Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 239
Muallim Akif
1 yıl önce - Cum 19 May 2017, 13:47

Stratfor Erdoğan'ın kaldığı oteli bildirdi ama ABD tarafından yönlendirilen Fetöcü pilotlar oteli bulamadı öyle mi? Kusura bakmayın ama Sözcü'ye yapılan baskının darbe gecesi Erdoğan'ın otelinin ifşa edilmesinden kaynaklandığı iddiası zekamıza hakaret. Daha önce linklediğim ama gitmeyen yazıda zaten o otelin herkes tarafında bilindiği anlatılıyor. "Soner Yalçın işin aslını anlatayım" diye google'latırsanız yazı çıkıyor.
Bunların muhalif basının susturulması operasyonunun bir parçası olduğu çok açık artık.


alim80
1 yıl önce - Cum 19 May 2017, 13:49

Yazının tarihi 2012. Yazan Taha Kıvanç yanı Fehmi Koru. Sözcü cemaatin dediği için eleştirenlere cevaben yazılmış bir yazı. Sonunda ben söylüyorsam doğrudur diye bitirmiş.

Ancak 19 mayısta yapılması bencede yanlış.


Alıntı:
Hakaret edeceğine, bu işin nasıl yapıldığını öğren
Taha KIVANÇ tüm yazıları
08 Aralık 2012 Cumartesi
Ülkemizin ‘en muhalif’ gazetesinde yazan Hürriyet’ten kovulma yazara biri hayatın gerçeklerini öğretmeli.
Yaşı 70’e dayanmış, bu işlerin nasıl yapıldığını bilmiyor... Kitaptan hoşlanan biri olsa kendisine İngiliz Ian McEwan’ın yeni çıkan ‘Sweet Tooth’ (Tatlıya düşkün) romanını tavsiye ederdim, ama...
Neyse ben yine de romandan söz edeyim...
Romanımız komünizm karşıtlığının gündemi belirlediği Soğuk Savaş dönemi İngiltere’sinde geçiyor. 1970’ler... Başkahramanı Cambridge Üniversitesi’nde matematik okumuş genç ve güzel bir kadın... Babası bir kentin piskoposu. Tarih hocasının yönlendirmesiyle kendini İngiliz istihbaratı (MI-5) için çalışır buluyor kadın. Artık o bir ajandır.
Üstlendiği ilk görev bir kültür projesidir: Geleceği parlak bir genç yazarı ‘komünizm karşıtı cepheye’ kazanmak... Kendisini bir vakfın temsilcisi olarak tanıtarak öyküler kaleme alan yazara yaklaşır genç kadın... Vakıf istikbal vaad eden yazarları desteklemeye karar vermiştir. Çalışmasına gerek kalmadan bütün gününü yazmaya ayırabilecektir o destekle...
Yazacaklarına karışmayacaklardır; bütün istedikleri yıllardır tasarladığı romanını yazmasıdır... Yazar teklifi ikiletmez; hem parayı alır hem de ‘ajan’ kızı sevgilisi yapar... Romanı da yazar... Tabii, paranın aslında ülkesinin istihbarat örgütünden yani devlet kasasından geldiğini bilmeksizin...
Zaten parlak bir yazar olan McEwans’ın ‘otobiyografik’ özellikler taşıdığı hissi veren bu eserini de diğer beş romanı gibi Türkçeye çevrildiğinde okursunuz.
Bir yazarı, ya da birden fazla yazarla irtibata geçmeyi sağlayacak biçimde bir dergiyi, farklı bir yayın organını, gazeteyi gizlice desteklemek isteyenler için yol çoktur. O yolların hiçbirinde, örgüt adına çalıştığı hissettirilmez insanlara; hemen hepsinin ruhu bile duymaz aslında bir projenin parçası olduklarını...
Arkadaş bu tür yol göstericiliğe hazır değil ya, “İşe bak, hayal ürünü romanı kanıt gösteriyor” diye yazdıklarımı küçümsemekten geri durmayacaktır. Ona kötü bir haberim var: Anlatmaya çalıştığım ilişki türünün gerçek olduğunun da kanıtı var.
Olay yine İngiltere’de geçiyor, ama olaya konu olan derginin dünyanın dört bir tarafında hararetli takipçileri bulunuyordu. ‘Encounter’ dergisinin yaşları bana yakın olan ülkemiz sol entelijansiyası üzerinde bayağı derin etkileri vardı. Her sayısı merakla beklenir, içindeki önemli yazılar çevrilip kendileri gibilere hitap eden yerli yayın organlarında yayınlanırdı.
Bana ‘eski Türkiye’den alışık olduğu jargonla ‘takkeli liboş’ diye hitap edeceğine, kendisinden daha fazla okumuş dostlarına sorsun ‘Encounter’ dergisinin macerasını...
Niye zahmete sokayım ki ülkemizin ‘en muhalif gazetesi’nin ‘en muhalif yazarı’nı, kendim anlatırım...
Soğuk Savaş döneminin mürekkep yalamış nesli üzerinde derin etkiye sahip ‘Encounter’ dergisi İngiltere’de yayımlanmaktaydı; ama derginin bütün masraflarını üstlenen Okyanus ötesi bir örgüttü: CIA... CIA bir ajanına Avrupa’da ‘Kültürel Özgürlük Kongresi’ (Congress for Cultural Freedom) adıyla bir vakıf kurdurmuş, vakıf da Encounter dergisinin masraflarını üstlenmişti.
Yazarlarına en yüksek telifi ödeyen dergiydi Encounter; bu sayede dönemin en ünlü kalemleri sayfalarında görünüyordu. CIA’nin veya ABD’nin yardakçılığını yapmaları gerekmiyordu, hayır, ‘Amerikan emperyalizmi’ üzerine yazılmış oldukça sert yazılar da yer alıyordu Encounter’da.
Dergiyi çıkaran, yayın yönetmenliğini üstlenen Stephen Spender bile paranın CIA’den geldiğini bilmiyordu. Dedikodular kulağına ulaştığında yönetimden çekildiyse de dergi Berlin Duvarı’nın yıkılışına kadar varlığını sürdürdü.
Uydurduğumu düşünebilir, ama akademik kariyerini örgütlerin siyaseti yönlendirme çabaları üzerine yapmış olan Frances Stonor Saunders’in bayağı hacimli eseri ‘Parayı Verdi Düdüğü Çaldı’ adıyla Türkçe’ye çevrildi (Doğan Yayıncılık). Bu işlerin nasıl yapıldığını o kitaptan öğrenebilir.
İllâ istihbarat örgütleri kullanacak değil ya yöntemi, cemaatler de aynı yönteme başvurabilir.
Ben bir şey yazmışsam, o doğrudur...


Mert_öz14
1 yıl önce - Cum 19 May 2017, 13:50

"Sözcü'nün yaptığı algı operasyonları ve yalan haberler ile ülkeye zarar verdiği, sözcünün içinde ve ak parti içinde fetöcü olduğu"
Yanlış bilgiler mi?Figen
site denetçisi

1 yıl önce - Cum 19 May 2017, 13:51

Sayın Erdoğan'nın o gece otelde değil, otel sahibinin evinde misafir olması, felaketleri engelledi. Unutmayın iki koruması otelde şehit edildi..

yalcinn

1 yıl önce - Cum 19 May 2017, 14:14

Sn Cumhurbaskanin Armutalan da kalacagi otelin ismi gizli degildi ki ; Casa de Maris bizzat kendi reklamini yapmis . Korumalari 2 gun onceden zaten otele giris yapmislar civar esnafi da biliyordu . Darbe tesebbusunun oldugu aksam yan odada tatil yapan Ertugrul Saglam da Sozcu nun baslik atmasindan once Ana akim tv kanallarina otelden canli yayina baglanmisti .

ömer fikri er
1 yıl önce - Cum 19 May 2017, 15:14

Her kosede fetocu avliyorlar maşallah
Her yerden çıktı bir kendi içlerinden çıkmadı

"Allahım affetsin, milletim affetsin" dediler gerçi onlar .MeteHan!
1 yıl önce - Cum 19 May 2017, 15:20
17 25 aralık milattır


17 25 aralık sonrası bunlarla dolayli yada dolaysız birlik olanların kafası ezilecek tabi.

Gökhan Yılmaz

1 yıl önce - Cum 19 May 2017, 15:25

Tayyip Erdoğan 2 gün sonra Ak Parti'nin başına geçiyor eğer kı kendi içinde cirit atan fetoculeri temizlemezse ne daha iktidar olabilir nede halk artık tayyipe inanmaz temizliği orda burda değil kendi içinde aramalı herkes biliyor kı fetonun ana kaynağı akpnin içinde

önery

1 yıl önce - Cum 19 May 2017, 15:28

Alıntı:

17 25 aralık sonrası bunlarla dolayli yada dolaysız birlik olanların kafası ezilecek tabi

Öncesinde birlik olanlara ne olacak ?


MeteHan!
1 yıl önce - Cum 19 May 2017, 15:30

Sözcü gazetesi psikopat ruhlu, erdoğan ile kafayı sıyırmış bir gazete olduğu için bu uğurda herkesle ittifak yapabilecek cibiliyete sahiptir. Fetö ile bağlantıları varsa hiç şaşırmam

Cumhuriyet denen tuvalet kağıdı zaten pkk ve Fetö gazetesi o kesinsayfa 239
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET