Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 67
Misafir 0ef

1 yıl önce - Çrş 17 May 2017, 17:59
yavuz07
1 yıl önce - Çrş 17 May 2017, 18:14

Alıntı:
Bilmeyenler için: Zion, Matrix filminde bir şehirdir.


Martix filmi baştan sona Budist deneyimleri anlatırken kabala terimleri kullanıyor.Zion=Sion

Dünyanın bizim algılayamadığımız ama deneyimlenebilen bölümünü, mesela tabiri caiz ise öteki dünyayı görselleştirmişler.

İnsanlar uykudadır,ölünce Zionda uyanırlar,demek istiyorlar.

Bizim "ışık" olarak algıladıklarımız, tayfın çok dar bir kısmı, gözlerimiz bu tayfın biraz dışını algılayabilseydi,neler görürdük ? Mesela gözlerimiz rontgen ışınlarını algılayabilseydi, hepimiz rontgenci olurduk,milletin kemiklerine kadar görürdük

Görme alanımızın dışında evrende neler var ?

Evren çarkının dönmesi için varolan madde miktarının yetmeyeceğini, olması gereken maddenin tespit edilen maddeden çok daha fazla olması gerektiğini ama bulamadığımızı/göremediğimizi (karanlık madde) iddia ediyorlar.

Kısacası,bindik bir alamete, gidiyoruz kıyamete (bilinmeyenlere)


yavuz07
1 yıl önce - Çrş 17 May 2017, 18:37

Alıntı:
Bana Dünyada iken gözlemlenebilir bilim gösterin, gözlem dışı teoriden öteye geçemeyen saçmalıkları bana göstermeyin


Elma ağaçtan "hep" yere düşüyorsa, gözlemlenebilir ve tekrarlanabilir olduğuna göre bilimsel bir gözlemdir, peki neden ? diye sorduğumuzda teori yani bilim başlıyor.

Newton bir isim sallamış, yerçekimi demiş. Der der de, adama sorarlar bu yerçekiminin sebebi ne ? Maddeler birbirini çeker demiş, doğru maddeler birbirini çeker de sebebi ne ? Maddenin bir özelliği demişler kapatmışlar,konuyu..

Elbetteki kapatılacak bir konu değil, Einstein, maddenin yanından geçen ışığın eğilmesi için çarşaf ortasına konmuş bir top (madde) modelini ileri sürmüş, çarşaf uzay-zamanmış, top (madde) uzay zamanı çukurlaştırdığı gibi uzay-zamanı büküyormuş, bu sebeple ışığın doğrultusunu bile eğiyormuş, tabi yersek.

Hergün kendi gözümüzle gördüklerimizin bile nedenini bilmiyoruz. Uzak cisimleri bile 3 boyutlu algılayamıyoruz

Kısacası bedenimizin zaaf ve yetersizliklerini bilmek gerek. "Kendini bil" diye boşuna dememişler. Diyenlerin farkettikleri evren nasıl birşey acaba?

11 boyutlu evrenin, kaç boyutunu farkedebiliyorlardı acaba ?Misafir 815

1 yıl önce - Çrş 17 May 2017, 18:45

Kendimizi bilip kendimizle sınırlı kalsaydık. Ne uçağa binebilirdik, ne gemiye, ne de denizaltıya...

Sınırları aşmak gerek, dünya düz diyorsan git o sınırı aş; kabuğuna çekilip komplo teorisi üretme.


yusufyuşa23
1 yıl önce - Çrş 17 May 2017, 18:55

İnsanoğlu hayal ettiği bir çok şeyi hayata geçirmiş, belki şu an için imkansız görünen bir çok icat bizden sonraki nesillerin yaşamlarını şekillendirecek.

Misafir 499

1 yıl önce - Çrş 17 May 2017, 19:00

Düz mu yuvarlak mi gına geldi artik bu konu kapanali çok oldu çağ acilip çağ kapandi adamlar hala düz mü diye konuyu tartisiyor hay Allah size akil fikir versin emiMisafir 6e8

1 yıl önce - Çrş 17 May 2017, 19:08

Uçak rotaları düz dünyaya göre hazırlanmış rotalardan ilerler. Los Angeles-Bali uçak seferi Alaskadan geçer.
Mustafa Taşlı

1 yıl önce - Çrş 17 May 2017, 19:21

Evet bu bilgi doğrudur. ABD çıkışlı uçaklar Doğu Asya'ya giderken hep Kuzey kutup dairesinden giderler. Bu mesafe ve zaman olarak mantıklıdır ama dünyanın düz olduğunu açıklamaz.

furkankk
1 yıl önce - Çrş 17 May 2017, 19:33

Dünyanın düz olduğunu kabul etmek için bütün bilimsel verileri reddetmek gerekiyor. Yer çekimini maddeler birbirini neden çeker açıklamıyor diyerek reddederek bunu temel alan bir tartışmaya girmek her ne kadar mantıklı olmasada, kafa karışıklığı meydana gelen kişiler için "burj khalifa" gök delenini örnek göstereceğim. Bilmeyenler Google dan araştırabilir bu binayı. Buradaki püf nokta ise bu gökdelende aynı gün içinde 2 kez gün doğumu izlenebiliyor oluşu! Şöyle ki binanın üstü katlarından gün doğumunu izledikten sonra alt katlara inerseniz hala havanın karanlık olduğunu ve bir kaç dakika sonra gün doğumu başladığını görürsünüz. Bu gayet rahat gözlemlenebilecek bir olay (bu farklılık sebebi ile alt katlar ile üst katların imsak ve iftar vakitleri farklı olarak belirleniyor) ispatı çok kolay. Eğer idda edildiği gibi dünya düz ve sabit olsa güneş ve ay dünyanın çevresinde dönüyor olsa bu durum bu şekilde meydana gelmeyecekti. Dünyanın düz olmasını dini gerekçelere bağlayan kişiler içinde şunu söyleyebilirim bu bilimsel veriler dini yalanlamadığı gibi aksine Allah ın yüceliğini ispatlar.“Gerçekten biz, her şeyi bir ölçü ve dengede yarattık.” (54/49) ayeti kelimesi ve daha bir çok ayette bunu söyler.

Not: maddelerin bir birini çekmesini açıklamıyor diyen arkadaşlar için bilim o kadar güzel açıklıyor ki kullandığınız telefon, elektrik bir çok alette buna dayanıyor. Ve tüm bunları görünce Allah ın yarattığı nizama hayran kalıyorsunuz.


Misafir 6e8

1 yıl önce - Çrş 17 May 2017, 19:33

Aç google earthü ölç bakalım. L.A - Bali arasındaki mesafeyi ölç. Birde L. A- Alaska-Bali rotasını ölç.

Küre dünya yalanına göre L.A dan ekvator üzerindeki Baliye giderken kuzey kutup dairesindeki Alaskadan geçilmesinin hiçbir mantığı yok. Ama 300 yıllık yalanlara öyle bir inanmışsınızki apaçık delillere bile gözünüz kapalı.sayfa 67
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET