Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Zorunlu olmadıkça kullanılmaması gereken bir araç: Minibüs
« önceki   123 ... 252627 ... 190191192   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 26
KARTALLI
15 yıl önce - Prş 19 Tem 2007, 12:16

kadıköy-kartal ve kadıköy-pendik minibüslerinin sayısı çok fazla abartısız her 15 saniyede bir minibüs geçiyor bu da trafiği mahvediyor.Ama yinede ekmek parası işte hem biçok kişinin hayatını minibüsler kurtarıyo iett otobüsleri az sıklıkta geçiyor.bence belediye otobüslerinin sefer sayısını artırmaları lazım  

Burç

15 yıl önce - Prş 19 Tem 2007, 14:12

Bu başlıkta artık 400 piksel'den büyük fotoğraf yüklenmeyecektir..

:BARIŞ:

15 yıl önce - Cum 20 Tem 2007, 23:56

Alıntı:
Bu başlıkta artık 400 piksel'den büyük fotoğraf yüklenmeyecektir..

Artık diyorsunuz, ama o mesajınızdan önce yüklenen tuğralı Fotoğraflara 400 piksel eksisi veriliyor.Bu nasıl iş anlamadım.

Burç

15 yıl önce - Cmt 21 Tem 2007, 00:04

şöyle bir iş :  
Aslında minibüs fotoğrafları hep 400 piksel yüklenmeliydi.
(Bknz mesela bu başlığın birinci mesajı)
Ancak buna uyulmadığı için zorunlu hale getirmekten başka çaremiz kalmadı.
Yani bu başlıktan yükleme yapınca otomatik 400 piksel olacak artık.
Keşke buna gerek olmasaydı da, fotoğraf yükleyenler hep ilk mesajda olduğu gibi,
minibüs fotoğraflarının büyük yüklenmemesi gerektiğini kendileri görebilseydi.
Eksi puanlar, ileriye yönelik olarak da öğretici olacaktır sanırım.

Tunc

15 yıl önce - Cmt 18 Ağu 2007, 18:10

Bu aşağıda Gördüğünüz Fotograf Bakırköyde çekilmiştir. Minibüslerin sagtarafı Bakırköy mezarlığıdır, Belediye Otobüsünün arkası Bakırköy kaymakamlığı ve yanı da Bakırköy emniyet müdürlüğüdür..
Fotografda Gözüken yerlerin tamamı Minibüs durağı değildir. Birde En sağdaki fotograftan sonra başka bir minibüs durağı vardır..

Normalde fotograftaki adamın  solundaki minibüs durakdadır ve durak yeri orasıdır.
En sağdaki minibüs her seferinde ileriden gelip geri geri yanaşarak orada harici park yeri oluşturuyor ve oradan yolcular biniyor, sağ taraftaki yaya trafiğini kapatıyor.

Sağdan 3. minibüs ise oda harici durak oluşturmuş ve araç yolunu kısıtlamıştır..

En Soldaki yer ise otobüs durağıdır..

Otobüsün yanındaki minibüs ise tesadüfen yoldan geçmektedir. Minibüsler izin verirlerse diğer araçlar da yoldan geçmektedirler..

Bu Bölgede de Sürekli Trafik polisi ekipleri görev yapmaktadırlar..

Düzene Sokulması herkez için daha faydali ve güzel olmazmı?

(+)

Çağrı Tekin

15 yıl önce - Cmt 18 Ağu 2007, 20:22

Alıntı:
NEDEN Pendik'e giden hatlarda minibüsün ününde

PENDIGE GIDER

diye yaziyor ??? yani benim türkcemin kötü oldugnu biliyorumda ama bu kadarida yani...
yoksa dogrumu

"Pendiğe gider" ifadesi imla hatası barındırmaktadır. Doğrusu ise "Pendik'e gider" şeklinde olmalıdır. Bu hatanın tabelaları hazırlayanlar tarafından yapıldığını duymuştum. Ama hala bu yazıları düzeltmeyenlerin olduğunu görünce minibüsçülerin bu tabelaları kendileri hazırlamaları durumunda da aynı hatanın olacağını düşünüyorum.

Sedat_85g

15 yıl önce - Sal 21 Ağu 2007, 04:10

Minibüslerin duraklarda yolcu beklemelerine anlam veremiyorum.
Belli bir sefer sıklığıyla ilk duraklarından kalkıyorlar madem o zaman belli bir sefer hızıyla da ilk duraktan son duraga kadar birbirlerini sollamadan güzelce hareket etmelreri gerekiyor.

Ama bir durakta dakikalarca oyalanıp arkadan gelen araçla tartışıyorlar sonra arkadaki araç beklemeden o durakta geçiyor o onu geçmeye çalışıyor daracık yollar yarış pistine dönüyor.

5 dakika arayla kalkıyorlarsa sabit hızla 5 dakikayı koruyacak şekilde turlarını bitirebilirler. Bunun imkansızlıgı sanırım minibüs şoförlerinin (genelleme yapmak istemiyorum ama büyük çoğunlugu) toplu taşıma eğitimine ve kültürüne sahip olmamaları. Eğer minibüsler İstanbul'da çalışmaya devam edeceklerse ki edecekler daha uzun yıllar, hiç değilse şu durakta bekleme meselesine bir çözüm bulmaları gerekmekte. Böylece duraklarda müşteri çağırmak için kornalar çalınmayacak uzun (ve geniş) minibüs kuyrukları oluşmayacaktır...

Mustafa Onur Ertürk
15 yıl önce - Sal 21 Ağu 2007, 05:26
İstanbul'un Minibüsleri

Ankara'da nadiren bindiğim minibüslerde pek sorun yaşamadım. Genelde metro veya otobüs kullanırım.
İstanbul'a otobüs fuarına gitmiştim; arabasız. Hangi güzergahtaydı, hatırlamıyorum ama baya anayol üzerinde gidiyoruz, resmen şehirlerarası yol... Minibüste ayaktaydım. Konserve kutusu gibiydi, Otokar'ın içinde ayakta kalmak demek boyun tutulması demek zaten 15 dk. sonra.   Herneyse, ileride polis kontrolu olduğunu farkeden şoför bizi bi temiz sağda indirdi! Paramızı geri verdi gerçi, ama İstanbul'da iki kere minibüse binip birinde aksilik yaşadıysam eğer, hakikaten mecbur kalmadıkça bulaşmamalı. Neyse ki, Sabiha Gökçen tarafındaki fuar alanından sağa sola metro yordamıyla gidebileceğimi keşfettim de minibüsler konusunda şansımı daha fazla zorlamadım.    

yukselaydin
15 yıl önce - Sal 21 Ağu 2007, 18:00

Keşke bizimde şehri baştan başa kuşatan metro ağımız olsada minibüslere binmek zorunda kalmasak. Kötüdür, tehlikelidir falan ama neticede büyük bi yük kaldırmaktadır minibüsler.

Kudret Altınkeser

15 yıl önce - Çrş 22 Ağu 2007, 10:03

Alıntı:
Bugünkü Hürriyet

ÇENGELKÖY’de oturan Cemaliye Atmaca, 31 Ağustos’ta sünnet olacak ikiz çocukları İlker ve Soner’in davetiyelerini dağıtmak üzere, dün saat 13.00 sıralarında yeğeni Nedime Ziya ile birlikte evden çıktı. Atmaca ve Ziya, Ümraniye’ye gitmek için Bosna Bulvarı’ndan 23 yaşındaki Sefa Altun’un kullandığı 34 M 6156 plakalı minibüse bindi. Kapının hemen karşısındaki koltuğa oturan Cemaliye Atmaca, Yıldırım Beyazıt Caddesi’ne geldiklerinde dengesini kaybederek şoförün sıcak nedeniyle açık tuttuğu kapıdan park halindeki bir otomobilin üzerine düştü. Başından aldığı darbeyle ağır yaralanan Cemaliye Atmaca ambulansla Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı ancak tüm çabalara rağmen kurtarılamadı.

Gözaltına alınan minibüs şoförü Sefa Altun, "Dalgınlıkla kapıyı açık unutmuşum. Hızlanmak için gaza bastım. İçeriden bağırtılar duyunca hemen durdum. Fakat kadın yere düşmüştü" dedi. Minibüs yolcuları ise, şoförün olay sırasında aşırı süratli gittiğini ve kapıyı bilerek açık tuttuğunu iddia etti.

Hayatını kaybeden Cemaliye Atmaca’nın eşi Ramazan Atmaca, bu tip kazaların sadece Türkiye’de meydana geleceğini belirterek, "İkizlerimin sünnetini yapacaktık. Çok mutluydu. Tüm alışverişimizi yapmış davetiye dağıtıyorduk. İhmal yüzünden karımı kaybettim. Üç çocuğum annesiz kaldı. Bunun hesabını kim verecek. İnsan hayatı bu kadar ucuz mu? Bu ülkede bu adamları denetleyen kimse yok mu?" dedi.

Minibüs terörüne bir kurban daha verdik.Kapı açık gitmeyi minibüs şöferleri adet haline getirmiş vaziyette.Araçlara klima taktıracaklarına kapı açık gitmek daha ucuz.
Maliyet: İnsan canı.

sayfa 26
« önceki   123 ... 252627 ... 190191192   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM