Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ardahan'a AVM Yapılıyor


ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Cemoli D18
1 yıl önce - Cum 31 Mar 2017, 08:18
Ardahan'a AVM Yapılıyor


Belediyesinin önemli projelerinden biri olan 23 bin metrekare alana sahip ve 15 milyon liraya çıkacak Alışveriş Merkezinin (AVM) yıl sonuna kadar bitirilmesi hedefleniyor.AVM projesinin Ardahan'a ticari ve sosyal açıdan önemli bir ivme kazandırıcağına işaret eden Belediye Başkanı Faruk Köksoy, 'Lokomotif' olarak nitelendirilen proje hakkında "Şehrin merkezinde değişik tapu ve zilliyetlik problemleri çözülerek eski metruk binalar yıkılarak, projelendirerek, ihale aşamaları bitirilerek bu günlere gelinmesi büyük bir süreçtir. Bu kolay bir süreç değil. Bunu başarmamıza katkıda bulunan Belediye meclis üyelerimize, Belediyede görev yapan arkadaşlarımıza teşekkür ederiz. AVM, 23 bin metrekare bir alana sahip .Bugünkü inşaat maliyeti ile 15 milyon lira. Böyle bir yükün altına girip böyle bir inşaatı bitirmek bizim için çok ama çok önemlidir. Lütfü Morkoç böyle bir taşın altına gövdesini koymuştur. Kendisine ve Saffet Kaya'ya minnet borçluyuz. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz" diye konuştu.İşadamı Lütfü Morkoç ortaklığı ile yapımını üstlendikleri AVM inşaatında incelemelerde bulunan Ardahan eski milletvekili Saffet Kaya önemli bir ticari merkezi Ardahan’a kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını bildirdi. Saffet Kaya, AVM yapımıyla ilgili şunları söyledi:"AVM'nin yeri virana bir şekildeydi. Ardahanlılar bu görünümden büyük bir rahatsızlık duyuyordu. Burası Belediye Başkanımız Faruk Köksoy tarafından projelendirilerek Ardahan'a bir AVM kazandırma çabasının bir ürünüdür. Burada Ardahan'ın en büyük yatırımı gerçekleşiyor. Bu projeyi gerçekleştiren işadamı Lüftü Morkoç'a teşekkür ediyorum. Böyle bir sorumluluğun altına gövdesini koyarak kendini vakfetti. Böylesi ciddi bir yatırıma damgasını vurdu. Aynı şekilde her zaman çalışmaları ile gurur duyduğum Belediye Başkanı Faruk Köksoya'da teşekkür ediyorum. Şahsımda Lütfü Morkoç ve Faruk Köksoy ile el ele, gönül gönüle vererek buradaki büyük esere bir katkı sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz, Amacımız AVM'yi bu yıl bitirmek. Ardahanlıya yaz- kış örnek bir ticari olgu ve ticari konsept olarak hizmet etsin. AVM'yi daha önceden alan müteahhitlerin şu veya bu nedenle inşaatı devam ettirmelelirini gönlümüz kabul edemezdi. Bir kördüğüm oluşmuştu. Bu kördüğümü el ele ve gönül gönüle vererek çözdük. Tüm gayretimizi tüm enerjimizi, ayrım yapmadan bu memlekete hizmet etmek için harcadık."

Nisan 2016ya dair bir yazı bu.
bu yazı da hürriyete ait.

bugün Yavuz Donat'ın köşesinde okurken öğrendim bu projeyi.

Ardahan'da AVM yok... "Yapılıyor... Bitmek üzere... 7 katlı."
Sinema yok... AVM açılınca "İçinde sinema da olacak."
Yürüyen merdiven yok... "Ardahan, AVM ile yürüyen merdivenle tanışacak."
(+)


mustefa

1 yıl önce - Cum 31 Mar 2017, 09:10

Ardahan'ı gördüm. Türkiyenin en yoksul ili diyebilirim.
Bu proje ile bir nebze Kars'a bağlı olmaktan kurtulur belki


hund
1 yıl önce - Cum 31 Mar 2017, 09:29

Kars'ta AVM yok, Ardahan için büyük bir yatırımhakanmoglu

1 yıl önce - Cum 31 Mar 2017, 09:31

Hayırlı olur inşallah sevindim..

Guven75

1 yıl önce - Pzr 04 Hzr 2017, 19:09

AVM ler ile Yoksulluk veya da Kalkinmislik olmuyor ama AVM ler bir nevi Cekim Merkezi dir.

Ardahan in önü aciktir..Cünki 2 tane cok önemli Hudut Kapisi var ki birisi Ülkemizin 3 cü büyük Karayolu Hudut Kapisi dir...Ardahan in Komsusu Artvin 1980 lerde hatta 1990 lara kadar Sarp Hudut Kapisi öncesi cok Yoksul bir Il idi ve de Sarp acildiktan sonra her türlü Sosyo-Ekonomik alanda kalkindi ise aynisini Ardahan da yasiyacaktir...2 tane ( Posof ve Cildir ) cok önemli Gürcistan a acilan Hudut Kapisi ile yapimi devam eden Kars-Tiflis-Bakü Demiryollari da Ardahan a cok büyük artisi olacaktir.

Bunun yaninda Hayvancilikta da önemli Yatirimlar mevcuttur...Ardahan bir 3 Yil icerissinde cok farkli Noktalarda olacaktir...Cografi olarak Karadeniz ile Kafkasya arasinda olan Ardahan cok önemli de bir Lojistik-Transit Merkezi bir konumdadir.cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET