Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Siirt havalimanı
12   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Yakup

4 yıl önce - Prş 18 Arl 2014, 14:01
Siirt havalimanı


Siirt'in havalimanı 2017'de hizmete açılacak. Havalimanından günlük yaklaşık 1.810 kişinin yararlanması bekleniyor.

Alıntı:
Siirt'in yıllardır özlemini duyduğu havalimanına 2017 yılının ilk aylarında kavuşması planlanıyor. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Çevre Etki Değerlendirme (ÇED) başvuru dosyasında yer alan bilgilere göre, havalimanının yatırım tutarının ise yaklaşık 400 milyon lira olması bekleniyor.

Proje içi üstyapı tesisleri dahil olmak üzere toplam 420 hektarlık bir alan kullanılması planlıyor.

TURİZMİ DE CANLANDIRACAK

Havalimanının fizibilite ve ekonomik ölçütler göz önünde tutulduğunda, öncelikle ilgili bölge, dolayısıyla da Türkiye için önemli yatırım olacak. Havalimanının işletme aşamasında bin personelin istihdam edilmesi öngörülüyor. Havalimanın bölge ekonomisine de büyük ölçüde katkı sağlaması amaçlanıyor. Siirt Havalimanı'ndan günlük yaklaşık bin 810 kişinin faydalanması bekleniyor.

ÇÖZÜM SÜRECiNE DESTEK

Proje için yatırım süresinin bir yılı projelendirme olmak üzere 3 yıl olması planlanıyor. Havalimanının 2017 yılının ilk aylarında işletmeye açılması bekleniyor. Siirt Havalimanı'nın ekonomik ömrünün 25 yıl olması öngörülüyor. Siirt'in bulunduğu coğrafi konum, ülkesel ve bölgesel kalkınma stratejileri ve çözüm süreci düşünüldüğünde projenin gerçekleştirilmesiyle Siirt'in ve turizm potansiyeli olan ilçelerinin gelişmesine de katkı sağlanması amaçlanıyor.


KAYNAK: MILLIYET.COM.TR

Havalimani yapilmasi cok güzel bir haber. NATO üyesi olan bir ülkede Incirlikden daha strateji konumunda olan Siirt sehirimizin yapilacak olan havalimani askeri havalimanida olarak yapilsin. Türkiyenin strateji önemi cok daha artar diyorum....


R_Ataman
4 yıl önce - Prş 18 Arl 2014, 14:06

2017 çok geç değil mi

Yakup

4 yıl önce - Prş 18 Arl 2014, 16:42

Alıntı:
2017 çok geç değil mi


Havalimani ne kadar kisa sürede yapilirki?R_Ataman
4 yıl önce - Pzr 21 Arl 2014, 22:10

2 senelik bir süre çok uzun bence. Çok büyük bir hava alanı yapılmayacak değil mi?

Sezgin Cengiz

4 yıl önce - Pzr 21 Arl 2014, 22:11

Alıntı:
2017 çok geç değil mi


En azından hayal değil.


Cemoli D18
2 yıl önce - Prş 27 Ekm 2016, 11:56

Terör olaylarına rağmen bu konu ne durumda?BHavaci
1 yıl önce - Prş 04 May 2017, 16:15

Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Güven Kuzu, Siirt’e tarifeli uçak seferlerinin acilen düzenlenmesini istedi.

Siirt Havalimanı'na uçuşların olmayışı hükümetin uygulamaya koyduğu cazibe merkezleri programı için olumsuz bir durum oluşturacağını belirten Kuzu, Siirt Havalimanı'na tarifeli uçak seferleri düzenlenmesi için Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Türk Hava Yolları ve AnadoluJet Genel Müdürlüğü nezdinde gerekli girişimleri başlattığını belirtti.

BoraJet Hava Yolları'nın bütün seferlerini durdurmasının ardından Siirt Havalimanı'nda tarifeli uçak seferlerinin de sona erdiğini belirten Kuzu, bu durumun vatandaşların, yatırımcılarımızın zorluk çektiklerini ve mağduriyet yaşadıklarını söyledi.

Siirt’in yolcu potansiyeli açısından çok iyi durumda olduğunu ve geçmiş yıllarda buradan yapılan seferlerde doluluk oranının memnuniyet verici bir düzeyde olduğunu hatırlatan Kuzu “BoraJet firmasının bütün seferlerini durdurmasının ardından Siirt Havalimanında tarifeli uçak seferleri de sona erdi. Bu durumda Siirtli hemşerilerimizin Batman, Diyarbakır veya bölgemizdeki diğer bir havalimanına yönelmelerine yol açıyor. Hemşerilerimiz maddi ve manevi açılardan bu zorlukları çekerken öte yandan Siirt Havalimanı faal bir durumda olmasına rağmen atıl duruma düşüyor. İlimizden özellikle İstanbul ve Ankara yönüne önceden yapılan yapılacak seferlerde yolcu potansiyeli çok iyi durumdaydı. Nitekim yıllardan beri çeşitli firmalar tarafından bu iki şehrimize yönelik olarak gerçekleştirilen karşılıklı seferlerde yolcu potansiyeli açısından bir sorun yaşanmadı. Bu durumları göz önünde bulundurarak yetkililerden ilimiz havalimanına tekrar tarifeli uçak seferleri konmasını istiyoruz.” dedi.

https://Reklam_link/GLSxEs


Tekinn2121
1 yıl önce - Prş 04 May 2017, 16:41

siirtin potansiyeli yok batman çok yakın batman havaalanı kullanılabilir

kemalviyana
1 yıl önce - Prş 04 May 2017, 16:58

Siirt havalimani insaati bittii?

BHavaci
1 yıl önce - Çrş 19 Tem 2017, 13:04

Borajet Hava Yolları'nın uçuşlarını durdurması sonrasında uçuşsuz kalan havalimanlarından olan Siirt Havalimanı'na yapılması için Siirt Valisi Ali Fuat Atik başkanlığında oluşturulan heyet Türk Hava Yolları Genel Merkezi'ne gitti.sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET