Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Azerbaycan Ordusu
« önceki   123 ... 151617

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 17
Adem sivri
5 ay önce - Pts 03 Tem 2017, 00:32

Eğer azerilere gızgınlığım israil ve rusyadan silah alıyorlar diye ise yanlış bu alp kardeş bilinçli olarak yapmaz bunu azeriler elbet türkiyenin haberi vardır bundan belkide türkiye istemiştir bu silahları almasını bilemeyiz

Bak ben almanyada yaşıyorum almanlar daha azerilerin türk olduğunu bilmiyor bu yüzden kapılar azerilere acılıyor eminimki azerilerle irtibat halindedir bizimkiler

Ha diyelimki yok azeriler inata gidip alıyor yinede laf sokmamamız lazım azerilerin ve asyadaki türk soydaşların zamanında neler çektiğini ben çok iyi biliyorum

Bizimde çok hatamız var bize ne asyadaki türklerden dedik ve unuttuk onları nasıl baş etsinki azerbaycan tek başına ruslara karşı

neyse yeri değil burası

Beşikten mezara kadar azerbaycan-türkiye

En son Adem sivri tarafından Pts 03 Tem 2017, 00:51 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

alp_numan
5 ay önce - Pts 03 Tem 2017, 00:37

avares kardeş ben siyaseti iyi bilirim ama ekonomiyi daha iyi bilirim..bir türke, rustan dost olmaz, israilden amerikadan dost olmaz..türk ülkelerinin birinden muhakkak hami bir ülke çıkma zorunluluğu vardır ..yoksa hepsi başına buyruk olursa araplar gibi olur bunu bilecek kADARDA KÖR DEĞİLİM.. şimdi diyelimki azarbaycan ve diğer dost ülkeler silahlarını türkiyeden alsalar yada projelere ortak olarak (milli uçak projesi, tank projesi vs) bu azrbaycanın faydasına olacaktır. bunu ben sana sabaha kadar izahını yaparım ama sen anlamak istemezsen beni düşman olarak görürsün önemli olan biraz ekonomi bilgin varsa tarfsızca düşüncelerimi değerlendirmen.. ben türkiye azerbaycanı sömürsün demiyorum türkiye bir adım önde olduğu için türkiyeyi desteklmesi lazım ki..silah sanayii bir şekilde gelişsin..bak sana bir örnek kazakistan otomobil üretti bazılarımız türk damarına dokunduğu için gurur duydular.. ne oldu gerisi gelmedi.. önemli olan üretmek değil. önemli olan rekabetçi üretim yapmak ve sürekli geliştirmek..buda sürekli satmakla olur!!!

Misafir dd6

5 ay önce - Pts 03 Tem 2017, 00:52

Misafir dd6 bazıları siyaset denen bişeyin oldugundan habersiz.

Maalesef anlamiyorlar. Bizim insanimizin bir cogu maalesef bilgi sahibi olmadan ahkam kesmeyi sever. Sen daha iyi bilirsin cunku ben Azerbaycan'i cok iyi bildigim icin bunu diyorum. Turkiye'deki olaylara Turkler gibi bakmiyorum ve Azerbaycandan Turkiyenin nasil gorundugunu iyi biliyorum. Bizde insanlarin cogu meselelere hep icerden bakiyorlar. Bu yuzden dogru analizler yapamiyorlar. Sende bilirsin ki Azerbaycan'in yerli savunma sanayisini gelistirmesinin bir diger sebebi gelecekte petrol rezervlerinin bitme ihtimaline karsi Azerbaycan hukumetinin almis oldugu ekonomiyi cesitlendirme kararidir. Bu yuzden Azerbaycan'da son yillarda turizm,tarim,egitim gibi sektorlerde ciddi artis var.

avares_
5 ay önce - Pts 03 Tem 2017, 00:53

Birincisi Rusya bizim dostumuz diyil sadece bolgede buyuk etkisi oldugu icin iyi gecinmeye mecburuz. İkinci azerbaycanca yahudi lobbisinin buyuk etkisi var cunku dunyada israil dısında binlerce yıldır yahudiler yasamıs tek yer Azerbaycan ve hala yaşıyorlar. Karabag savasında da israil Azerbaycanın yanında yer aldı. Azerbaycanın yahudi milli kahramanı da var Albert Aragunov..Karabag savasdakı kahramanlıgından dolayı verildi o ad.. Birdeki İsrailin Azerbaycanla yakınlasmasının diger sebebi İran.. İranda yaklasık 30 milyona yakın Azerbaycanlı nufusunun oldugunu da iyi biliyorlar. O yuzden Azerbaycanın guclenmesi İsrailin isine geliyor.. Bir seyide belirteyim devletle milleti karıstırma. Devleti yonetenler kurd ermeni ve yahudi asıllı yani türklükle alakası yok. Her halde artık neden onu oyle yapıyorsunuz bunu boyle yapıyorsunuz diye sormazsın.

avares_
5 ay önce - Pts 10 Tem 2017, 11:15

Rusyadan yeni aldıgımız silahlar Baku Limanına ulaştı

sayfa 17
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 151617
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET