Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
mahmut11
1 yıl önce - Cmt 27 Şub 2016, 22:11

karada iş mi bitti de denizde iş bulunacak.. hikaye bunlar. 20-25 yaşlarında bir genç, illa ki gezerek para kazanacağım diyorsa hostluk yapabilir.

Misafir 106

1 yıl önce - Cum 13 May 2016, 23:03

Devletimizin Bukadar calıśani olan bu sektöre acilen bi dûzenleme getirmesi ve kendi patenti altına alması gerekmektedir

Misafir 106

1 yıl önce - Cum 13 May 2016, 23:10

İsmim asım safi istanbuldan yazïyorum gemiciyim bûtûn gemici atkadaşlara kazasız belasız hayırlı seferler diliyorum

Maldeyna
1 yıl önce - Cum 13 May 2016, 23:25

şu an 3. Mühendis/Kaptan maaşı dökme(kuru yük) gemilerinde 3500dolardan başlıyor.Türk firmasıysa sigortası yatıyor eğer yabancı bayraklı gemi ise + maaşa ekleniyor.2. özelliklede 1.mühendis/kaptanın maaşlarını yazmaya gerek yok sanırım.
Tankerlerde maaş biraz daha fazla,en yüksek maaşı ise Kimyasallar veriyor.
elektrikçi,yağcı,kamarot,aşçı ,gemici maaşları ise 2000-2500 + dolardan başlıyor.
Her 2 senede bir ilgili hastanelerden sağlık raporu zorunlu.
Rütbe arttıkça eğer istersen kontrat süresini düşürebilirsin.
Kimyasallarda kontrat 3-4 aylıktır.
Yani senin 2 senede alacağın maaşı adam gezerek çok daha kısa sürede alıyor.

Misafir 15f

4 ay önce - Pts 17 Tem 2017, 14:23

Evet ben isterim gemi cüzdanım var pasaport var

Misafir 15f

4 ay önce - Pts 17 Tem 2017, 14:30

Tel no 05321566433 adım Yusuf

Misafir 684

1 ay önce - Çrş 18 Ekm 2017, 00:03

ÖzgürZB

1 yıl önce - Cmt 27 Şub 2016, 03:49
Gemilerde çalışıp ayda 3000$ kazanmak ister misiniz?

İnternette inanılmaz iş fırsatı vaadiyle gemici arayan bir sürü firma mevcut!!

Ay'da 3000 Dolar para, Değişik ülkeleri görme fırsatı, belki de her limanda ayrı bir sevgili vaadi ile kandırıyorlar insanı...

Böyle iyi para, muhteşem koşullar, başka ülkeleri görme imkanı ile başlayan umutlu yolculukların, İstinalar kaideyi bozmaz bir çoğu aşşağıda birazdan okuyacağınız hikayede ki gibi sonu hüsran ile biten hikayeler barındıyor...

sen hiç böyle bir durumla karşılaştın mı yada karşılaşan biliyor musun yoksa sadece internette yazılanlardan mı yola çıktın bende çok merak ediyorum nedir ne değildir diye. tuzağa düşmeyelim.

Misafir c29

1 ay önce - Çrş 18 Ekm 2017, 04:29

Internetten buldugunuz ise dalarsaniz muhtemelen dolandirilirsiniz. Gemicilik, hosteslik gibi meslekler insanlarin cok ilgisini cektigi icin bunu kullanmaya calisan cok kisi cikiyor. En temizi gemide calisan tanidik birini bulup onun vasitasiyla is basvuru yapmak. Sunu eklemeden gecemeyecegim, bu mesleklerde bir yer gorurum gezerim diyorsaniz uzak durun. Gemi karaya yanastiginda yolcular gezer, calisanlar da yolcular varken yapilamayacak isleri yaparlar.

UmurÖz
1 ay önce - Çrş 18 Ekm 2017, 04:49

Alıntı:
Gemide allah korusun başınıza bir iş gelse sizi öldürüp denize bile atabilirler... Dahası iş kazası süsü verebilirler...

Benim babam, amcam eniştem, kuzenim gemici. Gemiden emekli oldular.

2002 falandı o zamanın parası ile gemici maaşı 1500 civarıydı. Yani bir buçuk milyar. 1 milyarı beğenmiyordu babam kabul etmiyordu.

Babamın ayağında varis çıktı tedavi masraflarını gemi şirketi karşıladı Avrupa'da çok iyi bir tedavi gördü.

Amcamda safra taşı çıktı masraflarını şirket karşıladı özel hastane de hemen ameliyat oldu.

Babamın arkadaşı dayanamadı orada hastalandı Türkiye ye dönünce geldi.

Yani müsait ortam varsa hangi ülkede olursan ol seni tedavi ettiriyorlar. Ülkeleri geziyorsun anıların oluyor millete anlatıyon Tayland da kurutulmuş böcek yedim süper tadı var, Singapur da gökdelen de havuza girdim vb.

Alıştıktan sonra gemi süper bir şey. Orada boyayıda öğrenin, elektrik, tesisat, yemek yapmayı yabancı dili.

Bir yerden başlayacaksın ve alıştığın zaman emeklik mesleğin var. Adam yaşlanmaz o gemilerde.

Kurs işine gelince kursu görürsün sertifikayı alırsın ama gemiye girermisin? Orası muamma. Şirketlerle konuşacaksınız anlaşıp öyle adım atacaksınız.

En son UmurÖz tarafından Çrş 18 Ekm 2017, 05:32 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Misafir de1

1 ay önce - Çrş 18 Ekm 2017, 05:12

Fazla film seyredince böyle olıyor demek, gemide adam öldürüyorlar denize atıyorlar vs vs bs 😜

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET