Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Erdal Düven

10 ay önce - Prş 10 Ağu 2017, 22:30
Balıkesir -Altıeylül -Bahçedere Göleti


Balıkesir Altıeylül Bahçedere Göletinde çalışmalar hızla devam etmekte olup depolanacak su ile 2.300 dekar zirai arazi sulanacaktır.

Dsi genel müdürü ;
Murat ACU

Kaynak ;
https://Reklam_link/u9EmnIhlqp


(+)

(+)

(+)

(+)DSİ 25. Bölge Müdürlüğü, yapımı devam eden Bahçedere Göleti'ni havadan görüntüledi. Gölet bittiğinde ülke ekonomisine 2 milyon 392 bin TL gelir sağlanacağı belirtildi.

DSİ 25. Bölge Müdürlüğü, Balıkesir'in Altıeylül ilçesine yapılan Bahçedere Göleti'nin çalışmalarını sosyal medyadan paylaştı. Gölet ile ilgili bilgi veren DSİ yetkilileri, göletin homojen kil çekirdekli dolgu tipinde 28 metre yüksekliğinde 1 milyon 118 bin metreküp su depolamasına sahip olacağını ve 2 bin 300 dekar tarım arazisini sulayabileceğini bildirdi. Proje bünyesinde toplam 40 hektar olan kamulaştırma çalışmalarının 19 hektarının tamamlandığını söyleyen yetkililer, projenin 7 milyon 966 bin TL'ye maliyeti olduğunu ve ülke ekonomisine 2 milyon 392 bin TL gelir sağlayacağının hedeflendiğini belirtti.

Merkeze yakın yeni bir gölet daha kazanıyoruz sulama haricinde belki başka amaçlar ilede kullanılabilir ileride şimdiden hayırlısı olsun.cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET