Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
tamer_061
2 yıl önce - Prş 20 Ekm 2016, 10:29

Filyos Limanı ihalesinin sonuçlanmasının ardından geçtiğimiz haftalarda yer teslimi yapılmıştı. İhale alan Şenbay Madencilik-Özgün Yapı İş Ortaklığı, bir hafta önce Çaycuma ilçesine bağlı Sazköy mevkiinde şantiye kurma çalışmalarına başladı.

Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, beraberinde AK Parti Çaycuma İlçe Başkanı Ahmet Çolakoğlu, Saltukova Belediye Başkanı Zerrin Güneş, Sazköy Muhtarı İsmail Yılmaz ile çalışmaları yerinde inceleyerek, firma yetkililerinden bilgi aldı.

Yıllardır bölgenin beklediği ve hayal ettiği bir projenin ilk adımlarının atılmaya başlandığını ifade eden Kaymakam Serkan Keçeli, “Liman ihalesi 2 yıl önce yapılmıştı. Çalışmaları yerinde gördük, iş makineleri ufaktan da olsa alt yapı hazırlığına başladılar. Şantiye sahası ve yol için taş çalışması yapılıyor. Sayın Milletvekillerimizin, Başbakanımızın limanın temeli atmak üzere bölgeye geleceğini ifade etmişti. İnşallah temel attıktan sonra Filyos Limanı projemiz sonuç alacak. Çok güzel bir çalışma ile daha güzel bir Çaycuma, daha güzel bir Zonguldak ve Batı Karadeniz’e vesile olacağını düşünüyorum. Allah inşallah kazası belası bir çalışma düzeni versin” diye konuştu.

İhaleyi, Bayburt Grup’un bünyesinde yer alan Şenbay Madencilik-Özgün Yapı İş Ortaklığı, 537 milyon 888 bin 5,77 lirayla kazanmıştı. KAYNAK PUSULA GAZATESİ http://www.pusulagazetesi.com.tr/h_66806/liman-sa ...celediler/


Cemoli D18
2 yıl önce - Prş 20 Ekm 2016, 11:12

Bölge için kalkınma olacaktır.

ahmetsever
2 yıl önce - Cum 09 Arl 2016, 16:49

Alıntı:
Binali Yıldırım Zonguldak'ta konuştu
Başbakan Yıldırım, Karadeniz'in GAP'ı olarak nitelendirilen Filyos Projesi'nin temel atma törenine katıldı. Yıldırım, bu projenin büyüklük açısından Türkiye'de 3. olduğunu söyledi.
...
...
http://emlak.haber7.com/emlak/haber/2232582-binal ...ta-konustu

Temeli atılmış, inşallah zamanında tamamlanarak memleketin hizmetine girer.erkan_gs_mk

2 yıl önce - Cum 09 Arl 2016, 16:55

Hayırlı olsun.

İnşallah proje en kısa zamanda tamamlanır...


Yakup

1 yıl önce - Çrş 01 Mar 2017, 23:56

Filyos Projesi hayata geçiyor...

2. Abdülhamit Han’ın hayali 100 yıllık Filyos Projesi hayata geçiyor. 12 bin kişiye istihdam sağlaması beklenen proje 15 Temmuz 2019'da bitecek!Alıntı:
. Zonguldak'ın Filyos beldesinde Başbakan Binali Yıldırım’ın temelini attığı 100 yıllık Filyos Projesi’nin 12 bin kişiye istihdam sağlaması bekleniyor. Dev proje, Türkiye’nin Karadeniz’e açılan kapısı olacak. Çaycuma ilçesine bağlı Filyos beldesinde 1 Haziran 2015 tarihinde Endüstri Bölgesi ilan edilen Filyos Projesi’nde yaklaşık 1.5 milyar dolarlık yatırım yapılacak. Limanın; demiryolu, havalimanı ve karayolu ile desteklenmesi ile proje Türkiye’nin Karadeniz’e açılan kapısı olacak.

2. Abdülhamit Han’ın 100 yıllık rüyası

Başbakan Binali Yıldırım’ın temelini attığı projeyle hayata geçiyor. İhaleyi kazanan firmanın bölgedeki çalışmaları ise temel atma töreni ile başladı. Bölgede incelemelerde bulunan Çaycuma İlçe ve Köylerini Kalkındırma Derneği Başkanı Savaş Çiloğlu, temel atma töreniyle kaybolan umutların yeniden yeşerdiğini ifade etti.

Proje sayesinde Zonguldak’ın nüfusunun artacağını ve 12 bin kişilik istihdam sağlanması planlandığını da ifade eden Başkan Savaş Çiloğlu, şöyle dedi:

“Malum Filyos Vadi Projesi Abdülhamit Han’ın hayali olan bir projeydi. Yaklaşık 150 yıldır gündemde olan bir projeydi. Bu proje yıllardır bir türlü hayata geçmiyordu. Geçen günlerde Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın da katıldığı bir törenle Filyos Projesi’nin liman temeli atıldı. Bizler de bu törene katıldık. Bölgemizde kaybolan bu umutları tekrar yeşertti. Ben burada emeği geçen gelmiş geçmiş bütün siyasetçilerimize teşekkür ediyorum. Hakikaten Zonguldak bölgesi, yaklaşık 1 milyon nüfusu olması gerekirken 600 bine kadar düştü. İşsizlik ve göçten kaynaklı nüfus düştü. Vadi projesi hayata geçerse tekrar Zonguldak eski özlediği günlere dönecektir. Son yıllarda da hükümetin bu konuda çok ciddi adımlarını da görüyoruz. Bundan da gurur duyuyoruz. Filyos bölgesi bizim Türkiye’de tek diyebileceğimiz dört ulaşımın da aynı yerde olduğu tek yerdir. Burada havaalanımız, demiryolu, karayolları bağlantıları yapılıyor, liman şu anda yapılıyor. Karayolları bağlantıları Karadeniz’e, Türkiye’nin açılan kapısı oldu. Eğer liman faaliyetleri de bir an önce biterse peşinden buraya diğer fabrikalar, diğer yatırımlarda gelecektir. Bölgemizde hem işsizlik azalacak, hem de ülkemiz ekonomisine katkılar sağlayacaktır.”

15 Temmuz 2019 tarihinde bitirme sözü

Başbakan Binali Yıldırım’ın projeyi yüklenici firmadan 15 Temmuz 2019 tarihinde bitirme sözünü aldığını da hatırlatan Çiloğlu, şöyle devam etti:

“Biz bu konuyla ilgili Zonguldak milletvekillerimizin hepsiyle istişare halindeyiz. Onlar da Ankara’da ellerinden geldiğince projeyle ilgili çalışıyorlar. Biz de sivil toplum kuruluşları olarak kendilerine desteği vermeye hazırız. Bundan sonra da bu desteklerimiz bütün hızıyla devam edecektir. Burada kamulaştırılan 13 milyon 800 bin metrekare bir alan var. Bu alan da karma endüstri bölgesi ilan edildi. Karma endüstri bölgesi ilan edilmesi de bölgemiz için çok önemli bir adımdır. Sayın Cumhurbaşkanımızın burada emeği oldukça fazladır. Kendisi de zaten hem Başbakanımızı gerekse Sanayi Bakanını da buraya sık sık gönderiyor. Burada incelemelerde bulunuluyor. Geçtiğimiz aylarda Faruk Özlü Bakanımız da bu bölgede incelemelerde bulundu. 12 bin civarında istihdam olacağını, yine bu bölgede teknoloji ile ilgili yatırımların da olacağı müjdesini verdi. Bu da bizi gayet mutlu etti. İnşallah bu söylenenler bir an önce hayata geçer. Hem Karadeniz’in hem de ülke ekonomisine katkıları olur. İş makineleri de çalışmaya başladı. Bu bölgede yaklaşık 8 milyon metreküp dolgu yapılacak. Ardından limanın diğer inşaat işleri başlayacak. Bu biraz uzun bir süreç gerektirecek ama Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım’ın temel atma töreninde 15 Temmuz 2019 tarihinde firmadan bunun bitirileceği sözünü alması da bizim için çok olumlu gelişmedir.”

KAYNAK: MILLIYET.COM.TR

Haydi hayirlisi..


ilker5454

1 yıl önce - Prş 02 Mar 2017, 00:00

İnşallah bir aksilik olmaz işler hızlı ilerler. Zonguldak'ın kurtuluşu bu projedir. Köyümün bulunduğu alana yapılacak proje bu sebeple proje ilerledikçe fotoğraf çekerimencaste
1 yıl önce - Pzr 09 Nis 2017, 13:40

Takvime göre 16 temmuz 2019 da bitecek bir aksilik olmazsa,ama bu milletvekilleri ile zor.
Daha Zonguldak-Ereğli,Zonguldak-Devrek yollarını bitiremediler yıllardır.
Tabi bu alt yapı bide üst yapı proje ihalesi var,kısacası ölme eşşeğim ölme...


aliiziya
1 yıl önce - Cum 07 Tem 2017, 08:41

merhaba

kafamda zonguldağa taşınma vardı, çaycumayıda ova diye gözüme kestirmiştim. Tabi bu dediklerim ilerisi için geçerli idi.

Bu projeyi görünce kafam karıştı. kafada sakin bir hayat planı olduğu için bir tarafım olmasın diyor,öbür taraftan eğer olursa iş potansiyeli artar, projemi öne çekerim bir tarafım olsun diyor.

hayırlısı olsun bakalım.

son durum nedir,


yerdal
1 ay önce - Pzr 21 Ekm 2018, 21:49
FİLYOS LİMANI 2017

yerdal
1 ay önce - Pzr 21 Ekm 2018, 21:58
FİLYOS LİMANI 2018sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET