Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Osmaniye - Haberler ve Sohbet
« önceki   12

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
Akgün5880
1 yıl önce - Cum 12 Ağu 2016, 18:18

Osmaniye masal park hayırlı olsun. Güzel gelişmeler olduğunu görüyorum.

mirzan

1 yıl önce - Prş 27 Ekm 2016, 18:47
Osmaniye'ye Şehit Ateşi Düştü


Osmaniye'nin 240. Şehidi


HAKKARİ'nin Çukurca İlçesi Güven Dağı bölgesinde PKK'lı teröristlerin saldırısında şehit olan Piyade Uzman Çavuş 27 yaşındaki Ahmet Yılmaz'ın Osmaniye'deki baba evine ateş düştü.

Merkeze bağlı Rahime Hatun Mahallesi'nde oturan şehit Piyade Uzman Çavuş Ahmet Yılmaz'ın ailesine acı haberi, 39'uncu Mekanize Piyade Tugay Komutan Yardımcısı Yarbay Mustafa Aslan verdi. Oğullarının şehit haberini alan TCDD'den emekli babası İrfan ve annesi Kezban Yılmaz, gözyaşlarına boğuldu. Esma Yılmaz ile evli ve 3 aylık Ecrin isimli bir kızı bulunan 3 yıllık asker Ahmet Yılmaz'ın şehit olduğunu duyan yakınları eve akın etti. Şehidin baba evine Türk bayrakları asılırken, Osmaniye Belediyesi de taziye çadırı kurdu.


Gavurdaglı 80
1 yıl önce - Cmt 04 Şub 2017, 12:37

Alman Knauf şirketi Ankara gölbaşı ve izmitteki yatırımlarından sonra toprakkaleye de yatırım yapmayı düşünüyorlar.
http://www.basakgazetesi.com/haber/95050/alman-kn ...uk-yatirimmirzan

9 ay önce - Pts 22 May 2017, 11:25
Osmaniye'de 1 Uzman Çavuş şehit oldu


Osmaniye'de Amanos Dağları Yarpuz Yaylası'nda jandarma özel hareket ile PKK'lı teröristler arasında çatışma çıktı.

Suriye sınırı yakınındak Amanos Dağları'nda sürdürülen güvenlik tedbirleri kapsamında sabah saatlerinde terör örgütü PKK'lılarla sıcak temas meydana geldi.

Çıkan çatışmada yaralanan bir jandarma özel harekat uzman çavuş, askeri helikopterle Osmaniye Devlet Hastanesi'ne getirildi. Ağır yaralanan uzman çavuş, şehit oldu.


Aytigin
3 hafta önce - Cmt 03 Şub 2018, 20:00

Şenpiliç’ten Osmaniye’ye 400 milyonluk dev yatırım
Şenpiliç Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde kuracağı 400 milyon liralık entegre tesisin temelini attı. 840 çiftlikle anlaşacak olan tesis, 3 bin 500 kişiyi istihdam edecek
Şenpiliç’ten Osmaniye’ye 400 milyonluk dev yatırım
Ekonomi
Cumartesi 03.02.2018
Piliç üreticisi Şenpiliç, Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde 400 milyon TL'lik yatırımla kuracağı entegre tesisin temelini Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin katılımıyla attı. Ekonominin büyümeye devam etmesi için yatırımın şart olduğunu vurgulayan Şenpiliç Onursal Başkanı Haşim Gürdamar, "Kadirli'ye yılda 250 bin ton et üretecek tesis kuruyoruz. Şirketimizin 40'ıncı yılında 400 milyon TL'lik yatırımla kuracağımız yeni tesisimizi, ekonomimize ve halkımıza kazandırmaktan büyük gurur duyuyoruz" diye konuştu. Tesisin 250 kilometre yarıçaplı bir alanda ekosistem yaratacağının da altını çizen Gürdamar, çevredeki 840 çiftlikle anlaşma yapılacağını ve 3 bin 500 kişiye istihdam sağlanacağını söyledi.
TÜRKİYE'NİN AKTİFİ
Bu tesislerin belirli bir şahsa ait olmadığını, Türkiye'nin aktifindeki varlıklar olduğunu söyleyen Bakan Nihat Zeybekci, "Türkiye dünyada en hızlı büyüyen ve ihracatını artıran ülke olmaya devam ediyor. Bu yatırım faaliyetleri her biri Afrin'deki koşturan askerlerin mücadelesiyle aynıdır" diye konuştu.
HAMMADDE VE İHRACAT AVANTAJI VAR
Kadirli'nin hem hammadde hem de ihracat açısından büyük avantajlar sağladığını vurgulayan Haşim Gürdamar, "Bu bölgede tahıl ambarları bulunuyor. Üretim büyüdükçe küçük rakamlar büyük değer kazanıyor. Yıllık 440 bin ton mısır kullanıyoruz. Bölgeden Suriye'ye canlı tavuk ihracatı oluyor" dedi.

https://www.google.com.tr/amp/s/m.sabah.com.tr/ek ...atirim/ampsayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET