedeki çalışmalarında Büyükşehir’in desteklerini hissettiklerini söyleyen Kurtulan, “Bu mahalle 1950 yılından itibaren Balkan faciasının gözyaşlarının alın teriyle sulandığı topraklardır. Ziraatın üretimin güç kaynağı olan bir mahalledeyiz. Bu köprünün mazisi çok derin. 1970-80’li yıllar, ülkelerin kavga ettiği yıllardı, o kavgalardan bu köprüye sıra gelmedi. Ondan sonra da hep ideallerde oldu bu köprü. Şimdi bu güzellikler yapılıyor. 2002’de Sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı bir ortamda o günden bugüne tüm siyasi partilerle güç birliği oluşturarak çalışmalarımıza devam ettik. Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle vatandaşımızın isteklerini yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.
Mustafakemalpaşa Belediyesi’nin, ilçede ihtiyaç duyulan çalışmaları bütünşehir uygulamasıyla ve Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle gerçekleştirdiğini vurgulayan Kurtulan, ilçeye değer katacak çalışmalar için vatandaşların sabırlı olması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Mustafakemalpaşa Kaymakamı Mustafa Masatlı da ilçenin yıllardır özlemi olan ve iki yakanın bir araya geleceği proje ile ilçede ulaşılabilirliğin sağlanacağını ve yaşanabilirlik seviyesinin artacağını kaydederek Başkan Altepe ile projeye destek verenlere teşekkür etti.
Fevzi Dede Muhtarı Erol Altıntaş da bölgeye değer katan Başkan Altepe’ye teşekkür etti.
Konuşmaların ardından köprünün temeline ilk harç dualarla döküldü. Her biri 20 metre olan betonarme kazık temel üzerine oturtulacak olan köprüde ayak ve başlık kirişi oluşturularak açıklık prefabrik kirişlerle geçilecek. Tabliyesi betonarme olarak imal edilecek köprü 171 metre açıklıklı olacak. Yol bağlantıları için de gerekli imalatlar gerçekleştirilecek. Dere Mahallesi tarafında bulunan mermer ocaklarının yoğun faaliyet gösterdiği alanda yüksek tonajlı araçların köprünün faaliyete geçmesinin ardından burayı kullanacağı da belirtildi. Köprüyle Mustafakemalpaşa trafiğinin rahatlaması hedefleniyor. Böylece ağır vasıtalar şehir merkezine girmemiş olacak. Çevre Yolu bağlantısıyla ana artere çıkmış olacak.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/mustafakemalpasa-da-40-yi ...ber/23671/

Hayırlı uğurlu olsun.Berktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Cum 14 Nis 2017, 18:41

MUSTAFAKEMALPAŞA YAŞAM MERKEZİNE KAVUŞUYOR
Alıntı:
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR BAKANLIĞI’NA BAĞLI SPOR TOTO TEŞKİLAT BAŞKANLIĞI İŞBİRLİĞİNDE YAPTIRILAN MUSTAFAKEMALPAŞA GENÇLİK MERKEZİ SOSYAL YAŞAM VE SPOR TESİSLERİNDE İNŞAATLAR HIZLI YÜKSELİRKEN, DEV PROJE İLÇEDEKİ SİVİL TOPLUM KURULUŞLARININ TEMSİLCİLERİNE TANITILDI.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKANVEKİLİ ABDULLAH KARADAĞ, SPORDA BAŞARININ ANCAK TESİSLEŞME İLE GELECEĞİNİ HATIRLATARAK, BU AMAÇLA TÜM İLÇELERDE YENİ YENİ SPOR TESİSLERİ KAZANDIRDIKLARINI SÖYLEDİ.
- MUSTAFAKEMALPAŞA BELEDİYE BAŞKANI SADİ KURTULAN DA 22 YIL ÖNCE TEMELİ ATILAN ANCAK BİR TÜRLÜ TAMAMLANAMAYAN TESİSLERİN İLÇE HALKI İÇİN BÜYÜK BİR ÖZLEM OLDUĞUNU HATIRLATARAK, PROJEYE VERDİĞİ DESTEK NEDENİYLE BAŞKAN ALTEPE’YE TEŞEKKÜR ETTİ.


Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı’na bağlı Spor Toto Teşkilat Başkanlığı işbirliğinde yaptırılan Mustafakemalpaşa Gençlik Merkezi Sosyal Yaşam ve Spor Tesislerinde inşaatlar hızlı yükselirken, dev proje ilçedeki sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine tanıtıldı. Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdullah Karadağ, sporda başarının ancak tesisleşme ile geleceğini hatırlatarak, bu amaçla tüm ilçelerde yeni yeni spor tesisleri kazandırdıklarını söyledi. Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan da 22 yıl önce temeli atılan ancak bir türlü tamamlanamayan tesislerin ilçe halkı için büyük bir özlem olduğunu hatırlatarak, projeye verdiği destek nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

Mustafakemalpaşa ilçesinde temeli 1995 yılında atılan ancak hiç kullanılmadan kaderine terk edilen yüzme havuzunun bulunduğu alanı dev bir spor kompleksine dönüştürecek projede önemli bir mesafe kat edildi. İlçe girişindeki Etibank’ın karşısında bulunan yaklaşık 37 dönümlük alanı ilçeye kazandırmak için devreye giren Büyükşehir Belediyesi, içinde yüzme havuzu, tenis kortları, spor salonları, sahalar, bisiklet ve yürüyüş parkurları, konferans ve sergi salonlarının bulunacağı dev bir kompleks için Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı’na bağlı Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile işbirliğine girmişti. Proje maliyetinin yarısının Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılandığı projede kültür merkezinin bulunduğu alan artık iyice şekillenmeye başlarken, dev proje düzenlenen toplantı ile ilçedeki sivil toplum kuruluşu temsilcilerine tanıtıldı. Etibank Parkı içinde düzenlenen toplantıya Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdullah Karadağ, Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.Başarı tesislerle geliyor
Projenin sinevizyon gösterisi ile anlatıldığı toplantıda konuşan Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdullah Karadağ, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile üç dönem önce Osmangazi’de göreve geldiklerinde merkezde sadece bir havuzlupark bulunduğunu ve onunda iyice yaşlanmış halde olduğunu hatırlattı. Yüzde 60’ı genç olan 3 milyonluk Bursa’da tesis bulunmamasının büyük bir eksiklik olduğunu hatırlatan Karadağ, bugün ise kentin her köşesinde yılın 365 günü hizmet veren kapalı yüzme havuzları, spor salonları ve spor sahaları bulunduğunu hatırlattı. Arazisi müsait olan tüm okullara da spor salonları kazandırdıklarını ifade eden Karadağ, “Bugün ise artık böyle tesislerimizi tüm ilçelerimize kazandırıyoruz. Çünkü katıldığımız ulusal ve uluslararası müsabakalarda alınan sonuçlarda görüyoruz ki başarı ancak tesisleşme ile geliyor. Biz gençlerimiz daha çok spor yapsın istiyoruz. Çünkü spor yapan ve özellikle de sporda başarıyı yakalayan çocukların kötü alışkanlıklara hiç bulaşmadıklarını görüyoruz. Bu hedef doğrultusunda hayata geçirdiğimiz projelerden biri de Mustafakemalpaşa Gençlik Merkezi Sosyal Yaşam ve Spor Tesisleri. Yıllardır adeta özlem olarak kalan bu tesisleri biran önce tamamlayıp, halkımızın hizmetine açmak istiyoruz” dedi.

Video:Projenin adı güzel, soyadı para
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan da söz vermenin ne demek olduğunu çok iyi bildiklerini bu nedenle de projenin bu aşamaya getirilmesinin çok büyük emeklerle sağlandığını kaydetti. Projeyi kabul ettirmek, kaynak bulmak gibi çok meşakkatli yollardan geçtiklerini dile getiren Kurtulan, “Projenin adı güzel, soyadı para. Projenin şekillenmesi aşamasında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Süleyman Şahin’in yol göstericiliğinde önemli bir mesafe aldı. Ancak bu da yetmiyor Bakanlık’tan onaylanması gerekiyor. Bunun için hem işadamı, hem sporcu hem de siyasi kimliği ile milletvekilimiz Hüseyin Şahin projeyi sahiplendi. Süreci adım adım takip etti. En önemlisi de kaynak konusunda Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe, her zaman olduğu gibi finansman kısmını üstlendi ve bugünlere geldi. Bu aşamaya kadar desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin de devlette ve siyasette devamlılığın esas olduğunu hatırlatarak, “Şükrü Erdem Bakanımızın tamamen iyi niyetlerle başlattığı proje, çeşitli sıkıntılarla bitirilememiş. Ancak devlette ve siyasette devamlılık esastır. İyi ki böyle bir projeyi başlatmışlar. Onların başlattığını biz bitireceğiz. Bizim başlatıp, bitiremediğimizi de bizden sonra gelecekler bitirecek. Ben de bu projede emeği olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin de merkezi hükümet ve belediyeler işbirliğinde yapılan projeler hakkında bilgi verip, Bursa’nın spor yatırımları anlamında Türkiye’nin en şanslı illerinden biri olduğunu kaydetti.
Konuşmaların ardından inşaat alanı gezilirken, protokol üyeleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerine proje hakkında sahada bilgi verildi.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/mustafakemalpasa-yasam-me ...ber/23705/

Hayırlı uğurlu olsun.


Berktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Çrş 07 Hzr 2017, 23:58

ROMAN MAHALLESİNE DİNİ KÜLLİYE
Alıntı:
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN DESTEKLERİYLE MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇESİNDE ROMAN VATANDAŞLARIN YAŞADIĞI DERE MAHALLESİ’NE YAPILACAK DİNİ KÜLLİYENİN TEMELİ ATILDI.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, ULAŞIMDAN ALTYAPIYA, TARİHİ MİRASTAN KIRSAL KALKINMAYA KADAR MUSTAFAKEMALPAŞA’DA YAPILAN, DEVAM EDEN VE İHALEYE ÇIKAN YATIRIMIN 165 MİLYON TL’Yİ AŞTIĞINI BELİRTEREK, İLÇENİN ÇEHRESİNİN HER GEÇEN GÜN DEĞİŞTİĞİNİ SÖYLEDİ.
Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle Mustafakemalpaşa ilçesinde Roman vatandaşların yaşadığı Dere Mahallesi’ne yapılacak dini külliyenin temeli atıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ulaşımdan altyapıya, tarihi mirastan kırsal kalkınmaya kadar Mustafakemalpaşa’da yapılan, devam eden ve ihaleye çıkan yatırımın 165 milyon TL’yi aştığını belirterek, ilçenin çehresinin her geçen gün değiştiğini söyledi.

Bursa’yı geleceğe taşıyacak projeleri bir bir hayata geçirirken, Bütünşehir uygulamasının ardından merkeze sonradan bağlanan 10 ilçede de yatırım hamlesi başlatan Büyükşehir Belediyesi, eksikliği hissedilen sosyal yaşam alanlarını da bir bir vatandaşların hizmetine sunuyor. Mustafakemalpaşa ilçesinde Roman vatandaşların yaşadığı Dere Mahallesi’nde ilçe kaymakamlığı öncülüğünde yaptırılacak dini külliyeye de en büyük destek Büyükşehir Belediyesi’nden geldi. Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle Kırgızistan’daki Özgen camiinin birebir aynısı şeklinde yapılacak dini külliyenin temeli törenle atıldı.İlçenin çehresi değişiyor
Temel atma töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, güçlü Türkiye’nin ancak güçlü şehirlerle sağlanabileceğini, bunun için de gece gündüz çalıştıklarını söyledi. Mustafakemalpaşa’nın gelişmesi için de alt ve üst yapının yenilenmesinden köylere giden yollara kadar her alanda çalıştıklarını dile getiren Başkan Altepe, “Kirmastı Çayı’na üçüncü köprünün yapılması, sosyal tesisler, okullara, camilere yapılan destekler, parklar, merkezin gerçek anlamda kent merkezine dönüşmesine yönelik yatırımlar hepsinde Büyükşehir Belediyesi’nin imzası var. İşte 25 yıldır bekleyen gençlik merkezi ayağa kalkıyor. Bugüne kadar olmayanlar birer birer gerçekleşiyor ve Mustafakemalpaşa’nın çehresi değişiyor. Sulama tesislerinden ürün kurutma tesislerine, ürün toplama merkezlerinden ihracata kadar her alanda Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyesi, kaymakamlığımız ve tüm kurumlarımız var. Sadece Büyükşehir olarak ulaşımdan altyapıya, tarihi mirastan kırsal kalkınmaya kadar Mustafakemalpaşa’da yapılan, devam eden ve ihaleye çıkan yatırım 165 milyon TL’yi aştı. Yüzlerce milyonluk yatırım sadece Büyükşehir eliyle yapılıyor. Bugün de burada Ramazan’ın ruhuna uygun güzel bir tesisin temelini atıyoruz. Külliye içinde caminin yanı sıra çok amaçlı salon, kuran kursu, duş, gasilhane, morg ve idari bölümler bulunacak. Şimdiden Dere mahallemize ve ilçemize hayırlı olsun” dedi.

Video:Romanlar her türlü imkana sahip olmalı
Projenin hayata geçmesine öncülük eden Mustafakemalpaşa Kaymakamı Mustafa Masatlı ise 2 yıldır ilçede görev yaptığını ve bu sürede Roman vatandaşların yaşadığı bölgelerde 20’ye yakın proje uyguladıklarını kaydetti. Şimdiki Antalya Valisi Münir Karaloğlu ile birlikte temelde 3 projeyi valilik desteğiyle bölgeye kazandırmaya karar verdiklerini hatırlatan Masatlı, “Bir tanesi sosyal dayanışma merkeziydi. Açıldı halen 17 kurs devam ediyor. Biri okuldu; ihalesi bitti yer teslimi yapılacak. Biri de bu külliye idi. Diyanet Vakfı tarafından Kırgızistan’da yapılan Özgen Cami projesi birebir olarak buraya tatbik edilecek. 600 cemaat kapasiteli külliye, 3 - 103 yaş arası bütün vatandaşlara hizmet edecek şekilde projelendirildi. Manevi yapıların yapılmasında bir şeye başlayınca ciddi mesafe alınıyor. Afyondan bile yardım için el uzatanlar oldu. Valimiz 250 bin TL Diyanet Vakfı hesabına yatırttılar. Büyükşehir Belediyemiz zaten her işin içinde yer alıyor. Dolayısıyla buraya da el attılar. İnsanlar doğduğu annesini ve doğduğu vatanını seçme hakkına sahip değil. Roman vatandaşlarımız da gerek kendilerinden gerekse devlet kurumlarımızın kusurundan belli sıkıntılar içinde yaşamışlar. Bu durum onların kaderi olmamalı. Normal insan gibi yaşamalarını temin etmemiz gerekir. Roman açılımı ile başlayan bir dizi çalışma yapıldı. Konutlar yapıldı. Pek çok tesisler yapıldı. Bunları kafi görmüyoruz. Onların da her türlü imkana sahip olması gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu.
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan da mahallenin hayallerini gerçekleştirmek için benzinliği iptal edip, okul alanına ilave ettiklerini, yine plan tadilatı ile cami yerini bölge halkının istedikleri yere taşıdıklarını söyledi. Kurtalan, dini hassasiyet duyup, bu hizmetleri talep eden mahalle halkına teşekkür etti.
Törene katılan Başbakanlık Danışmanı Metin Özçeri de maddi katkılarıyla bu eserin yükselmesinde önemli katkı sağlayacak olan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye teşekkür etti.
Yeni ve Dere Mahalle Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Rahmi Tura da dini külliyenin yapımına katkı veren herkesi teşekkür etti.
Konuşmaların ardından Başkan Altepe ve protokol üyeleri butona basarak külliyenin temeline ilk harcı döktü.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/roman-mahallesine-dini-ku ...ber/24069/

Hayırlı uğurlu olsun.


Berktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Cum 16 Hzr 2017, 15:52

MUSTAFAKEMALPAŞA YAŞAM MERKEZİNE KAVUŞUYOR
Alıntı:
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR BAKANLIĞI’NA BAĞLI SPOR TOTO TEŞKİLAT BAŞKANLIĞI İŞBİRLİĞİNDE YAPTIRILAN MUSTAFAKEMALPAŞA GENÇLİK MERKEZİ SOSYAL YAŞAM VE SPOR TESİSLERİ TAMAMLANMA AŞAMASINA GELDİ.
- TEMELİ 1991 YILINDA ATILAN VE 25 YIL SONRA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN DESTEĞİYLE İNŞAATI SÜREN TESİSTE İNCELEMELERDE BULUNAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, KISA SÜRE SONRA YAPILACAK AÇILIŞ TÖRENİYLE BİRLİKTE MUSTAFAKEMALPAŞA’NIN BURSA’NIN EN GENİŞ KAPSAMLI KÜLTÜR, SANAT VE SPOR MERKEZİNE KAVUŞACAĞINI SÖYLEDİ.
Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı’na bağlı Spor Toto Teşkilat Başkanlığı işbirliğinde yaptırılan Mustafakemalpaşa Gençlik Merkezi Sosyal Yaşam ve Spor Tesisleri tamamlanma aşamasına geldi. Temeli 1991 yılında atılan ve 25 yıl sonra Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle inşaatı süren tesiste incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kısa süre sonra yapılacak açılış töreniyle birlikte Mustafakemalpaşa’nın Bursa’nın en geniş kapsamlı kültür, sanat ve spor merkezine kavuşacağını söyledi.

Mustafakemalpaşa ilçesinde temeli 1991 yılında atılan ancak hiç kullanılmadan kaderine terk edilen yüzme havuzunun bulunduğu alanı dev bir spor kompleksine dönüştürecek projede önemli mesafe kat edildi. İlçe girişindeki Etibank’ın karşısında bulunan yaklaşık 37 dönümlük alanı ilçeye kazandırmak için devreye giren Büyükşehir Belediyesi, içinde yüzme havuzu, tenis kortları, spor salonları, sahalar, bisiklet ve yürüyüş parkurları, konferans ve sergi salonlarının bulunacağı dev kompleks için Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı’na bağlı Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile işbirliğine girmişti. Maliyetinin yarısının Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılandığı projede kültür merkezinin bulunduğu bölge artık iyice şekillenmeye başlarken, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan inşaat alanında incelemelerde bulundu.

Video:Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, onlarca yıldır bekleyen yatırımların artık birer birer Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle hizmete alındığını söyledi. Yaklaşık 25 yıldır ilçe gündeminde yer alan ve bir türlü tamamlanamayan gençlik ve yaşam merkezinin de bunlardan biri olduğunu kaydeden Başkan Altepe, Bursa’nın en büyüklerinden olan projenin yine Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle kısa süre sonra hizmete alınmış olacağını ifade etti. 14 dönümü kapalı 37 dönüm arazide konuşlanan merkezin tamamlandığında Mustafakemalpaşa’ya büyük hareketlilik katacağını belirten Başkan Altepe, ilçede kültür ve sanatın kalbinin burada atacağını söyledi. Yapının spor alanları, tiyatro ve sinema salonları, eğlence mekanları ve çok amaçlı mekanlarıyla bölgede eşine az rastlanır özellikler taşıyacağını ifade eden Başkan Altepe, “25 yıl gecikti ama sonunda ayağa kalkıyor. İlk ihale 24 milyon TL idi fakat ek ihalelerle birlikte rakam daha da büyüyecek. Bursamızın en büyük kültür merkezlerinden biri olacak. İnşallah, en kısa zamanda açmak hedefimiz. Şimdiden Mustafakemalpaşa’ya hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Başkan Altepe’ye inceleme gezisinde eşlik eden Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ise temeli 1991 yılında atılan ve metruk halde bırakılan tesisi gençliğin hizmetine sunacak olmanın heyecanını yaşadıklarını anlattı. Kurtulan, ilçe belediyesi bütçesiyle yapılması imkansız olan bir yatırımın daha Büyükşehir bütçesiyle hizmete alındığının vurgulayarak, verdiği destek ve gösterdiği hassasiyet nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/mustafakemalpasa-yasam-me ...ber/24070/

Hayırlı uğurlu olsun.


Berktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Cum 11 Ağu 2017, 23:51

MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇESİ KULE RESTORAN YAPIM İŞİ
Alıntı:
Mustafakemalpaşa İlçesi Kule Restoran yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19'uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır.

İhale Kayıt Numarası : 2017/359355

1-İdarenin
a) Adresi :
Bursa Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binası Zafer Mahallesi Ankarayolu Cad. No:1 TR-16240 OSMANGAZİ/BURSA
b) Telefon ve faks numarası : 2244441600 - 2247161206
c) Elektronik Posta Adresi : ihale.sbmd@bursa.bel.tr
ç) İhale dokümanının görülebileceği internet adresi : https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/

2-İhale konusu yapım işinin
a) Niteliği, türü ve miktarı :
Kule Restoran İnşaatı Yapım İşi dâhilinde yapılacak olan 29 kalem inşaat işleri, 87 kalem elektrik tesisatı ve diğer mekanik tesisatı işler Ayrıntılı bilgiye EKAP’ta yer alan ihale dokümanı içinde bulunan idari şartnameden ulaşılabilir.
b) Yapılacağı yer : Bursa ili, Mustafakemalpaşa İlçesi
c) İşe başlama tarihi : Sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 10 gün içinde
yer teslimi yapılarak işe başlanacaktır.
ç) İşin süresi : Yer tesliminden itibaren 750 (yedi yüz elli) takvim günüdür.

3- İhalenin
a) Yapılacağı yer :
Bursa Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binası Destek Hizmetleri Dai.Bşk. İhale Toplantı Salonu Zafer Mahallesi Ankarayolu Cad. 1. Bodrum Kat No:1- 16240 Osmangazi / BURSA
b) Tarihi ve saati : 21.08.2017 - 11:00

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/ihale/ihale_ek.php?id=1201

Hayırlı uğurlu olsun.sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet