Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 10
murad_1299
2 yıl önce - Pts 29 Hzr 2015, 03:29

Bu saibelerde hak var, benim bi akrabayi serefsiz bi komutan sirnak a surmustu, orda bizi bile bile teroristlerin mevzilerine su almaya gonderiyolardi teroristler bizi tehdit ediyordu demisti.
Umarim bu alcaklari def etmislerdir ordudan
Osmanli gibi Turkiye de iyi dayandi bu haliyle

Misafir 1a2

2 yıl önce - Pts 29 Hzr 2015, 03:38

Alıntı:
Öcalan Şemdin Sakık'a talimat verdi. Sakık da katliamı yaptı.”

Şimdi bu baş katil baş tacı edilmeye çalışıyor. 33 şehidimiz siz cennettesiniz. o da şu anda adada. geberipte o korkunç cehenneme attığı ilk adımı Allah size inşallah cennetteki mevkinizden size gösterecek.

+Muhammed
2 yıl önce - Pts 29 Hzr 2015, 03:56

Bir olay ki.. yaşadığında anlatmak duyurmak hissiyatını paylaşmak istersin..ama nerede.. işte enteresan olan bu başlığın gecenin şu vakti karşıma çıkması. Şuheda anlat bu olayı.. es geçme diyor belki.. biz şu küçük vazifemizi yalalım.

Perşembe günü buradan birkere daha geçtim.. belki 55 belki 60. kere..
Her geçriğimde fatihamı okur yola devam ederim.. aynısını yapmışken anıtın batı tarafında çok edepsizce bir olay gördüm.. Mangal yakmayı çok büyük bir sosyal paylaşım olarak gören milletimizden 2 arabalık aile anıt alanında samimiyet gösterisi yapıyordu.. Yazık dedim devam ettim.. çok kızdım.. hanım aşırı tepki veriyorsun dedi ama o 33 şehit hala orada ruhlarıyla bulunuyor.. [Bilirsiniz.. Şehitler düştükleri yerde ne üzere iseler kıyamete kadar o hal üzere bir yaşam sürerler.. Ayette.. siz bilmezsiniz onlar bilakis ölmemiş diridirler.. demesini buna yoruyor.. tefsir ediyorlar.]

Diğer taraftan..
33 Şehit Olayı Özal'lı yılların çok büyük bir maalesefidir..

O dönemde Özal çok büyük ekonomik hamlelerle bölge halkını birlik ve beraberliğe tam ikna edecekken patlatılmış çok hain bir oyundur.

Detaylarına az araştırılsa ulaşılabilir..

Misafir 125

2 yıl önce - Çrş 29 Tem 2015, 10:56

Canım abilerim mekanınızz cennet olsun sizden sonrada nice abilerime kardeşlerime ağladım yeter dedikçe arkası geliyor birilerinin bu işten karı var belli ölen hep garibanın evladı ama gerçekten YETER.5 gündür yeni şehitlerimiz var aglamaktan öfkeden deli gibiyim

berator

2 yıl önce - Çrş 29 Tem 2015, 11:13

Alıntı:
"Siz hiç o mayınlara yanlışlıkla basan bir vatandaş, yöre halkından bir araba kamyon duydunuz mu? Duyamazsınız, çünkü onların hepsi o mayının nereye ne zaman döşeneceğini haftalar öncesinden bilirler!"

Bu yorumu okuyunca cevap verme ihtiyacı hissettim.Yöre halkının mayına basmamasının sebebi haberdar olmaları degildir.Patikalara döşenen topuk koparan mayını olsun yola döşenen antitank mayını olsun alınan istihbarat ile kısa süre önce döşenir yani askeri personelin geçecegini ögrendikleri yere seri bir şekilde mayını döşerler.Daha önceden döşenirse o patikaları yada yolları kendileride kullandıgı için riske girmek istemezler.Ayrıca mayının patlaması için üzerine belirli bir basınç ile agırlık binmesi gerekmektedir önceden döşenen mayın (topuk koparan) yagış v.s oldugunda topraga gömülüp özelligini kaybedebilir.

Misafir 418

2 yıl önce - Cum 18 Eyl 2015, 11:50

mekanı cennet olsun

Misafir ade

1 yıl önce - Sal 02 Ağu 2016, 22:53

Allahim kurban olayim ya nasil ya bu kadar zalim oldular hadi öteki pkk zaten insan yerine koymuyorum ama ordaki komutanlar tamamen bence onlarin oyunu bu bike bile katlettirdiler sinirden elim ayagim titriyor ya aglamiycam diyorum bi sehit bi vatan evladi hayatinin baharinda gidince dayanamiyorum ve elimden bisey gelmiyor deli olcam nasil bi dunya kiyamet kopsun artik her ettigini ceksin

Misafir 695

7 ay önce - Pzr 14 May 2017, 02:28

Olaydan 1 gün önce geçtim muş komutanlığa asker olarak teslim oldum uğur bozacı ile aynı timde idim bindiğim otobüste birtek silah ve koruma yoktu muş malatya elazığ
Komutanları kimlerse bu konu hakkında yargılanmasını istiyorum bütün cevap bunlarda tayyip erdoğan bunu yapmaya başladı ve taksim gezi terör yandaşları buna engel oldu...

Misafir 3ba

7 ay önce - Pzr 14 May 2017, 02:51

KACTANE cobanlik yapan cocuk öldü mayina basarak serefsizler mayini dösüyor uzaktan kumandayla patlatiyor

mehmet güngör bağ
6 ay önce - Çrş 24 May 2017, 22:14

24 mayıs 1993,Bingöl ! 33 civan,33 Silahsız fidan kurudu... Bugün günlerden 33 Şehit Ruhları Şad Olsun..

sayfa 10
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET