Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 333
Cengizhan Tuğrul

2 ay önce - Cmt 20 May 2017, 02:39

Olympiakos'ta Spanoulis'in takımı sırtladığını görüyoruz ama Amerikalı kısaları da fena değil Spanoulis çıktığında çok iyi idare ediyorlar oyunu bunu Efes maçlarında görmüştük.

05yusuf09

2 ay önce - Cmt 20 May 2017, 02:43

Olympiakos'un bize karşı tek avantajı tecrübeli oyuncuları ve ribauntlarda üstünlüğü olacaktır. Bunun dışında gerek savunma, gerekse hücumda eşitiz sayılır. Ama onlara karşı en büyük avantajımız hırsımız, taraftarımız ve ev sahibi avantajı olacaktır.

Bu maçta benim dikkatimi çeken şey Bobby'nin düşük skorda kalması oldu, belki o da enerjisini finale saklıyor olabilir, keza Datome de öyle.

Cengizhan Tuğrul

2 ay önce - Cmt 20 May 2017, 02:46

Printezisi unutmayalım son saniye basketlerin adamı aman ha dikkat edin sonuçta onlar 2012'de aynı salonda kazanmışlardı bunun bir özgüveni olabilir onlarda.

Misafir 004

2 ay önce - Cmt 20 May 2017, 03:58

Real maçından çok daha farklı kazanacağımıza eminim.

Mehmet BERBER

2 ay önce - Cmt 20 May 2017, 06:09

Fenerbahçe Basketbol Takımını tebrik ediyorum.
Bizlere yine bir Final Four finali heyecanı yaşatacakları için şimdiden çok çok teşekkürler.
Dün akşamki yarı final maçında tüm takım çok iyi oynadı, Udoh ve Kalinic ekstra iyiydi.

Umarım yarın akşam da her şey yolunda gider ve arzulanan şampiyonlukların ilkine ulaşılır. İleriki yıllarda bu başarının devamının da geleceğine inanıyorum.

OğuzHaN81
2 ay önce - Cmt 20 May 2017, 07:14

Bir Galatasaraylı olarak Fenerbahçe'nin kupayı almasını tüm kalbimle istiyorum.

Uğuray
site denetçisi
2 ay önce - Cmt 20 May 2017, 08:56

Tebrikler Fenerbahçe.

önery

2 ay önce - Cmt 20 May 2017, 09:40

En çokta 2-3 sene önce madrid şehrinde yapılan final.fourda yaşananlar için sevindim. bir türk takımı olan fenerbahceye karsı yapilanlara Gıcık olmuştum o zaman. Şimdi real madride karsı o günün rövanşı alındı. Tebrikler.

Haldun Turan

2 ay önce - Cmt 20 May 2017, 20:24

Fenerbahçe'nin Real Madrid'i eleyerek Turkish Airlines Euroleague 2016-2017 Sezonu Finali'ne çıktığı maçın ardından, karşılaşmanın yıldızı Ekpe Udoh şöyle konuştu:

"Biliyorum, triple-double a çok yaklaştım.

Bu yüzden çok mutluyum ama önemli olan bu değil.

Koç bana güvendi ve beni 38 dakika sahada tuttu ve bu sayede bu istatistiklere ulaşabildim

Bu sezonki hikayemiz pek çok zorluk yaşamayla geçti.

Ancak şimdi şampiyonluğa sadece 40 dakika uzağız."

Turkish Airlines Euroleague 2016-2017 Final Four'unda finale çıkma başarısı gösteren Fenerbahçe'de Ekpe Udoh, Melih Mahmutoğlu ve Kostas Sloukas Basket Dergisi'ne özel açıklamalarda bulundu.
Alıntı:
Kendilerine güvendiklerini belirten kaptan Melih Mahmutoğlu şunları söyledi:

"Takım olarak bu sene çok daha iyi oynuyoruz. Hem de burada ev sahibi avantajımız var. Son zamanlarda istediğimiz basketbolu sahaya yansıtmaya başladık.

Madrid maçı öncesi ne konuştuysak aynı şekilde sahaya yansıttık. Yarın da maça bu şekilde başlarsak kupaya ulaşan taraf olacağımızı düşünüyorum.

Herkes artık biliyor ki Olympiacos Spanoulis - Printezis ikili oyunları ve Erick Green'in isolationları üzerinden oynuyor.

Biz bu üçünü iyi bir şekilde durdurup dünkü gibi de mücadele edersek bunun sonucunda da kupayı alırız."

Gustavo Ayon ile dünkü yaşadığı olayı sorduğumuz Udoh ise:

"Benim için itici güç oldu mu? Kim bilir? Dün sahada çok iyi bir iş çıkardım.

Geçen seneden farklı olarak bu maçı kazanmalıyız, ribaundları almalıyız, sert oynamalıyız, kendi oyunumuzu oynamalıyız, her şeyden önemlisi kendi tarzımızda oynamalıyız."

Finalde eski takımına karşı mücadele edecek Kostas Sloukas ise:

"Planımıza sadık kalmalıyız, oynadığımız defansif oyun bizi buralara getirdi. Çok tecrübeli ve yetenekli bir takıma karşı oynayacağız.

Aynı zamanda şansa da ihtiyacımız var, bu tip maçlarda şansa ihtiyacınız olur.

Maçın anahtarı defans ve ritmi kontrol etmek olacak. Umarım günün sonunda kazanan biz oluruz."

THY Euroleague Final Four 2017 final maçı öncesi taraflar basın toplantısında görüşlerini bildirdiler. İşte öne çıkanlar;
Alıntı:
Printezis: Çok önemli final oynamak, büyük bir onur kulübümüz için, çok zor ve uzun bir sezondu, dün de çok zor bir maç oynadık. Dinlenip diğer finale odaklanıyoruz ve umarım kazanan taraf oluruz.

Sfairopoulos: F4 oynamaya geldiğinizde final de oynamaya hazırsınızdır. Çok zor bir maçtan sonra diğer zorlu maça hazırlanıyoruz. Geçtiğimiz senelerden beri bu zor mücadele için çalışıyoruz ve bunun sonunda burada olmak çok güzel bir duygu.

Obradovic: Bir F4 daha olduğu için çok mutluyum, oyuncularıma teşekkür ederim.

Çok konsantre ve maça hazırlardı, kendi şehrimizde kendi taraftarımızla F4 oynuyoruz. Umarım basketbolseverler iyi bir maç izler.

Ekpe: Çok zorlu bir maçtı ve önümüzde kupa için 40 dakika kaldı.

Printezis: Büyük oyuncu ve büyük lider olmak arasında dün geceki gibi büyük bir fark var. Eğer oyununuz çözüm olmuyorsa farklı bir çözüm yolu yaratmalısınız, bu lider özelliğidir.

Udoh: Sadece 40 dakika kaldı, nasıl oynadığınız çok önemli değil, kupayı almak önemli olan.

Sfairopoulos: Normal sezon ve final maçı çok farklı iki dönem olacak bizim için. Küçük noktaları değiştirebilirsiniz normal sezonda ancak final maçında herşey farklı olur.

Fener en iyi sezonunu yaşıyor bence ve en iyi Euroleague koçu, Avrupa'nın en iyi koçu var başlarında ve taraftar avantajları var. Biz şansımız için son dakikaya kadar savaşacağız.

Obradovic: Olympiacos’a büyük saygım var, çok zor bir yoldan buraya geldiler ve sahaya karakter koydular, nasıl oynanması gerektiğini biliyorlar.

Burada kendi evimizdeyiz ve çok formdayız doğru ancak favori de olsanız final maçları her zaman zordur.

Obradovic: Yarı finalden önce Llull’u tutun dedim 28 attı, biz oyuna odaklanmalıyız, özellikle bir oyuncunun altını çizemeyiz savunmak için.

Olympiacos dün bench oyuncuları sayesinde geri geldi, bu ana planda olmayan bişeydi.

Obradovic: Finallerde herşey önemlidir, günün sonunda 40 dakika sahada konsantre olmalısınız. Bu bence herşeyden önemlidir.

Printezis: Burası F4 ve tek maç var artık. 2015’i unutmuş değiliz, dün kazandık ancak herşey bitmedi bu yüzden de sevinmedik. Önümüzde bir final maçı var sonuçta.

Sfairopoulos: Kimin kaç attığı değil takımın nasıl oynadığı önemli. biz onları durdurmayı planlıyoruz, kısaları uzunları takım olarak.

Takım olarak bunu yapmalıyız, bireysel değil, maksimum performansla. önemli olan takım ve oyuncu olarak konsantre olup sahada kalabilmek.

Obradovic: Burada en iyi takımlar var. önemli olan burada olabilmek. Kime karşı oynadığımız önemli değil biz kupa için oynuyoruz.

Olympiacos çok tecrübeli biz bunu biliyoruz. İnanıyorum ki takımdaki herkes yarın maç olduğunu bilecek kadar zeki, bu yüzden bir kutlama olmadı soyunma odasında.

Sevinmeye vakit yok çünkü önümüzde final var. F4 burada ve bizi destekleyen çok taraftarımız var, onlara teşekkür ederim ancak onlardan Olympiacos takımı ve taraftarlarına iyi bir ev sahipliği yapmalarını istiyorum.

Turkish Airlines Euroleague 2016-2017 Sezonu Yarı Final maçında Fenerbahçe'ye karşı 17 dakikada 2 sayı 4 ribaund ve -1 verimlilik puanıyla oynayan Gustavo Ayon'dan özeleştiri geldi.

Hayal kırıklığı içerisinde olduğunu söyleyen Ayon şöyle konuştu:
Alıntı:
"Daha fazlasını verebileceğimi biliyorum, daha fazla şey yapabilirdim ama günün sonuda hiçbir şey yapamadım.

Kişisel olarak çok kötü bir durumdayım. Çok üzgünüm, bu şekilde oynadığım için hayal kırıklığı içerisindeyim. Yenilgiden ötürü suçluluk duyuyorum."

Ayon maçın geneliyle alakalı olarak da şunları söyledi:

"Çok yorucuydu, önemli topları kaybettik ve düştüğümüz dezavantajlı durumdan kurtulamadık. Hayal kırıklıklarıyla dolu bir maçtı."

Udoh adamın hayatını karartttı. Bu da bir hinlik yapıp onun topuğuna basıp sakatlamak istedi ama Udoh hemen tepkisini gösterdi.

Hakem de buna faul çaldı zaten.

Ne kadar kötü bir şey, yenilgiyi hazmedememek.

Bu tür oyuncular zaten basketbol sahalarından atılmalı. Herkes kaybetmeyi içine sindirebilmeli.

Galip gelmek için hinliklere başvurmak çok kötü bir şey.

Cengizhan Tuğrul

2 ay önce - Cmt 20 May 2017, 20:26

Hiç beğenmem bu Meksikalıyı. Kendi ülkesinin en iyi oyuncusu sadece o kadar

sayfa 333
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET