Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Berktuğ
site denetçisi

4 yıl önce - Çrş 04 Eyl 2013, 15:35
Bursa Büyükşehir Belediyesi, Uludağ Üniversitesi'ne Hasta Yakınları Misafirhanesi kazandıracak


BÜYÜKŞEHİR’DEN ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ’NE ‘HASTA YAKINLARI MİSAFİRHANESİ’
Alıntı:
- Bursa’da uzun yıllardır çözüm bekleyen bir soruna daha el atan Büyükşehir Belediyesi, Uludağ Üniversitesi’ne ‘Hasta Yakınları Misafirhanesi’ kazandıracak.
- Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Büyükşehir Belediyesi olarak Uludağ Üniversitesi ile başlattığımız proje ile hasta yakınlarının mağdur olmadan kalabileceği güzel bir tesis inşa edilmiş olacak” dedi.


Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne hastalarını getiren vatandaşların, yıllardır yaşadığı konaklama sorununun, ‘Hasta Yakınları Misafirhanesi’ ile çözüleceğini söyledi.

Bursa’yı daha yaşanabilir ve daha sağlıklı bir kent haline getirmek amacıyla her alanda çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek ve Büyükşehir Belediyesi bürokratları ile birlikte Görükle Yerleşkesi’nde yapılacak olan hasta yakınları merkezi için uygun alanlarda incelemelerde bulundu.
Büyükşehir Belediyesi ile Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü arasında güzel bir sosyal sorumluluk projesine imza atmaya hazırlandıklarını söyleyen Başkan Altepe, “Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi, Bursa başta olmak üzere çevre illere de hizmet veriyor. Bu nedenle her gün çevre illerden de gelenler oluyor. Özellikle hastalarını buraya getiren hasta yakınları, konaklama konusunda büyük sıkıntılar çekiyorlar” dedi.
Başkan Altepe, hasta yakınlarının konaklama sıkıntısının yıllardır süren ve artık kronikleşen bir sorun olduğunu belirterek, “Büyükşehir Belediyesi olarak Uludağ Üniversitesi ile başlattığımız proje kapsamında buraya bir hasta yakınları misafirhanesi yapacağız. Bu sayede özellikle hasta yakınlarının mağdur olmadan kalabileceği güzel bir tesis inşa edilmiş olacak” diye konuştu.
Başkan Altepe, tesis için yerin belirlenmesi ve senatodan karar alınmasının ardından Büyükşehir Belediyesi’nin kısa zamanda projeyi gerçekleştireceğini sözlerine ekledi.

Video:“Büyük bir hizmet olacak”
Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek de Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin bölgenin en büyük hastanelerinden biri olduğunu belirterek, “Yaklaşık ayda 100 bin hastanın geldiği Tıp Fakültesi’nin bin yataklı hastanesi de var. Dolayısıyla büyük bir hasta ve hasta refakatçi grubu bu bölgede ikamet ediyor. Bu durum, yıllardır bizim çözemediğimiz ciddi bir sorundu. Refakatçiler için, makul ücretlerle, belediyemizin ve ilgili derneğin işleteceği bir sosyal alan oluşturacağız. Bu, büyük bir hizmet olacaktır” diyerek projeden dolayı Başkan Altepe’ye teşekkür etti. Başkan Altepe ve Prof. Dr. Dilek, kampus içerisinde tesis için uygun arazileri titizlikle inceledi.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/buyuksehir-den-uludag-uni ...ber/14185/

Kesinlikle olması gerekli bir şey idi. Umarım en yakın zamanda inşaatına başlanır.hakanda
4 yıl önce - Prş 05 Eyl 2013, 10:44

Tamda cumartesi akşamı bu konuyu konuşmuştuk.
Uludağ Üniversitesi içinde ilerlerken sıkıntılı manzarayla karşılaştık. Hasta Yakınları yer bulamamışlar, acil girişi etrafındaki bahçelerde çimlerin üzerinde yatıyorlardı. O gece hava o kadar serindi ki nasıl durduklarına hayret ettim. Allah kimseye çektirmesin böyle bir sıkıntıyı. Hem içeriden haber bekle, hemde dışarda perişan ol.
Umarız tez zamanda inşaatı tamamlanır. Ardından da fiyatları uygun belirlenir.


Berktuğ
site denetçisi

3 yıl önce - Sal 26 Ağu 2014, 23:16

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ KABUĞUNU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE KIRIYOR
Alıntı:
- Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde, hasta yakınlarının yıllardır yaşadıkları sorun, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin projesi ile çözülüyor.
- Büyükşehir Belediyesi tarafından Uludağ Üniversitesi Görükle Yerleşkesi’nde yaptırılacak ‘Hasta Yakınları Konaklama Oteli’ ile İznik Meslek Yüksekokulu kampüsüne kazandırılacak spor tesislerinin protokolü törenle imzalandı.
- Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Uludağ Üniversitesi kampüsünde büyük bir ihtiyaç olan ve yıllardır eksikliğinden dolayı insanların sıkıntılar yaşadığı Hasta Yakınları Konaklama Oteli için güzel bir adım atıyoruz” dedi.
- Başkan Altepe, “Kampüste yaklaşık bin metrekarelik alanda kurulacak tesis, hem üniversitenin kalitesini artıracak hem de kente gelen hasta yakınlarına katkı sağlayacak.”
- Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek, Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’ya ve Uludağ Üniversitesi’ne değer kattığını söyleyerek, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye teşekkür etti.
- Prof. Dr. Dilek, “Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarıyla birlikte Uludağ Üniversitesi, artık Türkiye’nin en güzel kampüs üniversitesi olacak iddiasında” dedi.
Güney Marmara’ya hizmet veren Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde hasta yakınlarının yıllardır yaşadıkları konaklama sorunu, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin projesi ile çözüme kavuşuyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek, Hünkar Köşkü’nde bir araya gelerek, Büyükşehir Belediyesi tarafından Uludağ Üniversitesi Görükle Yerleşkesi’nde yaptırılacak ‘Hasta Yakınları Konaklama Oteli’ ile İznik Meslek Yüksekokulu kampüsüne kazandırılacak spor tesislerinin protokolünü imzaladı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’yı her alanda geleceğe taşırken; BTSO’dan akademik odalara ve üniversitelere kadar tüm kent dinamikleriyle ortak çalışmalarını da sürdürdüklerini ifade etti. Başkan Altepe, ‘Hasta Yakınları Konaklama Oteli’nin Büyükşehir Belediyesi’nin önem verdiği bir sosyal sorumluluk projesi olduğuna dikkati çekerek, “Uludağ Üniversitesi, Bursa’nın en önemli dinamiği ve en büyük güçlerinden biridir. Yaklaşık 50 bini aşan nüfusu ve güçlü eğitim öğretim kadrosuyla birlikte son yıllarda Bursa’nın her türlü sosyal, kültürel, sanatsal, ekonomik alanda tüm çalışmalarına katkı koyan bir kuruluş haline geldi” dedi.

“Uludağ Üniversitesi’nin tüm eksikliklerini gideriyoruz”
Uludağ Üniversitesi’nin her geçen gün Bursa’yla bütünleştiğine işaret eden Başkan Altepe, Uludağ Üniversitesi’nin her türlü uzmanlık çalışmalarında Bursa’ya yer vermesinin önemine işaret ederek, “Büyükşehir Belediyesi olarak Uludağ Üniversitesi’nin eksikliklerinin giderilmesi, altyapısından, yollarına, metronun kampüse ulaşımına kadar her alanda çalışmalar yapıldı, yapılmaya da devam ediliyor. Kampüs içinde açılan ve Uludağ Üniversitesi’ndeki Gıda Mühendisliği bölümü öğrencilerinin çalışmalara katıldığı BESAŞ’ın araştırma geliştirme birimiyle bir yandan eğitime önem verirken bir yandan da Bursa’nın üretimin geliştirileceği ortak bir çalışma yapılıyor. Uludağ Üniversitesi kampüsünde büyük bir ihtiyaç olan ve yıllardır eksikliğinden dolayı insanların sıkıntılar yaşadığı Hasta Yakınları Konaklama Oteli için güzel bir adım daha atıyoruz” dedi.

“Sıkıntılar çözüme kavuşuyor”
Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin Bursa’nın yanı sıra Güney Marmara ve çevre illere de hizmet veren büyük bir sağlık kuruluşu olduğunu söyleyen Başkan Altepe, “Bin yataklı ve yılda 1 milyonu aşan hastayı ağırlayan hastanede, özellikle uzaktan gelen hastaların yakınlarının kalacak yerleri olmadığından dolayı büyük sıkıntılar yaşadığını biliyoruz. Hastalığın ne zaman geleceği belli olmuyor. Gece yarısı hasta yakınları hastasını kapıp geliyor ama koridorlarda sabahlamak zorunda kalabiliyor. Bunlar da Bursa’ya yakışmayan ve içimizi sızlatan görüntülerdi. Büyükşehir Belediyesi olarak bir an önce sorunu çözmek istedik. Üniversite ile irtibata geçip bu konuda destek verebileceğimizi söyledik. Üniversite de harekete geçti, senato kararı aldı ve belirlenen en güzel yerde yaklaşık bin metrekare alanda tesisi kurmak üzere bizlere yer tahsisi yapılıyor” diye konuştu.

“Tesis Uludağ Üniversitesi’ne değer katacak”
Başkan Altepe, Uludağ Üniversitesi’ne güzel bir tesis kazandırılacağını vurgulayarak, “4 tanesi VIP oda ve 46 oda olmak üzere otel şeklinde güzel bir tesis kazandıracağız. Kaliteli olacak bu tesis en güzel şekilde hizmet verecek. Bu protokolle yer tahsisi gerçekleşmiş oluyor. Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda, yaklaşık 6 ay içinde tamamlanacak. Uludağ Üniversitesi’ne yakışacak bu tesis hem üniversitenin kalitesini artıracak hem de kente gelen hasta yakınlarına güzel bir katkı sağlayacak” dedi.

Video:İznik MYO, spor tesislerine kavuşuyor
Bursa’nın her alanda geliştiğini ve 26 dalda dünyaya örnek olduğunu hatırlatan Başkan Altepe, Bursa’da gecikmiş olan tesislerin Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırıldığını belirterek, “İznik Meslek Yüksekokulu’nda yapılacak spor tesislerinden de gençlerimiz yararlanacaklar. Futbol, voleybol ve basketbol sahalarının olacağı spor tesislerinden en güzel şekilde faydalanılsın istiyoruz. Bursa olarak bizler de kalitemizi artıralım, kalite kenti olma yolunda Uludağ Üniversitesi ile güzel bir mesafe kat edelim” şeklinde konuştu.

Rektör Dilek’ten Başkan Altepe’ye teşekkür
Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek de Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’ya ve Uludağ Üniversitesi’ne değer kattığını söyleyerek, üniversiteye desteklerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye teşekkür etti. Uludağ Üniversitesi’nin tarihinde almadığı desteği Başkan Altepe döneminde aldığına dikkati çeken Prof. Dr. Dilek, “Büyükşehir Belediyesi tarafından Uludağ Üniversitesi’ne yapılan yatırımlar da meyve vermeye başladı. Üniversitenin giriş kavşağı çok mükemmel oldu. Giriş kapımız da yine Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılıyor, kısa zamanda bitiyor. Uludağ Üniversitesi’nin iç kampüs yolları yaya yolu ve hatta bisiklet yolu olarak düzenleniyor. Doğal güzellikleriyle bilinen kampüs, bu yatırımlarla birlikte Uludağ Üniversitesi artık Türkiye’nin en güzel kampüs üniversitesi olacak iddiasındadır. BESAŞ tesisinde öğrencilerimiz staj yapıyorlar, akademisyenlerimiz çalışmalarını sürdürüyorlar ve Uludağ Üniversitesi oradan gelir de elde ediyor. Gemlik kampüsümüze de çok güzel spor tesisleri kazandırıldı. Uludağ Üniversitesi’nin ulaşılabilir bir üniversite haline gelmesi ise çok büyük kolaylık sağladı. Böylece Uludağ Üniversitesi kabuğunu da kırmış oluyor” diye konuştu.

“Hasta yakınlarına büyük kolaylık”
Hasta yakınları misafirhanesinin yılda 1 milyon 200 bin hasta gören, 30 bin civarında yatan hastası olan Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde ihtiyaç duyulan bir tesis olduğunu belirten Prof. Dr. Dilek, “Yaklaşık 50 odalı ve 100 yataklı, sosyal alanları da bulunacak bu tesis hastane yakınında olacağından hasta yakınlarına çok büyük kolaylık sağlayacak. Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projesi çalışmalarından olacağından, kar amaçlı bir kurum da olmayacak. Çok makul, uygun ücretlerle hasta yakınları konaklayabilecekler. Çok güzel ve çok erdemli bir iş bu” dedi.
Prof. Dr. Kamil Dilek, Bursa’nın gözbebeği olan Uludağ Üniversitesi’nin kent için yapılacak tüm hizmetlere destek olacağını da sözlerine ekledi. Konuşmaların ardından Başkan Altepe ile Prof. Dr. Dilek, işbirliği protokolüne imza attı. Törene, Uludağ Üniversitesi rektör yardımcıları ile senato üyeleri de katıldı.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/uludag-universitesi-kabug ...ber/17726/

Gerekli olan bir yerdi, umarım uygun fiyatları ve konforu ile hasta yakınlarını ağırlar.Berktuğ
site denetçisi

2 yıl önce - Sal 26 May 2015, 22:33

HASTA YAKINLARI OTELİNİN PROJE GÖRSELLERİ
Alıntı:Kaynak: http://fotograf.bursa.com.tr/uludag-universitesi- ...ari-oteli/

Acaba tam olarak nereye inşaa ediliyor?


Berktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Cmt 08 Ekm 2016, 11:38

HASTA YAKINLARININ KONAKLAMA ÇİLESİ BİTİYOR
Alıntı:
- ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ’NDE TEDAVİ GÖREN HASTA YAKINLARININ KORİDORLARDA, HASTANE BAHÇESİNDE VE OTOPARKTAKİ ARAÇLARI İÇİNDE GECELEMELERİ SORUNU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN HAYIRSEVERLER İŞADAMLARI DESTEĞİYLE HAYATA GEÇİRECEĞİ HASTA YAKINLARI MİSAFİRHANESİ İLE ORTADAN KALKIYOR.
- GÖRÜKLE KAMPÜSܒNDE BİN 700 METREKARE ALAN ÜZERİNE İNŞA EDİLECEK MİSAFİRHANENİN İNŞAATINI ÜSTLENEN HAYIRSEVER İŞADAMLARI ŞEVKET İLHAN VE MUSTAFA ALTIN İLE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, BURSA’NIN YANI SIRA ÇEVRE İLLERE DE HİZMET VEREN TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ’NDE HASTA YAKINLARININ YILLARDIR YAŞADIKLARINI SORUNUN KISA SÜREDE ÇÖZÜLECEĞİNİ SÖYLEDİ.


Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tedavi gören hasta yakınlarının koridorlarda, hastane bahçesinde ve otoparktaki araçları içinde gecelemeleri sorunu Büyükşehir Belediyesi’nin hayırseverler işadamları desteğiyle hayata geçireceği Hasta Yakınları Misafirhanesi ile ortadan kalkıyor. Görükle Kampüsü’nde bin 700 metrekare alan üzerine inşa edilecek misafirhanenin inşaatını üstlenen hayırsever işadamları Şevket İlhan ve Mustafa Altın ile Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe arasında protokol imzalandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın yanı sıra çevre illere de hizmet veren Tıp Fakültesi Hastanesi’nde hasta yakınlarının yıllardır yaşadıklarını sorunun kısa sürede çözüleceğini söyledi.

Bursa’yı daha sağlıklı ve yaşanılabilir bir kent haline getirmek amacıyla ulaşımdan spora, tarihi kültürel mirastan kırsal kalkınmaya kadar her alanda örnek projeleri hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında kentin en önemli eksiklerinden birini daha gideriyor. Bursa’nın yanında çevre illere de hizmet veren Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tedavi gören hasta yakınlarının yaşadığı konaklama sorunu kampüs içine yapılacak Hasta Yakınları Misafirhanesi ile çözüme kavuşacak. Bu konuda daha önce Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü ile yer konusunda protokol imzalayan Büyükşehir Belediyesi, şimdi de inşaatın yapımını üstlenen firma ile protokol imzaladı. İnşaatın yapımını üstlenen Nilüfer Kentsel Dönüşüm Limited Şirketi sahipleri Şevket İlhan ve Mustafa Altın ile Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe arasında misafirhane inşaatının yapımı konusunda protokol imzalandı.

İnsanın içi sızlıyordu
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, misafirhane yapımı için 1700 metrekare alan belirlendiğini ve 3600 metrekarelik inşaat alanında 24 odalı bir tesis olacağını söyledi. Hayırsever işadamları işbirliğinde yine güzel bir sosyal sorumluluk projesine imza attıklarını ifade eden Başkan Altepe, “Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi, Bursa başta olmak üzere çevre illere de hizmet veriyor. Bu nedenle her gün çevre illerden de gelenler oluyor. Özellikle hastalarını buraya getiren hasta yakınları, konaklama konusunda büyük sıkıntılar çekiyorlar. Koridorlarda, bahçede sabahlıyorlar. Bu görüntüler de insanın içini sızlatıyor. İnşallah bir yıl içinde bu sorun tamamen ortadan kalkacak. Hayırsever işadamlarımız Mustafa Altın ve Şevket İlhan inşallah modern, kaliteli bir tesisi üniversitemize kazandıracaklar” dedi.
İşadamı Mustafa Altın da hasta yakınlarının yaşadığı bu önemli sorunun çözümüne vesile olmalarını sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye teşekkür etti.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/hasta-yakinlarinin-konakl ...ber/22557/

Umarım fiyatları biraz uygun olur.


Berktuğ
site denetçisi

7 ay önce - Prş 27 Tem 2017, 16:45

HASTA YAKINLARININ KONAKLAMA ÇİLESİ BİTİYOR
Alıntı:
- ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ’NDE TEDAVİ GÖREN HASTA YAKINLARININ KORİDORLARDA, HASTANE BAHÇESİNDE VE OTOPARKTAKİ ARAÇLARI İÇİNDE GECELEMELERİ SORUNU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN HAYIRSEVERLER İŞADAMLARI DESTEĞİYLE HAYATA GEÇİRECEĞİ HASTA YAKINLARI MİSAFİRHANESİ İLE ORTADAN KALKIYOR.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, BURSA’NIN YANI SIRA ÇEVRE İLLERE DE HİZMET VEREN TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ’NDE HASTA YAKINLARININ YILLARDIR YAŞADIKLARINI SORUNUN KISA SÜREDE ÇÖZÜLECEĞİNİ SÖYLEDİ.


Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tedavi gören hasta yakınlarının koridorlarda, hastane bahçesinde ve otoparktaki araçları içinde gecelemeleri sorunu Büyükşehir Belediyesi’nin hayırseverler işadamları desteğiyle hayata geçireceği hasta yakınları misafirhanesi ile ortadan kalkıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın yanı sıra çevre illere de hizmet veren Tıp Fakültesi Hastanesi’nde hasta yakınlarının yıllardır yaşadıklarını sorunun kısa sürede çözüleceğini söyledi.

Bursa’yı daha sağlıklı ve yaşanılabilir bir kent haline getirmek amacıyla ulaşımdan spora, tarihi kültürel mirastan kırsal kalkınmaya kadar her alanda örnek projeleri hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında kentin en önemli eksiklerinden birini daha gideriyor. Bursa’nın yanında çevre illere de hizmet veren Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tedavi gören hasta yakınlarının yaşadığı konaklama sorunu kampüs içine yapılacak Hasta Yakınları Misafirhanesi ile çözüme kavuşuyor.Video:Konaklama en önemli sorun
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Tıp Fakültesi Hastanesi’nin hemen karşısındaki 1700 metrekarelik alan üzerine inşa edilecek tesisin temel hazırlıklarının tamamlandığını söyledi. Hayırsever işadamı Mustafa Altın’ın önemli bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdiğini dile getiren Başkan Altepe, “Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi, Bursa başta olmak üzere çevre illere de hizmet veriyor. Bu nedenle her gün çevre illerden de gelenler oluyor. Özellikle hastalarını buraya getiren hasta yakınları, konaklama konusunda büyük sıkıntılar çekiyorlar. Koridorlarda, bahçede sabahlıyorlar. Bu görüntüler de insanın içini sızlatıyor. Yıllardır konuşulan bu sorun inşallah kısa zamanda ortadan kalkacak” diye konuştu.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/hasta-yakinlarinin-konakl ...ber/24297/

Hayırlı uğurlu olsun.cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet