Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
emrenmert

3 yıl önce - Sal 25 Ağu 2015, 03:36

Kapaklı Belediyesi'nin 2015 yılının ilk 8 ayında gerçekleştirdiği çalışmaları şuradan izleyebilirsiniz:

https://www.facebook.com/kapaklibld/posts/480448385449316


emrenmert

2 yıl önce - Cmt 26 Mar 2016, 15:40

Kapaklı, 1500'lü yıllarda Kapaklıpınar adıyla köy olarak kuruldu. Daha önce Vize'nin bucağı olan Saray'a bağlıyken, cumhuriyetin kuruluşu ile birlikte ilçe olan Çerkekzöy'e bağlandı ve ismi Kapaklı olarak değişti. 1970'lerin sonlarında köyün çıkışında bir Organize Sanayi Bölgesi kurulmasıyla birlikte önce çevreden, daha sonra ise Türkiye'nin pek çok yerinden göç almaya başladı. Köyün nüfusunun artmaya başlamasıyla burada bir belediye kurulması ve Kapaklı'nın belde olması fikirleri dolaşmaya başladı. 1986'da köyde yapılan referandumdan EVET çıkması neticesinde, hemen Kapaklı Belediyesi kuruldu.

1986-1989 arası geçici dönemde; 1984'te muhtar olarak seçilen Recep Güven, geçici belediye başkanı, ihtiyar heyeti ise geçici belediye meclisi olarak görev yaptı. 1989'da ise beldede ilk kez belediye seçimi yapıldı. Bu tarihten sonra Kapaklı'da görev yapan belediye başkanları şöyle:

1989-1994: Şemsettin Dubaz / SHP
1994-1999: Enver Özel / DYP
1999-2004: Şemsettin Dubaz / CHP
2004-2009: İrfan Mandalı / DSP
2009-2014: İrfan Mandalı / DSP

2012 yılının sonlarında ise, yeni çıkan büyükşehir belediyeleri yasasıyla Kapaklı ilçe oldu ve ayrıca köyden mahalleye dönüştürülen Karlıköy, Bahçeağıl, Yanıkağıl, Uzunhacı, Pınarça mahalleleri ile belediyesi kapatılarak beldeden mahalleye dönen Karaağaç da Kapaklı'ya bağlandı. 30 Mart 2014'te ise, Kapaklı yerel seçimlere ilk kez ilçe olarak girdi. Bu yerel seçimlerde ise kazanan, CHP'nin adayı İrfan Mandalı'ydı. Mandalı, Kapaklı'da 2004'ten beri belediye başkanlığı yapmaktadı. Önümüzdeki yerel seçimler ise 2019'da.


Göksel17
2 yıl önce - Sal 19 Nis 2016, 18:15
Kapaklı Belediyesi'nden Haberler


Fazla paylaşım yapılmayan bu sayfaya Marmara Ereğlisi Belediyesi çalışmaları sayfasında uyguladığım sistemi uygulamaya karar verdim. Artık belediyenin resmi Facebook hesabından seçtiğim haberlerin kesitlerini burada beşer beşer paylaşmaya çalışacağım...

Kapaklı Belediyesi resmi internet sayfası linki: http://www.kapakli.bel.tr/
Kapaklı Belediyesi resmi Facebook sayfası linki: https://www.facebook.com/kapaklibld/?fref=ts

-----

Halim DANACI (Çamlık) Parkında Çevre Düzenleme Çalışmalarını Sürüyor:
Belediyemiz Park ve Bahçeler Müdürlüğü Ekipleri, Halim DANACI (Çamlık) parkında ot biçme ve çevre düzenleme çalışmalarını sürdürüyor. Mevcut alanımızda gerekli çalışmalar yapılarak vatandaşlarımızın aileleri ve çocukları ile birlikte vakit geçirebileceği sosyal alanlar oluşturulacak.


(+)


* Park ve Bahçeler konusuna önem veren Belediye için yerinde bir çalışma olmuş.

-----

Yeni Camii Caddesi'nde Kaldırım Yenileme Çalışmaları Devam Ediyor:
Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri, Cumhuriyet Mahallesi Yeni Camii Caddesi'nde kaldırım yenileme çalışmalarına devam ediyor.


(+)


* Klasik bir çalışma, hayırlı olsun.

-----

Bahçeağıl Bağlantı Yolu'nda Yol Yapım Çalışması Başladı:
İlçemiz Otogar karşısı Bahçeağıl Mahallesi Bağlantı Yolu'nda, Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yol yapım çalışması başladı.


(+)


* Otogar'a yeni bir güzergah oluşturulmuş, önemli bir haber.

-----

Kapaklı Genelinde Yol Temizleme Ve Dezenfekte Çalışmaları Devam Ediyor:
Kapaklı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Ekipleri, Pınarça , Bahçeağıl , Karaağaç , Yanıkağıl , Karlı ve Uzunhacı mahallelerimizde Yol temizleme ve dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor.


(+)


* Fotoğrafta görüldüğü gibi yeni ekipmanlarla yollar yıkanıyor temizleniyor, Önemli bir çalışma.

-----

Kapaklı'da Elektronik Atıklar Ayrı Toplanacak:
Elektronik atıkların tehlikelerini aza indirmek ve kontrolsüz atıkları önlemek için Kapaklı Belediyesi, elektronik atıkları diğer atıklardan ayrı toplayacak.
Kapaklı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü çevreye zarar veren, ama aynı zamanda ülke ekonomisi için değer taşıyan atık elektrikli ve elektronik eşyaların ekonomiye kazandırılması için eski belediye hizmet binasının arkasındaki meydana 1 adet elektronik atık toplama kutusu koydu.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan MANDALI '' E-atıkların oluşması durumunda daha yaşanabilir ve sürdürülebilir çevre ilkeleri doğrultusunda bu tarz atıkların evsel çöplerden ayrı toplanması gerektiğini'' ifade etti.
'' TAŞIMA ÜCRETİ TALEP EDİLMEYECEK''
Başkan Mandalı açıklamasında '' Ellerinde elektronik atığı olan vatandaşlarımız Kapaklı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü 444 80 59 dahili 164 nolu numarayı aramaları durumunda ekiplerimiz verilen adrese giderek elektronik atıkları alacaklar ve toplanan tüm atıklar bu iş için ayrılmış yerlerimizde muhafaza edilecek, daha sonra da geri dönüşüm tesislerine gönderilecektir. Avrupa ülkelerinde taşıma için ücret alınırken Kapaklı Belediyesi olarak vatandaşlarımızdan bu projenin başlangıç aşamasında taşıma için hiçbir ücret talep edilmeyecek, televizyon, cd, bilgisayar, elektrikli kablo ve dokümanları, buzdolabı, çamaşır makinası, cep telefonu vb parçalar da vatandaşlarımızın konutlarından alınacaktır.'' dedi.* Önemli bir haber, güzel bir projeye başlamışlar. Bu yüzden tam metni paylaştım. İnşallah başarılı bir şekilde devam ettirilir.Göksel17
2 yıl önce - Pzr 24 Nis 2016, 10:53
Kapaklı Belediyesi'nden Haberler


Paylaşacağım haberlerin tümü Facebook "Kapaklı Belediyesi" sayfasının paylaşımlarından kesitlerdir...

Kapaklı Belediyesi resmi internet sayfası linki: http://www.kapakli.bel.tr/
Kapaklı Belediyesi resmi Facebook sayfası linki: https://www.facebook.com/kapaklibld/?fref=ts

-----

Kazak Gölü Temizlik Çalışmaları Sürüyor:
Kapaklı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince Kazak Gölü yolu üzerinde Temizlik çalışmaları sürüyor.


(+)


-----

Sincap Sokak'ta Stabilize Yol Çalışması Devam Ediyor:
Kapaklı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri, Yıldız Caddesi Sincap Sokakta Stabilize Yol Yapım Çalışmalarına Devam Ediyor.


(+)


-----

Halim DANACI (Çamlık) Parkı'nda Yürüyüş Yollarının Yapımına Başlandı:
Park ve Bahçeler Müdürlüğü Ekipleri Halim DANACI (Çamlık) Parkında Yürüyüş yollarının yapımına başladı. Parkımızda vatandaşlarımızın aileleri ve çocukları ile birlikte vakit geçirebileceği sosyal alanlar oluşturulacak.


(+)


-----

Karaağaç Sanayi Bölgesi'nde Yağmur Suyu Hattı Yapım Çalışması Devam Ediyor:
Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri, Karaağaç Organize Sanayi bölgesinde yağmur suyu hattı çekim çalışmalarını sürdürüyor.


(+)


-----

Çocuk Şenliği Yapıldı:
Belediye Başkanımız İrfan MANDALI'nında katılımıyla Çocuk Şenliği Eski Belediye Meydanında yapıldı.Misafir b0a

2 yıl önce - Sal 21 Hzr 2016, 03:42

Merhaba karaagacta kucuk bir arsam var konyali bir arkadastan aldim imarli toplam 1200 metre az bir kismi bana ait ben hic tekirdaga gitmedim ankaraliyim ucuz diye hic gormeden aldim o arkadasta uzun yillar once gormeden akraba vasitasi ile almis ogrenmek istedigim karaagaca goc oluyor mu yeni ev yapiliyor mu arsayi tutayim mi elimde yoksa satayim miGöksel17
1 yıl önce - Pzr 05 Şub 2017, 18:28
Kapaklı Belediyesi Kent Mobilyasını Kendisi Üretiyor.


Alıntı:
Kapaklı Belediyesi Kent Mobilyasını Kendisi Üretiyor.

Kapaklı halkına daha iyi hizmet etmek, belediyede tasarrufu sağlamak ve sağlıklı bir kent hayatı için çalışan ve her geçen gün kendini yenileyerek geliştiren Kapaklı Belediyesi, kent mobilyası imalatına da başladı. Kapaklı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde kurulan kent mobilyası atölyesinde, oturma bankları, piknik masaları ve pergole üretimlerinin yanı sıra, tadilat işlemleri de başarıyla yürütülüyor.

Başkan Mandalı Kapaklı ilçesinde bulunan park, camii, Kur-an kursu, okul, ve yeşil alanlarda bulunan bütün oturma grubu ürünleri ihtiyacının Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı Marangoz Atölyesinde gerçekleştirileceğini belirtti.

Şehrin ihtiyacını dışa bağımlı olmadan belediyenin kendi tesislerinde yapılacağının altını çizen Kapaklı Belediye Başkanı İrfan MANDALI, banklardan, kamelyaya, piknik masalarına kadar birçok ürünün piyasa değerinin çok altından belediye marangozhanesinde üretileceğini ifade etti.

Kapaklı Belediyesinin her türlü üretim hizmetini kendi bünyesinde yapacak kapasitede olduğuna dikkat çeken Başkan Mandalı, mevcut personel ve malzemelerle yapılan bütün hizmetlerin alın teri ve emek harcanarak yapılan hizmetler olduğunu söyledi.


(+)
Kaynak: http://www.kapakli.bel.tr/guncel/haberler/haber/K ...20Üretiyor

*Güzel ve yerinde bir proje olmuş. Tüm belediyelerin kendi bünyelerinde bank vb. kent eşyalarını yapması çok iyi olurdu. Böylece eşyalar emin ellerde üretilmiş ve belediyenin elinden daha az bütçe gitmiş olacak.


Göksel17
1 yıl önce - Pts 13 Mar 2017, 18:44
Kapaklı Belediyesi Atık Getirme Merkezi Faaliyete Başladı.


Alıntı:
Kapaklı Belediyesi Atık Getirme Merkezi Faaliyete Başladı.

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan MANDALI Kapaklı Belediyesi Atık Getirme Merkezi 'ni ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceledi.

Yetkililerden çalışmaların son durumu hakkında bilgi alan Başkan Mandalı ziyaretinde yaptığı açıklamasında şunları ifade etti '' İlçemiz Yeni Sanayi sitesi yanında kurmuş olduğumuz Kapaklı Belediyesi Atık Getirme merkezimizde çalışmalarımızı tamamladık ve tesisimizi artık faaliyete geçiyoruz. Atık Getirme Merkezimize; kağıt , plastik, cam, metal, ahşap, tekstil, kurşunlu piller, pil ve akümülatörler, flüoresan, elektrikli ve elektronik atıklar, ilaçlar, yağlar ve hacimli atıklar ile ömrünü tamamlamış lastikler olmak üzere 13 farklı kategoride atıklar toplanacak.Vatandaşlarımızın da atıklar konusunda gerekli hassasiyeti göstereceğine inanıyorum.Ayrıca vatandaşlarımız getiremeyecekleri ağır yüklü atıklarını 444 80 59 'dan Temizlik işleri müdürlüğümüzü arayarak evlerinden aldırabilirler. İlçemize hayırlı olsun.'' dedi


(+)(+)
Kaynak: http://www.kapakli.bel.tr/guncel/haberler/haber/K ...Flad%C4%B1

* Kapaklı Belediyesi, güzel bir projeyi daha faaliyete geçirmiş. Bu tesis sayesinde ilçede çeşitli materyalden atıklar, düzenli bir şekilde depolanıp geri dönüştürülebilecek. Ayrıca telefonla arayarak geri dönüştürülebilecek atıkları bulundukları yerden teslim edebilecekler. İnşallah tesis gelecekte atıl durumda bırakılmaz ve diğer belediyelere de örnek olur. Tesis Kapaklı'ya hayırlı olsun.


Göksel17
1 yıl önce - Sal 13 Hzr 2017, 18:59
Kapaklı Belediyesi'nin Park Yenileme ve Düzenleme Hamleleri


Parklara Umumi Tuvaletler Yerleştiriliyor:
Kapaklı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından, ilçe genelindeki parklara umumi tuvaletler monte ediliyor.
Kaynak: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=86603 ...6302534192

Bu çalışmanın doğruluğu emin değilim. Bakımsız ve atıl kalması durumunda çok kötü bir görüntü yayacak. Ayrıca bu kabinleri yurt edinebilecek kişiler de çevreye rahatsızlık verebilir.

Park Yenileme Çalışmaları Sürüyor:
Kapaklı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, belirlenen program dahilinde ilçe genelindeki tüm parklarda yenileme çalışması gerçekleştiriyor.
Kaynak: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=86603 ...6302534192

Parklara Büfeler Yerleştiriyor:
Kapaklı Belediyesi, vatandaşlardan gelen talep doğrultusunda ilçe genelindeki parklara büfeler yerleştiriyor. Büfelerin en kısa sürede faaliyete geçmesi hedefleniyor.
Kaynak: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=86664 ...6302534192sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET