Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 8

Kahramanmaraş hangi bölgemizdedir?
A)Doğu Anadolu Bölgesi 5.6%  5.6%  [9]
B)Güney Doğu Anadolu Bölgesi 14.9%  14.9%  [24]
C)Akdeniz Bölgesi 67.7%  67.7%  [109]
D)İç Anadolu Bölgesi 3.7%  3.7%  [6]
E)Ege Bölgesi 8.1%  8.1%  [13]
Toplam Oy : 161

hasan 46
8 ay önce - Prş 05 Oca 2017, 13:43

bunun tartışılacak neyi var anlamadım bir kentin merkezi hangi bölgedeyse resmi olarak o bölgededir.

Kahramanmaraş Akdeniz Bölgesindedir.

Misafir 380

8 ay önce - Sal 10 Oca 2017, 05:12

Bir ilin neye hangi kritere göre bölgelere ayrılması o ilin hangi iklim ve bitki örtüsüne sahip olmasıyla alakalıdır. Kahramanmaraş Akdeniz iklimi hakimdir. Bitki örtüsü de maki, dağlarının büyük çoğunluğu da ormanlarla kaplıdır. Maraş'ı Güneydoğu ile bir tutanlar hiç gördüler mi Güneydoğu'da çam ormanlık araziyi? Yada maraştan maraş kırsalından geçtiniz mi? Kafanıza göre konuşmayın fikriniz var bilginiz yok. Az okuyun ögrenin sonra bi yerlere iki kelime yazarsınız. Birde "bilmiyorum" deneyi ne zaman öğrenirseniz o zaman öğrenmeye ilk adımı atacaksınızdır ama hepinizin tepkisi var aklı yok..

Misafir 5bb

4 ay önce - Cmt 20 May 2017, 03:01

Sevgili arkadaslar, bu yazimi cesitli kaynaklar ve insanlarin sehrimle ilgili hatali bilgi yaymasindan dolayi yazmaktayim; kahramanmaras 3 bolge icerisinde sayilmaktadir ancak Elbistan ilcesi disinda tamamen akdeniz bolgesine girecegini ( kucuk kacamaklari yok sayiyorum) arastirirsaniz bulursunuz ayrica bu sehrin insanlari genellikle (kafadan %90 diyebilirim) TÜRK, pazacik ilcesinde kucuk bir kürt, ve genelle vurdugunuzda az bir ermeni yasamaktadir. iklimi ve insani geregi tamamen dogudan ayirabilirsiniz eger sayet bir supheniz varsa antep ve marasi gezebilirsiniz bu iki sehir arasindaki farki ileri derecede gorebilirsiniz, ayrica kahramanmarasi gezerseniz gerek su kaynaklari gecerek yesil ortusu ayrica insanlari ile sizleri akdenizde hissetirecektir sayet antalyanin daglarindaki atmosferi ( bakarsaniz toroslar bizim sehrede ugramakta) yasaya bilirsiniz, (her alani olmasada azimsa mayacak kadar cok ornek var)
Sig dusunceli insanlar deniz olmayan akdeniz sehrimi olur demekteler şayet Adana da kucuk bir kesim suyu gormekte ...
Iklimi antalya veya mersin ile kiyaslanmasi mantiksiz olacaktir rakim farki geregi bu sehirlere gore sogukluk gostermektedir.
KAHRAMANMARAŞ bir TÜRK YURDUDUR. CAMISINDEN TUTUN KALESINE KADAR BAYRAK ILE DONANIMLIDIR, ULU CAMIMIZIN ICINDE TÜRK BAYRAGI YILLARDIR DURMAKTADIR, EZAN KADAR KIYMETLI BILIRIZ BIZLERDE ISTIKLAL MARSINI, EN AZ ACEMI BIR MEHMETCİK KADAR SEVDA YUKLUDUR KALBIMIZDE. VATANA VE BAYRAGA, CIKARMAYIZ KALBIMIZDEN BIZI KAHRAMANLIK ILE TACLANDIRAN ATAMIZI
Ben sadece bu sehrin ve bu vatanin evladiyim niteliksiz bir yazarin sehrimi yanlis tanitmasi (halkinin ne oldugu gizli gelmis sayet gormemis ki kalemizdeki ATATURK VE AY YILDIZI) Uzerine birde bu dogu sehridir yazan insanlar eklenmesi uzerine icimi dokmek istedim

Vural Demir
3 ay önce - Cum 16 Hzr 2017, 18:41

Misafir 345

3 ay önce - Sal 20 Hzr 2017, 10:15

Akdeniz

sayfa 8
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET