Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kurtuluş21

4 ay önce - Pzr 30 Tem 2017, 20:43
Tunceli - Pülümür Çayı ve Plajları

Tunceli - Erzincan Karayolu'na paralel akan Pülümür Çayı kıyısında plajları olan tesisler mevcut...
Pülümür Çayı'nın eski adı Harçik (Ermenice Adı) dün bende plajı kullandım, güvenlik nedeniyle Erzincan Tunceli Yolu kapalı olabiliyor gitmeden evvel kontrol etmekte fayda var.
Su soğuk ancak çok güzeldi...

(Büyüt)

alperenfatih
4 ay önce - Pzr 30 Tem 2017, 21:30

Bu yolu 80li yıllarda otobüsle Trabzon'a giderken kullanırdık. Tabi o zamanlar çocuktuk hatırlamıyorum. Şimdilerde zaten hiç bir otobüs kullanmıyor sanırım o yolu. Daha geçenlerde genç bir öğretmeni kaçırıp şehit ettiler. İyi cesaret edip gitmissiniz.
Ama Munzur gibi Pülümür vadisi gibi güzellikler umarım turizme kazandırılir

Kurtuluş21

4 ay önce - Pzr 30 Tem 2017, 22:00

Alıntı:
Bu yolu 80li yıllarda otobüsle Trabzon'a giderken kullanırdık. Tabi o zamanlar çocuktuk hatırlamıyorum. Şimdilerde zaten hiç bir otobüs kullanmıyor sanırım o yolu. Daha geçenlerde genç bir öğretmeni kaçırıp şehit ettiler. İyi cesaret edip gitmissiniz.
Ama Munzur gibi Pülümür vadisi gibi güzellikler umarım turizme kazandırılir

Bu yolu bende 2008'den beri benzer istikamet için kulandım yolun açık olduğu zamanlarda Can Dersim Tuncelililer firmasının Erzincan-Diyarbakır seferleri oluyor şuan yol Nazımiyeden sonra kapalı diye biliyorum.
Plajların bulunduğu tesisler il merkezine çok yakın zaten bildiğiniz üzere Munzur ve Pülümür Çayı il merkezinde birleşiyor.

Kentin ana bulvarına (Elazığ Yönünden giriş - Erzincan Yönüne Çıkış'a kadar olan bulvar) şehit edilen genç öğretmenin adı verilmişti, umarım bu olaylar son bulur ve Tunceli'nin doğasını karış karış keşif imkanını daha rahat bulabiliriz. Doğası fazla bozulmamış ender kentlerimizden biri çünkü...

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler