Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bilecik - Söğüt
« önceki   123 ... 151617   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 16
Salih Baş

3 yıl önce - Sal 21 Tem 2015, 09:40


(+)
Nail karaaslan

3 yıl önce - Pzr 11 Ekm 2015, 21:18


(+)

(+)


mahmut11
3 yıl önce - Cmt 23 Oca 2016, 22:25
Söğüt’te TEOG Sınavında Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi


Bilecik’in Söğüt ilçesinde 2015-2016 eğitim öğretim yılı birinci Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) sınavı sonuçlarının açıklanması ile birlikte başarılı öğrenciler ödüllendirildi.

Söğüt’te ilk üçe giren öğrenciler yapılan törenle ödüllendirildi. Sınavda yaptığı tek yanlışla ilçe birincisi olan Ertuğrulgazi Ortaokulu’ndan Melike Erol, 2 yanlışla ikinci olan Ertuğrulgazi Ortaokulu’ndan Ahmet Bakla ile Orhangazi İmam Hatip Ortaokulu’ndan Mehmet Emre Arslan, 3 yanlışla üçüncü olan Ertuğrulgazi Ortaokulu’ndan Sıla Şafak ödüllerini İlçe Kaymakamı Berkan Sönmezay ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Demir’den aldılar.

Dereceye giren 4 öğrenci, velileri ile beraber ödül törenine katıldılar. Çocuklarının başarılarından gayet mutlu oldukları gözlenen veliler törende duygulu anlar yaşadılar. Öğrenciler ikinci sınavda daha başarılı olacaklarına dair ümitli olduklarını söylediler.

Hürriyet...

Söğütlüler ve eşleri zekidir.Misafir f38

2 yıl önce - Pzr 10 Tem 2016, 19:29

SÖĞÜT'TE KORKUNÇ PATLAMA
Bilecik'in Söğüt ilçesinde, İpekyolu Caddesi Kösnük yolu üzerinde bulunan, Mehmet Özçelik'e ait tüp deposunda, gece saat 02:00 sularında, henüz bilinmeyen bir nedenle patlama oldu.
ORTALIK SAVAŞ ALANI GİBİ
İlçedeki herkesi gece uykusundan uyandıran patlamanın şiddeti ile depo ve yakınındaki bir bina yıkıldı. Binaların duvarlarından sıçrayan parçalar yaklaşık 60 metre etrafa saçıldı. Bu sırada mutfak tüpleri ve piknik tüpleri de çevreye sıçradı. Çevredeki binaların duvarları yıkılırken, akaryakıt istasyonunda hasar meydana geldi. Çevre savaş alanına döndü.
Patlamanın olduğu deponun 20 metre yakınında akaryakıt istasyonunun olması yürekleri ağızlara getirirken, korkulan olmadı ve yangın akaryakıt istasyonuna sıçramadı.
1 SAATTE ZOR SÖNDÜRÜLDÜ
Bir yandan yangın bir yandan da patlamalar devam ederken ekipler yangına müdahale etmekte güçlük çekti. Çıkan yangın, deponun yanındaki 2 katlı binaya sıçradı ve bina önemli ölçüde yandı. Bilecik, Bozüyük ve Söğüt itfaiye ekipleri seferber olurken, Söğüt Jandarma Tabur Komutanlığının itfaiye ekipleri de söndürme çalışmalarına katıldı. Canla başla çalışan ekipler yangını 1 saatte zor kontrol altına aldılar.
POLİS KİMSEYİ SOKMADI
Söğüt'te herkesi ayağa kaldıran patlamanın ardından vatandaşlar sokaklara döküldü ve yangın mahalline akın etti. Bu sırada patlamaların devam etmesi üzerine polis ekipleri, vatandaşları patlamanın olduğu yere yaklaştırmadı.
HASAR ÇOK BÜYÜK
Patlamanın olduğu yer ve yakın çevresini savaş alanına döndüren patlamada, akaryakıt istasyonunda ve bitişindeki işyerlerinde ciddi hasarlar medyana geldi. Komşu binaların duvarları dahi yıkılırken, ilçe merkezindeki işyerleri de patlamadan nasibini aldı. İlk belirlemelere göre 50'den fazla işyerinin camları kırıldı, eşyaları zarar gördü.
Patlamanın olduğu alanın yakınındaki otomobil ve kamyonların camları ise kırıldı.
BAŞKAN OLAY YERİNDEYDİ
Patlamanın hemen ardından olay yerine koşan Belediye Başkanı Halil Aydoğdu, ekiplere yardımcı oldu ve söndürme çalışmalarını koordine etti. Yangının çıkış nedeninin bilinmediğini söyleyen Aydoğdu, can kaybı olmamasına sevindiklerini belirterek, akaryakıt istasyonundaki bir kişinin hafif şekilde yaralandığını söyledi.
BOMBA PATLADI ZANNETTİK
Patlamanın şiddetinin çok güçlü olduğunu, evlerin deprem oluyormuş gibi sallandığını belirten Söğütlüler; "Patlama olunca yataktan fırladık. Televizyonda gördüğümüz gibi bir bombalı saldırı zannettik. Meğerse tüp deposu patlamış. Tüp patlamasının bu kadar şiddetli olacağını zannetmezdik. Yüreğimiz ağzımıza geldi." dediler.
POLİS OLAYI ARAŞTIRACAK
Hemen olay yerine gelerek güvenlik önlemi alan Söğüt Polisi, olayın bir sabotaj mı yoksa kazamı olduğunu araştıracak.Arda M Öztürk

1 yıl önce - Cum 07 Tem 2017, 01:55


(+)
(+)
(+)
sayfa 16
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 151617   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler