Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
emparador
2 yıl önce - Çrş 30 Mar 2016, 14:59
ADIYAMAN'IN MARKA PROJESİ YERİNDE İNCELENDİ - Beşpınar Vadisi


Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, "Proje kapsamında, alana değişik türlerden binlerce ağaç dikimi gerçekleştirdik. Vatandaşlarımıza muhteşem manzara eşliğinde mükemmel gölet manzaralı bir mesire alanı hazırlıyoruz. Projede tamamen insan konforunu esas aldık. Bu projenin bitirilmesiyle birlikte hem vatandaşlarımızın hem de il dışından Adıyaman'a gelen misafirlerimizin hoşça vakit geçirebilecekleri, ferah ve nezih bir ortam oluşturulmuş olacaktır"dedi.


emparador
2 yıl önce - Çrş 30 Mar 2016, 15:02
Adıyaman - Şanlıurfa Yolunun 2016 yılı sonuna bitirilmesi öngörülmektedir. (3 gidiş - 3 geliş)


Adıyaman-Şanlıurfa-Bozova arası duble yol çalışmaların yoğunlaşmış bir vaziyette devam ettiğini belirten Vali Mahmut Demirtaş, “33 metre genişliğinde, üç gidiş ve üç geliş olmak üzere toplam 6 şeritli olacak yolun hizmete girmesiyle Şanlıurfa ile Adıyaman arasında önemli bir geçiş sağlanacaktır. Şu anda çalışmalar seri bir şekilde devam ediyor. Yolun tamamlanmasıyla zaman ve yakıt tasarrufu sağlanarak ilimizin ulaşım standardı daha yüksek bir seviyeye çıkarılacaktır. Bu yıl içerisinde yolun tamamen bitirilerek hizmeti sunulması öngörülmektedir”dedi.

emparador
2 yıl önce - Çrş 30 Mar 2016, 15:04
Araban-Besni Duble Yol Çalışmalarına Yeniden Başlandı


AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, 55 kilometrelik Araban-Besni duble yol çalışmalarına Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın talimatıyla yeniden başlandığını bildirdi.

Erdoğan, yaptığı yazılı açıklamada, Bakan Yıldırım'ı ziyaret ederek yol çalışmaları hakkında bilgi verdiğini aktardı.

Araban-Besni duble yol çalışmalarının bölge için önemli olduğunu ilettiklerini kaydeden Erdoğan, "Sayın Bakanımız bize, bölgenin kalkınması için Gaziantep-Adıyaman arasının mutlaka duble yola dönüşmesinin şart olduğunu belirterek, durdurulan Araban-Besni duble yolunun bir an önce tamamlanması için talimat verdi. Yol çalışmaları kapsamında patlatma, yarma, dolgu, istinat duvarları, köprü ve menfez çalışmalarına yeniden başlandı" ifadelerini kullandı.

Erdoğan, yolun tamamlanmasıyla Gaziantep ile Adıyaman arasındaki ulaşımın yarım saat daha kısalacağını, trafikte de rahatlama sağlanacağını vurguladı.

not: yapılacak olan yeni yol ile birlikte adıyaman - gaziantep illeri arasındaki mesafenin yarım saat daha az süreceği tahmin edilmektedir...emparador
2 yıl önce - Çrş 30 Mar 2016, 15:06
Ziyaret Çayı Projesi Videosu


izlemek isteyenler aşağıdaki linkten ilgili projenin videosunu izleyebilir ;emparador
2 yıl önce - Prş 31 Mar 2016, 09:02
YENİ OTOBÜS HATTI PAZARTESİ GÜNÜ HİZMETE GİRİYOR


Ulaşımda yaptığı yeniliklerle halkın büyük takdirini gören Adıyaman Belediyesi, şehrin batı kısmı olan Küçük Sanayi Sitesi kavşağından başlayıp, Adıyaman Üniversitesi, Türkiye Petrolleri, 3. Çevreyolu ile 2. Çevreyolu üzerinden 400 Yataklı Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesine kadar gidecek olan yeni otobüs hattının çalışması tamamlandı. Adıyaman Belediyesi Meclisi tarafından alınan karar doğrultusunda yeni hattın Pazartesi günü kademeli olarak hizmete başlayacağını belirten Adıyaman Belediyesi yetkilileri, “Belediye meclisimiz tarafından alınan karar ile Altınşehir Mahallesinden 400 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesine direk gidecek olan yeni bir hattı hayata geçirmek için sürdürdüğümüz çalışmayı tamamlandık. Aldığımız yeni otobüslerin resmi işlemlerinin tamamlanmasıyla Pazartesi günü faaliyete geçecek olan bu hattımız ile birlikte şehrin batı kısmında yaşayan halkımızın ulaşımdaki sorununun minimuma ineceğini düşünüyoruz. Bu hattımız, Küçük Sanayi Sitesi kavşağından başlayıp bulvar üzerinden Adıyaman Üniversitesi önünden geçerek, Türkiye Petrolleri caddesinden yeni açtığımız 3. Çevre Yoluna girecek, buradan da Hisar Düğün Salonu istikametinden 2. Çevre Yoluna gidecek. İkinci Çevre Yolundan Beri Köprüsü olarak bilinen kısma kadar gelip buradan Köy Hizmetleri kavşağına ulaşacak olan hattaki otobüsler son olarak 400 Yataklı Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesine ulaşacak. Bu şeklide ikinci ve üçüncü Çevre Yolunda bulunan hemşehrilerimizin şehir içi ulaşımı daha da kolaylaşacak” dedi.

colombia
1 yıl önce - Prş 06 Tem 2017, 10:05
Vadiyaman Projesi


Şehrin batı kısmında bulunan Eğriçay Köprüsü ile Karaali Köprüsü arasında yer alan 600 dönümlük arazi üzerine yapılacak olan Vadiyaman Projesi ile ilgili bilgi veren yetkililerimiz, yapımı DSİ Genel Müdürlüğü tarafından üstlenilecek olan projenin hayata geçirilmesi için yasal sürecin tamamlanmasının beklendiğini dile getirerek, “Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun talimatlarıyla teknik hazırlıkları tamamlanan ve ilk etap ihalesi yapılan proje ilimize hayırlı olsun. İçerisinde taşkın koruma ve dere ıslahı, göletler, ağaçlandırma sahaları, rekreasyon alanları, sosyal aktivite ve konser alanları, spor tesisleri, çocuk oyun alanları, bitki tüneli, skate park, kır kahvesi, çim basamaklı anfi tiyatro, sera, bitki sergisi ve satış reyonları, seyir terası, şelale ve seyir iskelesi gibi çok amaçlı kullanım alanlarına sahip olacak projenin ilimize en faydalı şekilde kazandırılması için Adıyaman Belediyesi olarak her türlü desteği veriyoruz” şeklinde konuştu


(+)

(+)


Misafir 166

3 ay önce - Prş 04 Ekm 2018, 04:17

Havaya uçurulan bin 800 yıllık köprünün iki yakası birleşiyor.

Adıyaman’da 200 yıl önce köylülerin anlaşmazlığı nedeniyle dinamit koyularak patlatılan bin 800 yıllık tarihi köprünün iki yakası birleşiyor.sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET