Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Ali Melih Atafırat

9 yıl önce - Pts 14 Oca 2008, 04:09

Bu gibi bir durumun oluşması için kusuru yalnız kullanılan malzemeler de aramamak lazım. Bir de nerede ve nasıl yapıldığı, bulaşıkların nasıl yıkandığı önemli. Benim de acemi eğitimini gördüğüm İsparta 40. Piyade alayı mutfağını iyice bir gözden geçireceklerini umarım.

Selamlar

Ali Melih Atafırat

M.O.Dikmen
9 yıl önce - Pts 14 Oca 2008, 11:41

Alıntı:
Bu gibi bir durumun oluşması için kusuru yalnız kullanılan malzemeler de aramamak lazım. Bir de nerede ve nasıl yapıldığı, bulaşıkların nasıl yıkandığı önemli.

Bence daha önemlisi "malzemelerin saklama (stok) koşulları".. Çoğu ürün sağlam (taze) olarak girişi yapıldığı halde olumsuz saklama koşulları nedeni ile depolarda bozulmaktadır.

cuneyt vulas

9 yıl önce - Pts 21 Oca 2008, 13:19

Isparta 40. Piyade Er Eğitim Alayı'nda 12 Ocak akşamı yedikleri yemeğin ardından hastanelik olan 500 askerin, püreye katılan yumurtadan zehirlendikleri açıklandı.
Alaydaki Askeri Hastane, Isparta ve Eğirdir'deki devlet ve özel hastaneler ile Süleyman Demirel Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne kaldırılan erler 2 gün süren tedavilerinin ardından taburcu edildi. Bu arada zehirlenmenin nedenini belirlemek için karavanadaki yiyeceklerle askerlerden alınan kan ve dışkı örnekleri Gülhane Askeri Tıp Akademisi ve Sağlık İl Müdürlüğü uzmanları tarafından tahlil edildi.
Isparta İl Sağlık Müdürü Süleyman Önal, yapılan tahlillerde patates püresine katılan yumurtanın salmonella bakterisi ürettiğinin belirlendiğini söyledi.

DHA

zehirlenen tüm askerlerimize tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletir ve yaşananlardan ders alınmalıdır.açıkta bırakılan süt,et özellikle tavuk,yumurta gibi besin maddelerine karşı azami dikkat göstermeliyiz.

Misafir a25

6 ay önce - Pzr 28 May 2017, 09:09

Bende o zehirlenmedeydim yüzümü yaralarla doldu

Misafir 9a6

6 ay önce - Pzr 28 May 2017, 10:43

Her yıl savunma bakanlığının ve ordunun bütçesi kısılarak düzeltilemez tabiki sorunlar.

Yıl 2010 savunma bütçesi 14 milyar dolar.

Yıl 2017 savunma bakanlığı bütçesi + jandarma bütçesi+ sahil güvenlik bütçesi 38 milyar tl yani 10.2 milyar dolar.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET