Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2

MArkalı masaüstü pcmi yoksa toplama masaüstü pcmi???
markalı masaüstü pc 23.9%  23.9%  [21]
Toplama masaüstü pc 76.1%  76.1%  [67]
Toplam Oy : 88

MertcanBilgili

13 yıl önce - Prş 05 Nis 2007, 12:57

Örneğin PC GOLD bu işi çok iyi yapar benim 3 bilgisayarımda toplama 3 ünüde kadıköy'de ordan aldım.Toplama bilgisayarlar daha mantıklı bence çünkü istenilen kombinasyona izin veriyor.Üstelik markalı bilgisayarlardaki gibi içine ekleme yapacağın zaman ''kasayı açmışsınız içine bize sormadan ekleme yapmışsınız'' gibi sebeplerden dolayı garanti kapsamı dışına alınmıyor.Aldığınız yere yaptırıyorsunuz geliştirmeyi.

Mustafa Celep

13 yıl önce - Prş 05 Nis 2007, 13:04

Bende toplama pc diyorum.Herkesin bahsettiği gibi özelliklerini kullanıcı belirliyor herkes kendi ihtiyacına göre daha ekonomik şekilde bilgisayarını kuruyor.Zaten çoğu bilgisayarcılarda toplama pc'ye garanti veriyor.Fark ise sadece marka kalıyor.

Nusret Bey

13 yıl önce - Prş 05 Nis 2007, 13:15

Öncelikle karar vermemiz gereken şey markaya mı yoksa bilgisayara mı para vereceğimiz. Markalı bir pc ye vereceğimiz para ile daha üst versiyon bir pc toplayabiliriz. Garanti işi hepsinde de var. Markaya değil bilgisayarcınıza güvenin.  

egebabacan
2 yıl önce - Cmt 17 Hzr 2017, 19:18

Toplama PC tabiki. Markalı masaüstü PC'lerde rakamları fazla göstererek (16 GB RAM, 4 GB ekran kartı, 2 TB depolama, 4 Ghz işlemci) iyi algısı yaratmaya çalışıyorlar ve pahalı satıyor. Buraya kadar bir sıkıntı yok. Fakat o bilgisayarda kullanılan parçaların çoğu isimsiz ve kalitesiz ÇİN malı parçalardır ve kısa sürede elinizde kalır. Fakat toplama PC'lerde tüm parçaları kendiniz seçersiniz ve daha uzun ömürlü olur. Ve hazır PC'den daha ucuza gelir.

ferdi069
2 yıl önce - Prş 29 Hzr 2017, 10:51

tabikide toplama pc cünkü hangi parçayı kullandığını biliyorsun

Doğukan Kahraman
2 yıl önce - Prş 29 Hzr 2017, 11:14

Kesinlikle markalı bilgisayar derim ve bu zamana kadar toplama bilgisayar kullanmadım. Markalı bilgisayar kullanırken arıza olursa en yakın servise verip de tamir ettirebiliyorsunuz. Toplama bilgisayarda bir sorun olduğu zaman, hangi parçası arıza yaptığını bilemezseniz işiniz zor olur. Toplama bilgisayar da saçma sonuçta. Örnek vermek gerekirse, telefon alıyorsunuz ve toplama telefon oldu mu hiç? 2-3 kuruşa ucuza getirecek diye markalı bilgisayarları tercih edilmemesi tamamen kullanıcıların ekonomik gelirine bağlıdır.

sayfa 2
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET