Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3

Armutlu yeniden Bursa'ya bağlanmalı mı?
Bağlanmalı 72.6%  72.6%  [69]
Bağlanmamalı 27.4%  27.4%  [26]
Toplam Oy : 95

birol kırbaş
2 yıl önce - Çrş 21 Ekm 2015, 08:59

Orhangazi zamanında il yapılmış olsa şimdi Yalova'dan iki katı büyük olurdu, Orhangazi'nin ve tarihsel büyüklüğü olan İznik'in Bursa'nın bir çok ilçesinden küçük olan Yalova'ya bağlanması da ne demek?

Çakırbey
2 yıl önce - Çrş 21 Ekm 2015, 09:09

Armutlu Fıstıklı Kapaklı Bursa ya bağlı olmalıdır. Körfez hinterlandı içerisinde bu beldeler. Zaten 20 sene öncesine kadar Bursaya bağlı idi.

murat_77
2 yıl önce - Cum 06 Ksm 2015, 12:00

Alıntı:
Orhangazi zamanında il yapılmış olsa şimdi Yalova'dan iki katı büyük olurdu, Orhangazi'nin ve tarihsel büyüklüğü olan İznik'in Bursa'nın bir çok ilçesinden küçük olan Yalova'ya bağlanması da ne demek?

Orhangazi'nin bırakın eski bir zamanda, gelecekte bile il olması anca güzel bir hayal olur. Ben sana daha gerçekçi bir şey söyleyeyim. Eğer 17 Ağustos depremi Yalova'yı vurmasaydı, Yalova şimdi nüfus ve gelişmişlik bakımından hangi konumda olurdu... İşin bu yönünüde düşünmek gerekir...

Orhangazi ve İznik'in Yalova'ya bağlanmasını da çok istediğimden değil, sadece bir konuya dikkat çekmek için yazdım. Armutlu Bursa'ya bağlanır mı hayalleri kuranlar, bir düşünsünler bakalım kendi ilçeleri ellerinden giderse nasıl olur? iğne-çuvaldız hesabı...

Son olarak Yalova, Bursa'nın çoğu ilçesinden küçük demişsin. Küçüklükten kastın yüzölçüm ise bunun hiçbir önemi yok; Türkiye'de bir çok ilçe var, yüzölçümü büyük ama toprakları kuş uçmaz kervan geçmez yerler. Nüfus büyüklüklerine bakacak olursak, Bursa'nın 17 ilçesi var ki bunlardan üçü (Osmangazi, Yıldırım, Nilüfer) Bursa'nın asıl merkez ilçeleri. Bu üçünü saymazsan geriye kalan 14 ilçeden sadece İnegöl Yalova'da kalabalık. Buna rağmen Yalova, Bursa'nın çoğu ilçesinden küçük diyorsan bende derim ki ya sen Yalova - Bursa taraflarını hiç bilmiyorsun, ya da biz farklı yerlerden bahsediyoruz...

Misafir 196

1 yıl önce - Cmt 23 Oca 2016, 16:05

ben armutlu nun kapaklı köyünde yaşıyorum bizce de armutlunun yani bizim bursa ya baglanmamız lazım cünkü yalova bize bakamıyor. köyümüz balıkçı köyü o kadar cok balıkçı teknesi olmasına rağmen liman bile yok öte yandan yan köyümüz gemlik bursaya baglı narlı köyü bizim yanımızda sehır gıbı oldu ama gel gelelim kapaklı hala eski halinde duruyor bızlerde de büyük şehire bağlanmayı istiyoruz..

Misafir 0e3

6 ay önce - Pzr 21 May 2017, 15:13

Armutlunun verilmesi baştan büyük bir hata idi.Ancak yakın zamanda Bursa Armutluyu geri alacak İne göl hiç bir zaman il olmayacak

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet