Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 798
igaspotter
11 ay önce - Cum 14 Tem 2017, 17:59

Birkaç sayfa önce açılan yakıt borusuna ithafen paylaşıyorum. Yakıt borularında sıkıntı Yok, her park yerinin yanında yakıt bölümleri olacak ve park yerlerine yaktılar alttan ulaşacak .

mafakyanc

11 ay önce - Cum 14 Tem 2017, 18:11

@ Sn. Misafir 850 :

Yukarıda yazdıklarınızın altına, "duyarlı" bir TC vatandaşı olarak imzamı atarım. Eksik bile yazmışsınız.

Ancak haklı sorularınızın cevabı bende, bizde değil ki?

Buyrun bu soruları başta bu projenin babası sayılır, o zamanın Ulaştırma Bakanı, şu anın Başbakanı olan Sn. Bin Ali Yıldırım Bey'e sorunuz. 2010-12 yıllar arasında yapılan fizibilitelerin bugünlere projeksiyonu nedir; bunlar ne ölçüde günün (olumsuz) koşullarına göre revize edilebilmiştir? Geleceğe yönelik iyimser ve de kötümser projeksiyonlar nedir? Zira bizlere gösterilen tablolara vesair verilere, sunumlara bakarsak bu İst. Yeni havalimanı da 2050-55 yıllarında kapasitesini dolduracak gibi gözüküyor(du)! Demek ki öyle olacaksa, ya da bilemediniz (işler durumlar kötüye gittiğinden) 10 yıllık bir gecikmeyle o aşamaya ulaşılacaksa, o zaman da 4. Havalimanı için yer ve kaynak arayışında mı olunacak? Ama bu arada AHL çoktaaaan yerle bir edilip arazisinde kimbilir neler yapılmış olacak??? Herşeyi, İstanbul merkezli toplamak (THY operasyonları da dahil) ne kadar mantıklı ve de nereye kadar yeterli/geçerlidir?

Yeni ve büyük havalimanını yapıyorsun (daha doğrusu Devlet eliyle birilerine büyük rantlar vadederek yaptırtıyorsun...) ama sen Devlet olarak bunun 10'da biri maliyetinden de daha az olacak metrosunu yapmaya başlayamıyorsun. Bu acz midir, atalet midir, gaflet midir?

Buyursunlar, bir bölümü esasen mühendis kökenli olan şimdiki siyasiler ortaya bir kötümser, bir de iyimser tablo hazırlayıp koysunlar. Bizler de vatandaş olarak bu ikisinin arasının gerçekleşeceğini varsayıp konumumuzu belirleyelim.


kami suyutmaz
11 ay önce - Cum 14 Tem 2017, 20:17

Sn Misafir 850
Yer den göğe haklısınız ama bunlar söylenince bu yatırıma muhalif gözüküyoruz ne yazıkki..
Bir çok şey plansız ben yaptım oldu felsefesinde sanki..
Dediğiniz gibi hem AHL ye DHL tarafından ek yatırım yapıp ek terminal yap,daha önceden ise hala işe yaramayan atıl bir 3.pist yap,yollarını yeniden yap ,metro getir v.s sonra başka bir alan yapılmasına izin ver.
Hem bu kadar yatırım sonra ne olacak ?? Üstelik yeni alan eğer denilen zamanda veya 2019 gibi tam devreye girse,bu sefer AHL için TAV a 2 sene ceza ödeyecek devlet(yani biz)..bunu düşünen varmı acaba??

Halbuki kendi nacizane beynimizle düşünsek;
-3.pisti adam gibi yaparsın(gerekirse SG deki gibi yolları alta alırsın)
-Kargo yu Çorlu alana kurarsın(zaten kamyonlar 1 ve 2 köprü yasak olmayacakmıydı.?) KMO yu zamanında bitirir tüm kargoyu ordan yönlendirirdin.
-Marmaraydan AHL ye bir uzantı projesi zaten vardı şimdi tabiiki yokoldu.
3 tane pist salon kapasitesi en az % 50 artmış,ulaşım tamam,merkeze 20 km daha ne ..??

Şu anda AHL yolcu sayısı Haziran için 90 veya 100 milyon oldumu acaba ? uzman arkadaşlar söylerler..
Hertarafa YHT hattı yapıcaz diyorsunuz bari AHL yi sonrasında alt yapısı canavar bir Merkez gara çevirin,yanına müze yapın..(hatta YİD gibi işletmeyi ihale edin)

Dediğiniz gibi yazık olmasın bu kocaman tesislere..

SaygılarMisafir 8d4

11 ay önce - Cmt 15 Tem 2017, 04:35

Boşuna hevesleniyorsunuz ahlnin arazisine kaç tane konut sığar hesapladınızmı ?

igaspotter
11 ay önce - Cmt 15 Tem 2017, 07:48

Alıntı:
Boşuna hevesleniyorsunuz ahlnin arazisine kaç tane konut sığar hesapladınızmı ?

Hesaplamadık.


kami suyutmaz
11 ay önce - Cmt 15 Tem 2017, 08:30

sn misafir 8d4
benimki sadece bir temenni ,ama sonunda sizin dediğiniz gibi olacağınada eminim ne yazıkkiMisafir eff

11 ay önce - Cmt 15 Tem 2017, 13:54

O arazinin tümü konut projesi olsa, acaba normal vatandaş bir daire alabilir mi? Yoksa yine kolay para kazanan zenginler mi faydalanır? Peki bu kadar zengin bir ülke isek, neden gelir dağılımı dengesi olumsuza kayıyor? Sizce bu tarihten sonra, 3. havalimanı pastadan hedeflediği payı alabilecek mi? Ekonomik dengeler, artık Türkiye lehine değişecekmiş gibi görünmüyor.

hekimus
11 ay önce - Cmt 15 Tem 2017, 15:05

Asıl rant AHL nin kendisi değil çevresinde. Havalimanı kapandığında başta ataköy olmak üzere havalimanının çevresinde bulunan semtlerde mecburen düşük katlı olan bütün bina ve siteler yüksek katlı olarak dönüşüme girebilecek.

bulent kucuk

11 ay önce - Cmt 15 Tem 2017, 18:59


(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)


Arkadaşlar son resim vr çekimidir. Vr kamera uygulamaları yada gözlüğüyle 360 derece görüntüleyebılırsınız.


Misafir c7c

11 ay önce - Cmt 15 Tem 2017, 19:10

terminal içinde kokoreç dükkanı olacak mı uçaktan indiğimizde yemek isterimsayfa 798
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM