Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Mersin Anamur'dan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin görünmesi
« önceki   123 ... 131415

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 15
muratbayow
7 ay önce - Sal 16 May 2017, 15:05

Üçüncü sayfadaki resme bakarsan kıyıdan çekildiğini görürsün....Hem kıbrıstaki askeri birliklerden anamur kıyılarının ışıklarının geceleri göründüğünü ben değil oradaki askerler söylüyor...Yani bu kıyıdan 80 km ötedeki karşı kıyının ışıklarının görünmesine ne diyeceksin peki?...Senin hesabına göre 500 m eğimin altında kalması gereken ışıklar nasıl görünüyor...Bunlar hep muamma...Araştırılması lazım..

önery

7 ay önce - Sal 16 May 2017, 15:53

Alıntı:

Üçüncü sayfadaki resme bakarsan kıyıdan çekildiğini görürsün....Hem kıbrıstaki askeri birliklerden anamur kıyılarının ışıklarının geceleri göründüğünü ben değil oradaki askerler söylüyor...Yani bu kıyıdan 80 km ötedeki karşı kıyının ışıklarının görünmesine ne diyeceksin peki?...Senin hesabına göre 500 m eğimin altında kalması gereken ışıklar nasıl görünüyor...Bunlar hep muamma...Araştırılması lazım..

Benim bahsettiğim şey bu değil
şuydu.
Farz etki denizde hiç dalga yok.
Deniz kenarina gidip denize girdiginde gözlerini deniz seviyesine getirdiginde yine aynı yüksekliği goremezsin diyorum. Iste o zaman bahsettigin kadar yükseklik dunyanin seklinden kaynaklı görüş açının altinda kalir.
Bu sekildeyken bile anamurdan girne kıyılarını yani dağın tamamını gorebilirsen anca o zaman dunya düz dersin.

Eğer o dağa deniz seviyesinden daha yukarda bir yerden bakarsan , dunyanin seklinden kaynaklı göremeyeceğin yerleri bile baktığın yüksekliğe göre görme şansın vardir.
Buda ufuk çizgisiyle ,senin yüksekliğe bağlı görüş alanı yarıçapı ile alakalı.

ugurbocegi_crazy
6 ay önce - Pzr 28 May 2017, 02:31

arkadaş dünyanın yuvarlak olup olmadığı konusunda bu fotoları delil olarak gösterip bilim adamlarıyla yeni bir tartışma konusu yaratmak istiyor sanırım ama emin olmamakla beraber dünya tam anlamıyla top gibi yusyuvarlak olmadığından farklı bölgelerde farklı eğimler gözleniyor olması lazım, diyerek bende bir yorum getirim konuya

sayfa 15
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 131415
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler