Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kars - Ani Harabeleri
« önceki   123 ... 303132

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 32
AYDIN İNAN
site denetçisi

9 ay önce - Cum 03 Mar 2017, 16:02

Alıntı:
Selfie ile GoPro videosundan bahsediyorsanız buyrun

37 yıl önce gördüğüm Ani Harabelerini tekrar görmek nasip olmamıştı. Videoyu izlerken güzel bir nostalji yaşadım. Ellerinize sağlık Murat Bey.

muratdoktor

9 ay önce - Cum 03 Mar 2017, 20:54

Teşekkürler Kışın gezmek çok zor .Haziran ayında yemyeşil oluyormuş .Fırsatım olsa da Haziran'da gidebilsem ...

muratdoktor

9 ay önce - Prş 09 Mar 2017, 10:58

Ani Ören Yeri 2016 yılında UNESCO'nun Dünya Miras Listesine kabul edilmiştir

(+)

(+)

(+)

Ermenistan sınırı

(+)

(+)

muratdoktor

9 ay önce - Cum 17 Mar 2017, 16:07

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Mehmet DK

7 ay önce - Çrş 03 May 2017, 20:51

Ani Harabeleri hakkında 15.07.2016 tarihli bir haberi paylaşmak istiyorum.

Kars'ta bulunan Ani Harabeleri, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesine dahil edildi. Böylece, Türkiye'den listeye dahil edilen sayı16 oldu.

İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen UNESCO Dünya Miras Komitesi 40. Toplantısı'nın bugünkü oturumunda, Komite Başkanı Büyükelçi Lale Ülker'in yönetiminde süren görüşmelerde, dünyanın çeşitli bölgelerindeki bazı "Dünya Kültür Mirası" alanlarının son durumu masaya yatırıldı.Bölgelerin temsilcileri, çalışmaların yapıldığı alanlardaki son durumu anlattı. Söz konusu bölgelerdeki sorunlar ve gelişmeler ele alınarak, bundan sonrası için yapılması gerekenler konuşuldu.Komite, yapılan görüşme ve tartışmalar sonucunda ilk defa aday olan Ani Harabeleri'nin Dünya Miras Listesi'ne dahil edilmesini onadı. Kars'ta bulunan Ani Harabeleri'nin listeye dahil edilmesiyle, Türkiye’nin Dünya Miras Listesi'ndeki alan sayısı 16'ya çıktı.

Uluslararası Anıtlar ve Sitler Konseyi Türkiye Milli Komitesi (ICOMOS) ile ülke temsilcileri, Ani Harabelerinin İslam ve Hristiyan kültürünün buluşma noktası, kültürel çeşitliliğin sembolü olduğunu dile getirdi.UNESCO Daimi Temsilcisi Hüseyin Avni Botsalı, kararın Türkiye tarafından memnuniyetle karşılandığını söyledi.

Milliyet.com..

sayfa 32
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 303132
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler