Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
evrenkocaman

2 yıl önce - Çrş 19 Ağu 2015, 13:04
Tunceli-Erzincan Karayolu neden kontrol edilemiyor

PKK, Tunceli’de Özerklik ilan etti! Yol Kesip Kimlik Kontrolü Yaptı

Tunceli’de önce Tunceli-Ovacık karayolunu, ardından Tunceli-Erzincan karayolunu kesen 15’er kişilik PKK’lı grup, özerklik ilan ettiklerini, yolun denetimlerinde olduğunu duyurdu.

http://www.sarizeybekhaber.com.tr/pkk-tuncelide-o ...o,932.html

Dikkat ediyorum bu yol sürekli pkk kontrolünde. Özerklik ilan etmeler, araç yakmalar, propaganda yapmalar, Türk Silahlı Kuvvetleri nerede anlamıyorum gerçekten bu görüntüleri görünce üzülüyorum..

aslanbey23
2 yıl önce - Çrş 19 Ağu 2015, 13:27

Devlet yıllardır buralarda hakim güç olamadıki bu yeni bi olay değil.Ohal zamanı ve çekiç gücün gördüğünü vurduğu dağlarda onlar gibi gezip alan hakimiyeti kurdukları ve örgütü bitme noktasına getirdikleri 94-95 li yıllar haricinde sürekli aynı tabloları gördük ve görmeyede devam ediyoruz.

Misafir 656

2 yıl önce - Çrş 23 Eyl 2015, 03:01

Türkiye'nin duble yol olmayan tek şehirlerarası karayolu, bu yolun duble yol olması için karar alındığında Gazeteci Nuray Mert, dersim harekatı için yapılan yollara benzetmiş dubleyol olmasına karşı çıkmıştı.2013 yılında duble yol ihalesi planlanan bu yolda herhangi bir gelişme yaşanmazken, karayolu sürekli yol kesme eylemine sahne oluyor.

Misafir 656

2 yıl önce - Çrş 23 Eyl 2015, 13:54

Tunceli-Erzincan kara yolu üzerindeki Pülümür ilçesine 10 kilometre uzaklıkta kara yolunu dün saat 18.00 trafiğe kapatıp kimlik kontrolü yapan PKK'lı bir grup terörist, 'dur' ihtarına uymayarak kaçmaya çalışan bir sivil aracı taradı.

Olay sırasında yaralanan 1 kişi, aynı otomobildeki arkadaşları tarafından Erzincan'daki Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

ARKADAN ATEŞ AÇTI

Kara yolunu keserek, araçlardan indirdikleri vatandaşlara örgüt propagandası yaptığı öğrenilen bir grup PKK'lı terörist yoldan geçen ve 'dur' ihtarına uymayarak kaçmaya çalışan sivil bir araca arkadan ateş açtı.

http://www.haberler.com/pkk-erzincan-da-yol-kesip ...10-haberi/

evrenkocaman

2 yıl önce - Cum 16 Ekm 2015, 13:21

NİHAYET...

Tunceli'de PKK'ya son yılların en büyük operasyonu
TUNCELİ Valiliği'nin Tunceli-Erzincan karayolunu trafiğe kapattıktan sonra PKK'ya yönelik şehit Binbaşı Yavuz Onat Güzel'in adının verildiği hava destekli son yılların en büyük operasyonu başlatıldı.

Tunceli'de güvenlik güçleri PKK'lıları etkisiz hale getirmek için son yılların en büyük operasyonunu bu Sabah saatlerinde başlattı. Tunceli'de PKK'lılarla çıkan çatışmada şehit olan Binbaşı Yavuz Onat Güzel'in adının verildiği operasyon kapsamında valilik Tunceli-Erzincan karayolunu bu sabah saatlerinde trafiğe kapattı.

Valilik açıklamasında, "Valiliğimizce; ilimizde vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, vatandaşlarımızın her türlü terör eylemlerinden korunması amacıyla, emniyet ve asayişi temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbir alınmaktadır. Bu kapsamda; Tunceli-Pülümür karayolu 16 Ekim 2015 günü saat 07.00'dan itibaren ikinci bir açıklamaya kadar trafiğe kapatılmıştır. Vatandaşlarımızın ikinci bir açıklamaya kadar alternatif yol güzergahlarını kullanmaları önemle duyurulur" denildi.

Operasyon kapsamında bomba uzmanları karayolu üzerinde PKK'lıların tuzakladığı patlayıcı arama taraması yaparak, karayolunu güvenli hale getirdikten sonra dün geceden itibaren Tunceli İl Jandarma Komutanlığı, 4'üncü Komando Tugay Komutanlığı'ndan Jandarma Özel Harekat Timleri, özel eğitimli profesyonel askerler Kobra ve Kirpi tipi zırhlı araçlarla bölgeye sevk edilmeye başladı. Operasyon kapsamında Tunceli-Erzincan karayolu 25'inci kilometresindeki Nazimiye İlçesi yol ayrımı, Erzincan yönünde ise Pülümür İlçesi Kırmızı Köprü Köyü yakınlarında askerler tarafından trafiğe kapatıldı.

Operasyonların PKK'lıların yol kestiği Zağge bölgesi ile Alacık Köyü yakınlarında PKK mezarlığı bölgesinde yoğunlaştırıldığı belirtildi. Operasyon kapsamında hakim tepe ve stratejik alanlara helikopterlerle çok sayıda Jandarma Özel Harekat Timleri indirildi. Karadan giden güvenlik güçlerinin PKK'lıların iki ayrı noktada tuzakladığı tahrip gücü yüksek el yapımı patlayıcıyı bularak imha ettiği öğrenildi. Bölgede bu sabahtan itibaren başlatılan operasyonlar sürüyor.
Kaynak:milliyet.com.tr

Cemoli D18
1 yıl önce - Cum 28 Ekm 2016, 00:17

Kuş uçurtmayacaksın bu yollarda.

Misafir 530

1 yıl önce - Cum 28 Ekm 2016, 00:52

Çukurova dan ve GAP bölgesinden Trabzon'a ve Doğu Karadenize bağlanan yol ama yolun Tunceli-Erzincan arasının Tunceli Sınırlarınlarında olan kesiminin duble olmadığı bir yol, Şu anda Tunceli nin hiçbir il ile kesintisiz duble yol bağlantısı yok, terörle mücadele için bu yol problamleride çözülmeli, yol sıkıntısı PKK nin bölgede üs tutmasına yol açıyor.

Cemoli D18
1 yıl önce - Çrş 02 Ksm 2016, 14:48

Alıntı:
Çukurova dan ve GAP bölgesinden Trabzon'a ve Doğu Karadenize bağlanan yol ama yolun Tunceli-Erzincan arasının Tunceli Sınırlarınlarında olan kesiminin duble olmadığı bir yol, Şu anda Tunceli nin hiçbir il ile kesintisiz duble yol bağlantısı yok, terörle mücadele için bu yol problamleride çözülmeli, yol sıkıntısı PKK nin bölgede üs tutmasına yol açıyor.

Yol olduğuna şükret sen.

Tunceli gibi iç bölgede kalan bu ilde, neden terör yapılanması çok destek görüyor? Buradaki kırsalda neden hüküm sürebiliyor ve hakim olabiliyor?

Tunceli'ye komşu olan iller; Bingöl, Elazığ, Malatya ve Erzincan.
Tunceli içindeki hainleri temizlesin.
Yolda yapılır, yardımda..

Benim memleketim, Çankırı'da bir gram terörist barınamaz. Adamın kellesini alırlar. Sen terörü içinde bitireceksin.

Duble yol yapıp, zaiyatı daha fazla mı verdireceksin

Misafir 8ff

4 ay önce - Prş 27 Tem 2017, 21:16

Dubleyol olmayan tek şehirlerarası karayolu

selimkk
4 ay önce - Prş 27 Tem 2017, 21:24

Askerligimi pulumur mutu mezrasinda yaptim.zamaninda bu yolun mutu girisinde arac kontrollerini ben yapiyordum eyy gidi gunler ey.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET