Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Cemoli D18
1 yıl önce - Prş 30 Hzr 2016, 16:36
Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) Çankırı, Kastamonu ve Sinop

KUZKA Yatırım Ön Fizibilite Raporları Hazır.

Bölgede üretim ve yatırım için neler yapılır bu kalkınma programında yer almakta.
Konu hakkında detaylar şöyle;

Alıntı:
Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) Kastamonu, Çankırı ve Sinop illerinde potansiyel sektörlerde yatırımı kolaylaştıracak 9 ana sektörde yatırım ön fizibilite raporu hazırladı.

KUZKA’nın ana sorumluluk Bölgesi içinde yer alan Kastamonu, Çankırı ve Sinop’ta mevcut yatırım potansiyelinin değerlendirilmesi amacıyla Bölge yatırımcılarının da görüşlerinin alındığı 9 ana sektörde ön fizibilite raporları hazırlandı. Hazırlanan ön fizibilite raporları özellikle üç ilde yatırım potansiyeli bulunan Güneş Enerji Santrali, Özel Hastane, Etli Tavuk (BROİLER) Yetiştiriciliği, Masif Mobilya Üretimi, Modüler Mobilya Üretimi, Peynir Altı Suyu Konsantresi Üretimi, Rüzgar Enerjisi Santrali, Özel Öğrenci Yurdu ve Termal Otel ile Sağlık Merkezi gibi yatırımların Bölgeye çekilmesini amaçlıyor.

Raporda yapılacak yatırımın özellikle hangi Bölgeye uygunluğunun yanı sıra, yatırım tutarı, işletme sermayesi tutarı, finansman ihtiyacı, işletme gelir ve giderleri ile işletme kapasite kullanım oranları gibi bilgiler yatırımcıya sunuluyor.

Yatırımcılar tarafından yatırımın fizibl olup olmadığının belirlenmesi, riski düşük ve getirisi büyük yatırım alanlarında değerlendirmek amacıyla hazırlanan “ön fizibilite” raporları bölge illerimizde doğal kaynaklara uygun, gelişme şansına sahip, insan kaynağı yapımıza elverişli, çeşitli teşvik ve destek mekanizmaları ile desteklenebilecek 9 yatırım alanında yatırımcılar için rehber görevi görecek şekilde özel sektör temsilcilerinin önerileri dikkate alınarak hazırlandı.

Hazırlanan raporlar hem bölge içi yatırımcılara yön gösterir nitelikte olup, aynı zamanda bölge dışından yatırımcıları da bölgemize yönlendirmeyi amaçlamaktadır.

Yatırım Ön Fizibilite Raporlarına Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı kurumsal web sitesinde (www.kuzka.gov.tr) Planlama başlığı altında yer almakta olan Sektörel Raporlar ve Analizler sekmesinden ulaşılabilir.

http://www.yachting-all.com/all-sal-luxury-jet.as ...;tech&

Bölgeye canlılık ve refah getirilmesi umuduyla.

Cemoli D18
1 yıl önce - Pzr 03 Tem 2016, 23:33

Bölge iller için faydalı olacak olan bir proje.
Anadolu illeri gelişirse ülke gelişir ve büyür.
Her il kendine has özellikleri ile tanınıp, büyüyüp, kalkınıp, gelişmeli..

Cemoli D18
1 yıl önce - Sal 09 Ağu 2016, 16:23

Alıntı:
Yönetim kurulu toplantısının basına açık kısmında 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimi sırasında şehit olanlara Allah’tan rahmet dileyerek başlayan Sinop Valisi ve KUZKA Yönetim Kurulu Başkanı Kemal CİRİT, KUZKA’nın üç ilde (Kastamonu, Çankırı ve Sinop) gerçekleştirmiş olduğu faaliyetlere ilişkin bilgiler paylaştı. Konuşmasında KUZKA’nın bu güne kadar desteklediği projelere ve rakamsal büyüklüklerine dikkat çeken Vali CİRİT, “Kastamonu’da 122 projeye 31,5 milyon TL, Çankırı’da 76 projeye 25,1 milyon TL, Sinop’ta 92 projeye 21,3 milyon TL hibe katkısı sağlanmıştır. Toplamda üç ilden KUZKA’ya sunulan 290 projeye ise 78 milyon TL hibe desteği verilmiştir. Hibe desteklerinin kurumlara göre dağılımında KOBİ’ler %60 ile en fazla pay alan kurum olarak öne çıkmaktadır. Daha sonra sırasıyla Odalar, Birlikler ve OSB’ler %35, STK’lar ise % 2 oranında hibe desteği almıştır. Desteklenen projeler sonucunda Sinop’ta 500 kişiye istihdam sağlanmıştır. Hibe desteklerinin sektörel ağırlığı ise OSB’lerde bulunan şirketlerin Güvenlik, Alüminyum, Tekstil ve Mobilya İşleme gibi alanlarda yoğunlaşmaktadır. Yöneticiler olarak önce olduğu gibi bundan sonra da amacımız Ajansımızın üç ile de üreticilerin önünü açacak şekilde faaliyetler göstermesini sağlamaktır.” dedi.

KUZKA toplantısı dün gerçekleşti.

http://www.reklam_link.com/all-sal-luxury-jet.asp?hab ...;tech&

Cemoli D18
1 yıl önce - Pts 03 Ekm 2016, 17:01

KUZKA.
Kastamonu
ÇANKIRI
Sinop

Bu iller için çok önemli.
Gelişmesi, kalkınması ve ülkeye faydası olur.
Kastamonu ve Sinop'un Karadeniz'e sınırı var. Deniz, liman avantajı olacaktır.
Kastamonu'da havalimanı.
Sinop'ta liman.
ÇANKIRI'da Ankara'ya yakın ve çeşitli lokasyonlarda OSB var.

Cemoli D18
1 yıl önce - Sal 15 Ksm 2016, 11:48

Alıntı:
Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA)’nın ilan ettiği “2016 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programı (DFD)” kapsamında başvurusu kabul edilen projelerin değerlendirme süreçleri tamamlanarak hibe almaya hak kazanan projeler belli oldu.

KUZKA’nın 01.02.2016 tarihinde ilan ettiği DFD programı kapsamında başvurusu alınan projelerin değerlendirilme süreci sona erdi.

DFD Programı için başvurusu alınan ve değerlendirme süreçleri sonunda başarılı bulunan ve Yönetim Kurulu’nun onayına sunulan projeler, KUZKA Yönetim Kurulu’nun 7 Kasım 2016 Pazartesi günü yapılan toplantısında ele alınarak onaylandı.

Kastamonu, Çankırı ve Sinop illerinden KUZKA’ya sunulan toplam 2 proje başarılı bulunarak desteklenmeye hak kazandı. Program kapsamında Ahi Yaran Meclisi Gençlik Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği’nin "Yaran Kültürünün Tanıtımı ve Yaran Buluşması" ile Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün “Kastamonu İlinde Yenilikçi Teknolojilerin Eğitimde Kullanılması İçin Gerekli AR-GE Alt Yapısının Kurulması (BİTEK Projesi)”, projeleri desteklenmeye değer bulundu.

2016 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği kapsamında proje başvuru süreci 28 Ekim 2016 tarihinde sona erdiğinden, 2016 yılı içerisinde KUZKA’ya bu kapsamda yapılacak yeni proje başvuruları da kabul edilmeyecektir.

http://reklam_link.com/ayrinti-reklam_link-2016.asp?haber ...2011:45:36

Cemoli D18
10 ay önce - Cum 27 Oca 2017, 11:04

http://www.cankiri.gov.tr/2017-yilinin-ilk-kuzka- ...lestirildi

2017 Yılının İlk KUZKA Yönetim Kurulu Toplantısı İlimizde Gerçekleştirildi

Alıntı:
KUZKA 96.sını gerçekleştirdiği 2017 yılının ilk Yönetim Kurulu Toplantısı Sinop Valisi ve KUZKA Yönetim Kurulu Başkanı Hasan İpek’in başkanlığında İlimizde gerçekleştirildi.

Sinop Valisi ve KUZKA Yönetim Kurulu Başkanı Hasan İpek’in başkanlık ettiği Yönetim Kurulu Toplantısına, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Valimiz Mesut Köse, Yönetim Kurulu Üyeleri Kastamonu Valisi Mesut Yıldırım, Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, Kastamonu İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Kayıkçı, Sinop İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Gündoğdu, Çankırı İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker, Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selçuk Arslan, Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hayrettin Çelikten, KUZKA Genel Sekreter Vekili Dr. Serkan Genç ve ilgili personel katıldı.

Bölgede 116 Milyon TL’lik yatırım sağlandı.

Üç ilin Ajans Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımıyla ilimizde gerçekleştirilen toplantı öncesinde Sinop Valisi Hasan İpek, KUZKA’nın Kastamonu, Çankırı ve Sinop illerine yönelik gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında bilgi verdi. KUZKA sorumluluk Bölgesinde yer alan illere yönelik şimdiye kadar 58 milyon TL mali destek sağladığını vurgulayan Sinop Valisi Hasan İpek, bu sağlanan destekler sonucunda Bölgede eş finansmanla birlikte 116 milyon TL’lık yatırım gerçekleştiğini söyledi. Sinop Valisi Hasan İpek, “Hayırlısıyla 2017 yılının ilk yönetim kurulu toplantısını gerçekleştiriyoruz. KUZKA bugüne kadar 200 projeyi destekledi. Bunlardan 150’si özel sektöre ait projelerdir. Ayrıca üç ilde birer adet güdümlü proje bulunmaktadır. Şu anda Kastamonu ilimizin projesi son aşamaya geldi. Bu yıl içinde projeye başlanması hedefleniyor.” dedi.

Toplantıda Yönetim Kurulu Üyelerine KUZKA Genel Sekreter Vekili Dr. Serkan GENÇ tarafından KUZKA çalışmaları hakkında bilgilendirme yapılırken, toplantı gündem maddelerinin görüşülerek karara bağlanması ile sona erdi.

Bu tip kurum ve kuruluşların yapacağı çalışmalar katkı sağlamaktadır.
Sinop
Kastamonu
Çankırı
Üç il yetkilileri devamlı istişare halindeler.

Cemoli D18
8 ay önce - Sal 21 Mar 2017, 10:51

Bu üç ilin kaderi aynı sanki.

Yaşlı nüfus oranının yüksek olduğu iller

Sinop: %18,1
Kastamonu: %16,5
Çankırı: %15,4

Cemoli D18
8 ay önce - Prş 30 Mar 2017, 14:32

KUZKA Yönetim Kurulu Toplantısında bütünleşik turizm projesi ve yatırımlar görüşüldü

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı’nın Mart ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Kastamonu’nun Daday ilçesinde gerçekleştirildi. Çankırı Valisi ve KUZKA Başkan Vekili Mesut Köse, Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç ve İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker’in de katıldığı toplantıda Bütünleşik Turizm Projesi ve yatırımlar görüşüldü.

Toplantıda ayrıca Çankırı ve Sinop İl Yatırım Destek ve Tanıtım Stratejileri de yönetim kurulu tarafından onaylandı.

Sinop Valisi ve KUZKA Yönetim Kurulu Başkanı Hasan İpek’in başkanlık ettiği Yönetim Kurulu Toplantısına Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, Kastamonu İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Kayıkçı, Sinop İl Genel Meclis Başkanı Şükrü Gündoğdu, Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selçuk Arslan, Sinop Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erol Derici ve KUZKA Genel Sekreter Vekili Dr. Serkan Genç katıldı.

BÜTÜNLEŞİK TURİZM PROJESİ’NDE SONA DOĞRU
Genel Sekreter Vekili Dr. Serkan Genç tarafından Yönetim Kurulu Üyelerine ajans çalışmaları ve yaklaşık 1,5 yıldır devam eden “Bütünleşik Turizm Projesi” kapsamında önemli bir kısmı tamamlanan çalışmalar hakkında bilgilendirme yapıldı.

İL YATIRIM DESTEK VE TANITIM STRATEJİSİ ONAYLANDI
Toplantıda ayrıca illerin yatırım destek ve tanıtımı konusunda KUZKA Yatırım Destek Ofisleri tarafından tüm ilgili kurum ve kuruluşların katılımı ile tamamlanan Kastamonu, Çankırı ve Sinop İl Yatırım Destek ve Tanıtım Stratejileri Yönetim Kurulu tarafından onaylandı. Toplantı gündem maddelerinin görüşülerek karara bağlanması ile sona erdi.

http://www.cankiri.gov.tr/kuzka-yonetim-kurulu-to ...-gorusuldu

Cemoli D18
4 ay önce - Pts 07 Ağu 2017, 18:05

Yönetim kurulu başkanı.
Çankırı valisi oldu.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET