Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1527
Kaan_Selim
5 gün önce - Pts 17 Tem 2017, 12:25

İstanbul un en önemli hatlarından biri olan bu banliyö hattını 7/24 çalışıp en kısa sürede bitirip halkımıza sunmaları gerekirken yıllardır uzattıkça uzatıyorlar zerre kadar önemsemiyorlar isteseler 1 yılda bitirirler ama yapmıyorlar bu yüzden bu devlete çok kızıyorum ülkemize çok hizmet ediyor diyorlar ulan 2 yılda yapılacak işi 7 8 yılda yaparakmı hizmet veriyorlar böyle bir saçmalık olamaz ya

sefer bayraktar

5 gün önce - Pts 17 Tem 2017, 12:47

geçen kıştan kalan bir kare....Çekmece Menekşe arası,,Antik kazı çalışması bitti fakat bu güzergahta hiç bir hareket yok...

(+)

kaygusuz2007

4 gün önce - Pts 17 Tem 2017, 14:30

Banliyö hattı buradan bir kol ayrılıp bdüzü-bçekmece yede gitse ne güzel olur.

ukcimbom
4 gün önce - Pts 17 Tem 2017, 14:44

böyle bir saçmalık olamaz yaaa böyle bir saçmalık olamaz yaaa bu yüzden bu devlete çok kızıyorum çok kızıyorum görmüyor musunuz görmüyor musunuz.... böyle bir saçmalık olamaz yaaa....

bıktık sizden artık bir projedeki aksaklıklarla koca devleti aşağılayan eziksiniz hepiniz o 7 kişi artı puan vermiş topunuz nankör ve eziksiniz...

2018 sonuna bitmezse sonra konuşup ötmeyin artık bıktık sizin ağlamalarınızdan

Pashazhade
4 gün önce - Pts 17 Tem 2017, 16:42

Çalışmalar CKK'ya devredildikten sonra gözle görülür bir ivmelenme olduğu gerçek ama hala çok yetersiz. 2015'de bitirme sözü verilen bir hat için şu an canla başla çalışılıyor olması lazım. Ancak sebebini hala tam anlayamadığım bir şekilde devlet yetkilileri bu hattı pek umursamıyor.

Muhammed Emir
4 gün önce - Pts 17 Tem 2017, 16:48

Alıntı:
Arkadaşlar bu marmarayın halkalıdan sonraki istasyonlarının akıbeti ne olacak?, örnek;ıspartakule

5-6 yılda marmaray uzatması olarak gelir. daha erken gelirse sürpriz olur.
ama yapılana kadar (muhtemelen) çatalca-halkalı treni açılır diye düşünüyorum. (Belki) bir süre bu şekilde hizmet verilir.

mustafa 1903
4 gün önce - Pts 17 Tem 2017, 17:02

Alıntı:
bıktık sizden artık bir projedeki aksaklıklarla koca devleti aşağılayan eziksiniz hepiniz o 7 kişi artı puan vermiş topunuz nankör ve eziksiniz...

2018 sonuna bitmezse sonra konuşup ötmeyin artık bıktık sizin ağlamalarınızdan

2015 de bitmesi gereken projenin 3 yıl geç açılması utanılacak bir durum. İhalenin şartlarını yerine getirmeyen şirketlere yaptırım yapılmamasını kınamak, yetkililerden hesap sormak bizi nankör mü yapıyor?

ukcimbom
4 gün önce - Pts 17 Tem 2017, 17:38

adam devlete çemkiriyor görmüyorsunuz herhalde... ne biliyorsunuz yaptırım uygulanmadığını ellerinden gelen tüm yasal hakların kullanıldığından eminim ve neden kullanmasınlar yapabilecekleri bir şey varsa...

bazen sırf sizin bu nankör paylaşımlarınızdan dolayı inşallah açılmaz 2030 a kadar daha çok sürünürsünüz diyorum çünkü haketmiyorsunuz bu projeleri...

sertaç11
4 gün önce - Pts 17 Tem 2017, 18:31

Gençler sakin 2018 sonunda bitecek inşallah Erenköy Söğütlüçeşme kızıltoprak Bakırköy Küçükçekmece kanarya arası Balast serimine hazır hatta Küçükçekmece kanarya arası Balast serilmiş vaziyette nerden biliyorsun diye soracak olursa önceki sayfalarda arkadaşlar resim paylaşmış istinad duvarları 2 yönlü hertarafa yapılmayacak çünkü Küçükçekmece kanarya arasına bakıyorum istinad duvarları 1 yönü yapılmış bir yönü yapılmamış

ozgurozkan34
4 gün önce - Pts 17 Tem 2017, 20:39

2015' Yılında açılamayan bir proje'yi bir nimetmiş gibi 2019'a uzatmalarını anlayamıyorum. Evet açamadık ama bundan sonra çift vardiya çalışıp projeyi 1 senede bitireceğiz neden denmiyor?

A) Çünki projede kamuoyu desteği yok. Neden yok?
1-Marmaray zaten açıldı algısı
2-Hızlı tren zaten istanbula geliyor algısı.
3-banliyö hattı miadı dolmuş bir sistemdi algısı. (Nedense yenilenebileceği kimsenin aklına gelmiyor.)

B) Demiryolları kimseye rant sağlamadığından pek önemsenmez. Bakınız hatırlayan veya bilen varsa beni düzeltsin. Türkiye'de zamanında açılan bir demiryolu yatırımı var mı?
1-Marmaray Cr3 sürünüyor.
2-Başkentray çok gecikti. (ancak şuan işler yolunda)
3-Bakü-Tiftis-Kars çok gecikti ancak bitmek üzere olduğundan sevinebiliriz.
4-Ankara-Sivas Yht hattı en az 4 senelik bir gecikme ile açılacak. Fakat 1-2 sene sonra kısmi olarak açılacağını düşünüyorum.
5-İstanbul-Ankara YHT hattı. (doğançay ripacı ve T26 bilmecesi halen devam ediyor.
6-Kadıköy-Kartal Metrosu yaklaşık bir yıl kadar gecikmeli açıldı.
7-Üsküdar - Çekmeköy metrosu (aylardır ha açıldı ha açılacak deniyor.)

Yazdıklarım yanlış anlaşılmasın. Devlete nankörlük yapma peşinde değilim. 2019'dan itibaren Türkiye'de raylı sistem altyapısı inşallah çağ atlayacak. Avrasya Tüneli, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osmangazi Köprüsü gibi köprüler zamanında açılırken, binlerce ortadirek insanı ilgilendiren bu demiryolu yatırımları neden yıllardır sürünüyor?

Hani biz yeniden diriliş, yeniden yükselişteydik?

Bir dipnot daha Hani biz kendi milli elektrikli manevra lokomotifimizi yapmıştık e1000 tipi. Bu zatı muhterem lokomotif 1 yıldır neredeyse Gebze'de yatıyor. Kullanmayacaksak neden yaptık merak etmekteyim, bilen varsa beni aydınlatsın?

sayfa 1527
ANA SAYFA -> ULAŞIM