Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Basketbol Euroleague 2017 Final Four - İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu
« önceki   123 ... 272829 ... 323334   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 28
Haldun Turan

6 ay önce - Cmt 20 May 2017, 01:21

Türk oyuncuları önce kendisini sorgulamayı öğrensin niye süre alamıyoruz diye düşünsünler kafalarını çalıştırsınlar

Obradovic gibi bir efsane koçun takımında oynamanın nasıl bir lütuf olduğunu anlayamayan ve kendisini geliştiremeyenler varsa bu onların suçudur onların eksikliğidir.

Fenerbahçede Melih Mahmutoğlu ve Ahmet Düverioğlu bir çok maçta süre aldı ligde daha çok aldılar doğal olarak.

Genç oyun kurucu Berk ve ve Egehan var onlarda ellerine şans geçtiğinde birşeyler yapıyorlar.

Birde kenarda çürüyen Barış Hersek var ama o dünkü çocuk değil.

Karşıyakada 2 yıl önce şampiyonluk yaşayan bir adam.

Euroleague gibi sert bir platformda bu gençleri harcayacak ziyan edecek kadar aptal olamaz bizim koçumuz

Ama onlara gerekli süreleri de verdi.

Bunun hakkında söylediği çok önemli demeçleri olmuştu hocanın.

Esas tehlike milli takım için olacak.

ali şükrü bey
6 ay önce - Cmt 20 May 2017, 01:27

Bilmiyorum benim elimde Obradoviç gibi bir koç olsa ona 5 yıl boyunca başarı istemiyorum 5 yıl sonra da tamamen yerli bir takımla başarı istiyorum derdim,Türkiye'den kim yerli en iyileri onun eline verirdim.
Alt yapı dahil buna,sonra da eksik parçaları için bir veya iki yabancı ile başarı isterdim.Noumoski gibi bir yabancıyı kim istemez,benim için basketbolun Maradonası,bize basket ilgisi aşılayan insan.

Haldun Turan

6 ay önce - Cmt 20 May 2017, 01:32

Adam 20 yaşını geçmiş hala pişmediyse onun için üzerine titremez böyle koçlar

Biraz yetenek ve aklını kullanmakla alakalı.Türk oyuncuların mantalitesinde sıkıntı olabilir.

Paralarını alıyorlar diye kendilerini tamamen basketbola vermediklerine dair yorumlar okudum bazı abilerden.

Ve bu maçlar bu gençler için deneme tahtası olamaz arkadaşım.

Real Madrid'de oynayan Sloven genç yıldız Doncic sezon boyu süper maçlar çıkardı

Geleceğin Drazen Petrovic'i diyorlar ama ne oldu bu akşam hiçbir şey yapamadı kayboldu gitti yeteneklerini sergileyemedi Fenerbahçe karşısında izin vermedik çünkü.

Kolay değil o işler.

Böyle gençleri böyle süper zor ve sert maçlarda oynatmak büyük kumardır ayrıca lig maçlarında oynasınlar ve oynuyorlarda.

Euroleague maçları gençlerin deneneceği bir platform olamaz arkadaşım

Ama Fenerin kaptanı olan ve ülkemizin en iyi 3'lük kullanan oyuncusu Melih'in süre almasını tabiki istiyorum bu akşam şans vermedi hoca aslında üzüldüm.

27 yaşında Melih genç denmez en olgun çağında az da olsa süre almalı.

Ama dediği gibi forma verilmez forma alınır.

Formayı sen alacaksın koçdan adama bunu hissettireceksin.

ali şükrü bey
6 ay önce - Cmt 20 May 2017, 01:37

Haldun senin anlattığını çok iyi anlıyorum ama ben eğer bu kadar önemli bir Koç gelmişse onu sömürsün Türk basketbolu diyorum,tabi bunu kabul eder mi bilmem adamın bir kariyeri var.
Alt yapıdan başlasın işte,dönüştürsün ve başarı Türk basketçilerle gelsin.

Bana TS basket bundan sonra sadece yerli basketçilerle oynayacak deseler çok sevinirim,en azından bir işe yaramış olur.

Haldun Turan

6 ay önce - Cmt 20 May 2017, 01:40

Obradovic'e bir ara milli takım koçluğu teklifi gelmişti sanki yada kulislerde konuşuldu

Bu adam hedeflerin adamı ve o hedeflerin peşinde koşan bir sistemli disiplinli ve sinirli bir basketbol duayeni.

Heyecanını kaybetmediği sürece de böyle olacaktır.

Sen ülkemize uzun yıllar önce basketbolu sevdiren Beyaz Gölge dizisinin artık hayatda olmayan basketbol koçu gibi bir model arıyorsun galiba

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=4879313#4879313

ali şükrü bey
6 ay önce - Cmt 20 May 2017, 01:42

Haklısın olayın özüne bakarsak bu sadece FB'nin dert edineceği bir şey değil,ilk başta Basketbol Federasyonu bunu dert edinecek.
İnşallah ilk 5 yerli ile bir gün FİNAL4'da yer alacak bir noktaya geliriz.
İyi geceler.

Cengizhan Tuğrul
6 ay önce - Cmt 20 May 2017, 01:45

İlk beşi tamamen yerlilerden oluşan hiç bir Euroleague takımı yok.

Misafir fb8

6 ay önce - Cmt 20 May 2017, 01:47

ali şükrü bey yabancı koçu sömürmekle yabancı oyuncuyu sömürmek arasında bi fark yok.
obra bi jenerasyon yarattı diyelim ee sonra obra gidince eski tas eski hamam olmayacakmı

asıl püf nokta altyapılarda obra gibi hırslı yerli hocalar bulundurmak.varmı var ama mentalleri yetersiz.yani kabiliyet bilgi var ama istek hırs yok

Haldun Turan

6 ay önce - Cmt 20 May 2017, 01:50

O ilk 5'de 3 Türk olsun hatta 2 Türk olsun ben kurban keserim Ali Şükrü sen hepsi Türk olsun dedin ya ondan dedim

Bu konu hassas bir konu ve inan milli takım da zarar görüyor.

Milli takımda bile 1 tane devşirme oyuncu oynatma hakkı var ülke milli takımlarının bizde de var biliyorsun.

Ekol olmakla alakalı bir durum aslında.Son olarak yıldız olabilecek Türk oyuncularımız çok az şu an.

Ülke genelinde diyorum

İyi geceler

05yusuf09

6 ay önce - Cmt 20 May 2017, 03:15

Haldun abi herşeyi özetlemiş, aslında yetenek potansiyeli çok fazla genç oyuncumuz var. Ama koçların sırf kazanma isteğinden dolayı yabancıları oynatması da, onların kariyerleri ciddi derecede etkiliyor. Türkiye de koçların birçoğu böyle, kendi oyuncusuna güven yok neredeyse, bu gibi koçlara ağır yaptırımlar yapılmalı. Oyuncuların da koçların gözüne girip, bu formayı giyebileceklerini göstermesi lazım.

Eğer isteseler, Egehan ve Berk de oynayabilirlerdi yarı final maçında. Burada maalesef tecrübesizlik ve de en kötüsü güvensizlik var. 96 jenerasyonumuzun kıymetini iyi bilmemiz gerek.

sayfa 28
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 272829 ... 323334   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET