Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir Marşı Çalıntı (Mı) ?
« önceki   123 ... 171819 ... 232425   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 18
G_ünsal
2 ay önce - Pts 17 Tem 2017, 19:11

Sevmiyorum çünkü sebeplerim şu, seviyorum çünkü sebeplerim şu,

seveceksin çünkü sebeplerin yanlış, sevmeyeceksin çünkü benim sebeplerim doğru,

nasıl seversin o adamın yaptıkları hatalı, benim sevdiğim hatasız...

gibi gibi gibi hep yanlı sebepleri kollayarak,
karşımızdakini haksız çıkarmaya, kırmaya, üzmeye kalkıyoruz.

Karşındaki bambaşka bir insan,
bırak farklı düşünsün, farklı yaşasın, inansın ya da inanmasın.

Bu seni ya da beni niye gersin, niye başkasını kırma hakkı versin.
Çocuk olsak neyse, ama koskoca insanlarız.

Ne kadar birbirimize tahammül edemez hale gelmişiz.
İnsanları fikrini söyleyemez ya da söylediğine pişman edecek hale getirir olmuşuz.

Buna Müslümanlık, Türklük, bilgelik denemez, bu şekilde hiçbiri olamazsınız.
Bu şekilde hiçbirini hak etmiyorsunuz.
Bu değerler uğruna tartışıyorsanız, biliniz ki boşuna!

!yunus!

2 ay önce - Pts 17 Tem 2017, 19:27

Alıntı:
Erdoğan olmasaydı şöyle olurduk , Erdoğan olmasa Suriye olurduk gibi laflar dinden çıkarmaz çünkü o sizin ideolojinize uygun dimi ? Hadi hadi biz sizin gerçek niyetinizi biliyoruz buraya gelip boş yapma kimsenin Atatürkü ilahlastirdigi yok. Dinden çıkarmak sizin haddinize değil büyük ihtimal namaz kılmayan ibadetleri yerine getirmeyen anca böyle lafta müslüman olanlardan birisindir

Gerzek gerzek konusma ne yazdigimi oku olmayan beyninle kavramaya calis.
Her kim olursa olsun ilahlastirilamaz, bu ataturk olsun erdogan olsun sari cizmeli memet olsun fark etmez.

Benim namaz kilip kilmamami karistirmak ne alaka? Nerenden cikariyorsun bu sacmaligi?
Ben sana putperest diyormuyum ateist diyormuyum?

O leş dilini uzatma bana pisman olursun sonra

Ben inkarci degilim, her insan evladi gibi bende gunahkarim rabbimden yardim ve af isterim, asil inkarcilar haline yansin, herhangi bir insani ölmüş yada sağ birini ilahlastiranlar af edilmeyecek.

asfaltt
2 ay önce - Pts 17 Tem 2017, 21:05

Neyse kötü bir mesaj yazmıştım sildim. Değmezsin. Ancak bidaha gerzek gerzek ve leş gibi kelimeler kullanırsan seni uyarmam hak ettiğin gibi konuşurum. Biraz seviyeli ol. Önce dininin gerçeklerini öğren. Atatürkçü adam kovalayacağına daha iyi musluman olmayi hedefle. Müslüman adam önce ağzını tutar. Millete küfür edip gelip burda rabbimden af dilemiyorum falan deme. Hadi şimdi bak işine. Ayrıca beyin olarak benim yanıma yaklasabilecegini düşünmüyorum çünkü yazı tarzına bakılırsa okuma yazmayı zor öğrenmiş birine benziyorsun. Hadi eyvallah. Böyle tipleri denetleyin lütfen site denetçileri.

asfaltt
2 ay önce - Pts 17 Tem 2017, 21:13

G_unsal kardeşim bak senin mesajının hemen altında mesajı var. Bu adamla nasıl tartışabilirsin mesela. Ülkemizin geleceği için umutsuzum çünkü böyle insanlar malesef azimsanamayacak derecede fazla. Az bisey konuşma yapsan hemen ağızlarından böyle kelimeler çıkıyor ne anlatabilirim mesela bu insana ?

cCcenk38
2 ay önce - Pts 17 Tem 2017, 21:32

Konyaspor Başkanı Ahmet Şan'ın yaptığı açıklamalardan sonra bir grup Konyaspor taraftarı, tepkisini göstermek için "KONYA ATATÜRK STADYUMU" yazılı tabelayı Torku Arena bahçesine dikti.

Mustafa Taşlı
site denetçisi

2 ay önce - Pts 17 Tem 2017, 21:33

Yapılan her stadyuma Atatürk ismi verilmesi mi gerekiyor? Yetmez mi bugüne kadar verilenler?

cCcenk38
2 ay önce - Pts 17 Tem 2017, 21:34

Konyaspor başkanının yaptığı açıklamalardan dolayı, tepki olarak yapıldı ..

Misafir 5ca

2 ay önce - Pts 17 Tem 2017, 21:41

İzmir marşını bu kadar cok sevenlerin ve bu marşi bu kadar cok koruyanlarin hic atalarimizin mehter marşı için sevgi sözcüğü söylediğini ve koruduğunu görmedim peki neden bunları onlardan göremiyoruz dillerinde hep İzmir marsi mehteri hic bi kere olsun duyamadik tek mehterde değil ilk türk devletlerinden itibaren ozumuzu oluşturan bir parcamiz haline gelen hiçbir marsi da duyamadik .

Misafir ef6

2 ay önce - Pts 17 Tem 2017, 21:44

Şimdiye kadar bir toprak saha açılışı yapmamış arkadaşlar, başkalarının yaptığı stada kendileri isim koyuyor. Ne ala memleket. 3-5 kişi bir de Konyaspor taraftarına malediliyor.

Misafir 452

2 ay önce - Pts 17 Tem 2017, 22:40

Herkez kendi tarafindan veryansin ediyor onemli olan tek pencereden at gozlugunden bakmak degil objektif olmak

Simdi izmire maca gidilse tekbir getirildiginde izmirli bazi kesimlerin ne tepki verecegi ortada

Ayni sekilde konya ya gelindiginde izmir marsi okundugunda ne tepki verilecegi ortada

Sonuc olarak her sehrin kendine gore idolojik bir yapisi var

Ahmet sanin aciklamasinin gorunen yuzu oncesinde makaslanan kisimda ozellikle evet hayir oylamasi oncesi oynadigimiz maclarda izmir marsini tahrik unsuru olarak siyasete alet eden kisima konya taraftarinin okunan mars karsiliginda o kisilere saygi gostererek alkislamasina hitafen bu konusmayi yapmistir izmirde herhangi bir taraftar toplulugu geldiginde tekbir getirdiginde siz ayni erdemi gosterebilecekmisiniz?

Ben elhamdulillah muslumanim ulkemi seviyorum bu ulkeye hizmet edeni tuglanin uzerine bir tugla koyani seviyorum ataturkude sehit olan binleride seviyor yaradanin cennetinde birlistirmesini temenni ediyorum ama daha dune kadar ozgurluklerin kisitlandigini ifade edenler basortusuyle universiteye askeriyeye giremiyordu insanlar

Ben konyaliyim ataturkun asli konyali bir yoruktur kurtulus savasinda en cok sehit veren konya ve ayrica ataturk kurtulus savasi oncesi gizli bir sekilde en cok ziyareti konyaya yapmistir tarih kitaplarindan bunlara rahatlikla ulasabilirsiniz

Bugun allah korusun basimiza bisey gelse bu ulkede ne sagcisi ne solcusu kalir kokumuzu kurutmak icin ellerinden geleni yaparlar ama biz ucuz polemiklerle birbirimize dusman kesiliyoruz turk halki olarak yapabildigimiz en iyi sey elestirmek peki kendimiz cokmu duzgunuz kendimizi niye elestirmiyoruz mukemmelmiyiz her birimiz

Malesef guzelim izmir marsini evet hayir oylamasi oncesi siyasete alet edenler masummusunuz..
Daha dune kadar izmir marsi soyleyen tribunler 200-300 liraya polis arabalarini yakip yikmadimi ortaligi birbirine katmadimi gecen sene 15 temmuzda sela okunuyor diye camilere saldiran olmadimi

Ben ulkemi seviyorum senin siyasi gorusunede saygi duyuyorum ama sol kesim ne turbanliya ne sakalliya nede musluman bir ulkede yasamamiza ragmen tekbire tahamullu yok bu ulkede etek giyende var sakalli gezende var herkez yaptiginin hesabini elvet birgun kefeni giydiginde verecek

Izmir marsinida mehter marsinida seviyorum artik bazilari at gozlugunu cikarip objektif olarak degerlendirirse toplum olarak daha bilincli bir sekilde emin adimlarla daha ileriye gideriz her ne olursa olsun yasi kac olursa olsun kim olursa olsun her turk evlatlarini dusunuyorsa bu sekilde hareket etmek zorunda

Ben ulkemi seviyorum sagcisinada solcusunada saygi duyuyorum ama izmir marsinin siyasete alet edilmesinin izmir marsina ve ataturke yapilan bir saygisizlik olarak goruyorum izmir marsida mehter marsida turkiyede yasayan 70 milyonun marsidir

sayfa 18
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 171819 ... 232425   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET