Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 11
S.Keskin
15 yıl önce - Çrş 21 Mar 2007, 18:01
1/T hat numaralı boi otobüsleri sefere başlamıştır.

(+)

"Toki hasanağa konutları-k.sanayi"   "1/T"hat numaralı boi otobüsleri sefere başlamıştır.

Başbakanlığa elden verilen imza organizasyonları, Bursa Valisi, Büyük Şehir Belediye Başkanı ve Ulaşım Dairesi Başkanı ile yaptığı yüz yüze görüşmeler ve yazışmaları,

Muhtarımızın,

Vali, Vali Yardımcıları ve Ulaşım Dairesi Başkanları ile yaptığı yüz yüze görüşmeler neticesinde

Ümitlerimizin tam kırılma noktasına geldiğini hissettiğimiz anda, K.Sanayi'ye otobüs seferlerinin başlatılmış olması kentimiz için çok güzel bir gelişmedir.

Toki Hasanağa Konutlarına Belediye Otobüs seferleri 19.03.2007 tarihi itibari ile başlamış bulunmaktadır.

Artık minibüs sömürüsünden kurtulmuş bulunmaktayız.

TOKİDEN HAREKET
07:00
08:30
10:00
11:30
13:00
14:30
16:00
17:30
19:00
20:30
22:00

K.SANAYİDEN HAREKET
07:45
09:15
10:45
12:15
13:45
15:15
16:45
18:15
19:45
21:15

turker ustun

15 yıl önce - Çrş 21 Mar 2007, 20:56

ben süreklii boi nin 4/i numaralı otobüsünü kullanıyorum. Bursa nın belki en sorunlu hattı bu hattır. Bu hatta genellikle O302 oobüsler veriliyor hatta otobüsten yolu izleyecek kadar tabanı çürük otobüsler yolculuk ettik. Bilenler bilir bu hat eski yerleşim yerleri olduğundan yollar çok dardır. Bu 302 ler bile hergün tafikte sıkışmakta hala bu hatta devam etmekte, belediyenin artık devrini bitirmiş  otobüsler yerine halk otobüsü veya belediyenin alacağı küçük otobüslerden hem bekleme olmaz nede trafikte sıkışmalar ortadan kalkar.

Batur

15 yıl önce - Prş 22 Mar 2007, 01:10

Bu akşam saat 8 gibi, Altıparmak’ta, gözümün önünde korkunç bir kaza meydana geldi. 274 numaralı, BOİ otobüsü, Burç sinemasının karşısındaki duraktan aşağıya doğru, kaldırım üzerindeki 3-4 tane ağacı devirdikten sonra lamba direğini de devirerek anca durabildi. Durakta ve kaldırımdaki insanlar zar zor kaçabildiler. Çok şükür ki yaralanan olmadı. Devrilen direk de Allah’tan başka bir kazaya neden olmadı. O an yolun karşısında 6/F ile Heykel’e çıkıyorduk. O yüzden olayın nasıl meydana geldiği hakkında bilgi sahibi olamadım. Ancak gördüğümüz kadarıyla otobüs boştu ve şoför de içinde değildi ayrıca ön kapısı da açıktı. Sanırım şoför otobüsü durakta bırakarak aşağıya inmiş, artık nasıl bir hata yaptıysa böyle bir kaza meydana geldi. Otobüs hareket etmeye başladığında polisler el frenini çekebilmek için peşinden koşmuşlar ama yetişememişler. Bir müddet trafik kilitlendiği için bu kadarını öğrenebildim.

En son Batur tarafından Prş 22 Mar 2007, 12:53 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Ilker Oz
15 yıl önce - Prş 22 Mar 2007, 01:38

Alıntı:
Bursa'da hava yaptığı için kilitlenenerek duran belediye otobüsü, sürücünün yolcuları indirdikten sonra arızaya müdahele ettiği sırada hareketlendi. Sürücü olmadan kontrolsüz bir şekilde 100 metre seyreden araç, kaldırımda yüzlerce kişinin yürüdüğü caddede elektrik direğine çarparak durdu.

Ucuz atlatmışız.. 100 metre sürücüsüz gidip de o kadar yoğun bi caddede kimseye çarpmaması çok büyük şans.

Cem Telgeren
15 yıl önce - Prş 22 Mar 2007, 10:34

Çok kısa bir süre önce yenilenen 274 numaralı Mercedes 302T otobüsün kaza yapıp hasar görmesi ne kadar üzücüyse bu kazanın can ve mal kaybına ve herhangi bir yaralanmaya yol açmadan atlatılması da  bir o kadar sevindirici.Kaldıki fotograftan görüldüğü kadarıyla otobüste de çok fazla bir hasar göze çarpmıyor.Zaten otobüs bir şekilde tamir edilir ama ya yaralanma ya da Allah korusun can kaybı meydana gelseydi.Bu talihsiz kaza için çok ucuz atlatılmış bir kaza diyebiliriz rahatlıkla.Akşam saatlarindeki Altıparmak Caddesinin yoğunluğu ve otobüsün yolcularının olaydan önce indirilmiş olması göz önüne alınırsa çok daha kötü sonuçlar doğurabilecek bir kaza çok şükür bu şekilde atlatılmış.Neyse bununla geçmiş olsun.

turker ustun

15 yıl önce - Prş 22 Mar 2007, 12:00

247 nolu otobüsün 4/i hattındada görmüştüm... buna benzer bir arıza gelmişti otobüste. Sanırım bu otobüslerin artık ömrü tükendi trafikten kaldrılması gerekmez mi?
Yine de şöförün dikkatli olması erken den otobüsü boşaltması büyük bir kazadan kurtarmış... Dün gece devlet hastanesindeydim... Bu kazada yaralılardan bazıları getirildi... Yalnızca anladığım kadarıyla bir kişinin yoğun bakıma alındığıdır....

Cem Telgeren
15 yıl önce - Prş 22 Mar 2007, 12:24

Alıntı:
bu otobüslerin artık ömrü tükendi trafikten kaldrılması gerekmez mi?

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=311259#311259

Bizler Conectoların hizmete girmesiyle 1990 ve öncesi modeldeki otobüslerin artık seferden çekileceğini düşünüyorduk ama söz konusu otobüslerin birer birer yenilenme işlemine tabi tutulduğu göz önünde bulundurulursa BOİ'nin henüz bu eski model otobüsleri seferden çekmeye henüz niyeti olmadığı anlaşılıyor.

turker ustun

15 yıl önce - Prş 22 Mar 2007, 13:23

Haber sitesinden ismim öğrendiğim kişi ile karşı odada müşaide altında idi. Yavuz kocatepe arladaşın flimi çekildi ve bişey olmadığı anlaşıldı... Ama yine bu geceiçin müşade altına alındığını öğrendim...

Batur

15 yıl önce - Cum 23 Mar 2007, 23:03

Yıllar önce buna benzer bir kaza daha olmuş. Atatürk caddesinin çift yönlü olduğu yıllarda, Bakırcılar çarşına giden yola yakın bir yerde, BOİ şoförü, otobüsü kenara çekerek sigara almak için büfeye gitmiş. Boş olan otobüs, tıpkı bu kazada olduğu gibi hareket ederek yokuş aşağı yol almaya başlamış. Orta refüjü aşarak karşı yola geçtikten sonra bir dolmuşa ve birkaç arabaya çarparak hızını kesmeyen otobüs, tam da şu an halen çay bahçesi olan yere dalacakken, beton elektrik direğine çarparak durabilmiş. Kaza esnasında sadece dolmuştaki yolculardan biri cam kırıklarıyla hafifçe yaralanmış.
Bu kazayı, o yıllarda, Kızılay binasının altındaki dükkanlarda çiçekçilik yapan bir abi anlattı. Ne kadar doğru bilemem ama Cem abi bu konuda bizi aydınlatır.

emrah.kahraman
14 yıl önce - Pts 03 Eyl 2007, 12:07
3/A HATTI

Bir süredir 3/A hat numaralı O302 otobüsünü görüyordum, büyükşehir belediyesinden bilgi istedim çünkü bu hat web sayfasındaki "Kent İçi Ulaşım Ağı" bölümünde yer almıyordu.

Gelen bilgi:
Yeni konulan 3/A Hattı Aşağıda belirtilen güzergah ve saatlerde 30.07.2007 tarihinden itibaren servislerine başlanmış olup, Büyükşehir Belediyesinin Web sayfasının yenilenmesinden dolayı Kent İçi Ulaşım Ağı sayfamızda yayınlanamamıştır. En kısa sürede güncelleme yapılacaktır.

SİTELER-Ş.YILMAZ DEV. HAST.-DİŞ HAST.-ÖZDİLEK-BAHÇELİEVLER-KAPLIKAYA-ÇİÇEK CAD.-KURTBASAN CAD.-DĞ YOLU-ORTAYOL-DEREBAHÇE-EMİRSULTAN-YEŞİL-SETBAŞI-İNÖNÜ CAD.-YENİ CUMHURİYET CAD.-İNCİRLİ-ORTAYOL-KURTBASANCAD.-CİÇEK CAD.-KAPLIKAYA.-DİŞ HAST.-Ş.YILMAZ DEV. HAST.- SİTELER

SİTELER
07,30 CP
08,30 CP
09,30 CP
10,30 CP
11,30 CP
12,30 CP
13,30 CP
14,30 CP
15,30 CP
16,30 CP
17,30 CP