Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bülent
13 yıl önce - Pts 08 Oca 2007, 19:07
Yeni Asır TV yayına başladı


Ciner grubu ve Yeni Asir gazetesi tarafindan satin alinan İzmir TV "Yerel Haber Kanali" olarak faaliyet'de bulunacak, her gün 11 saat haber yayinlamasi hedefleniyor.

Sahsen isim degisikli gerceklestirerek ulusal yayin yapilmasini tercih ederdim, böylece Istanbul endeksli ama ulusal yayin yaptigini sanan kanallara bir alternatif olusurdu.


Alıntı:
Hoşgeldin İzmir TV

İzmir TV, yepyeni yüzüyle bugün yayına başladı. İzmirliler, gündemi artık kendi televizyonundan izleyecekler

İzmirliler, bugün saat 07.00'den itibaren yepyeni bir haber kanalına kavuştu. Ciner Grubu ve Yeni Asır tarafından satın alındıktan sonra 'yerel haber kanalı'na dönüştürülen İzmir TV, yeni yayın dönemine başlıyor. İzmir TV, kentin ekonomi, siyaset, spor ve sosyal yaşamını her rengiyle haber bültenlerine taşımayı, ayrıca günlük ve uzun soluklu gelişmeleri çeşitli programlarla ayrıntılı bir şekilde izleyicilerine duyurmayı amaçlıyor.

Son dakika haberleri
Öncelikli hedefini, "gelişmeleri yansız ve en hızlı şekilde haber bültenlerine taşımak ve İzmir'in nabzını tutmak" olarak belirleyen İzmir TV, bu amaçla sabah, öğle, akşam ve gece bültenlerini uzun tutarak, İzmir ve bölge haberleri başta olmak üzere Türkiye ve dünyadaki tüm gelişmelerin ekrana yansıtacak.
Haberlerin gerek stüdyoya gelen, gerekse telefonla ulaşılan konuklarla sürekli desteklenmesi amaçlanan İzmir TV'de, anlık gelişmeler "Son Dakika" uyarısıyla duyurulacak. Ayrıca haberler olay yerindeki muhabirler sayesinde sıcağı sıcağına verilecek.

Spor ekranı dopdolu
İzmir TV'de günlük gelişmeler ilerleyen bültenlerde daha ayrıntılı biçimde ele alınacak. Böylece tüm gelişmeler takip edilerek, kentin gündemi yakalanacak. Günde 11 saati bulan haber bültenleri, spor, sağlık, kültür-sanat ve magazin ağırlıklı bir yapı içinde sunulacak. Tüm bunların yanında sıcak gelişmeler canlı yayınlarla izleyiciye aktırılacak. Ekonomi ve yaşam haberlerinin yanı sıra, İzmir TV sporda da iddialı. Günlük spor haberlerinin yanında, çeşitli programlarla İzmir'deki tüm gelişmeler kanalda yer alacak.

Yeni Asır imzası
Genel Yayın Yönetmenliği'ni Mehmet Akyar, Genel Yayın Yönetmen Yardımcılığı'nı Ergun Ulcay, Yayın Müdürlüğü'nü Rengin Aslan'ın üstlendiği genç ve dinamik bir ekiple yola çıkan İzmir TV'de, haberler, Suat Çağlayan ve Yılmaz Karakoyunlu ile "Haftanın Yorumu"nda, usta gazeteci Nevzat Dönmez ile "Kentin Sesi"nde, Yeni Asır muhabirleri Nihal Aşkın ve İlker Çoban'la "Politik Yaklaşım"da ve Murat Şahin'le "Profesyoneller" adlı programlarda ayrıntılarıyla ele alınacak.
Bunların dışında Feride Öner'in hazırlayacağı ve hafta içi her gün yayınlanacak "Beş Çayı", Nefise İyener'in sunacağı "Nefise Yenge'nin Mutfağı" ve Yeni Asır muhabiri Filiz İçke'nin hazırlayacağı "Sağlıklı Günler"in yanı sıra, Kaan Aykutlu'nun "Otomotiv Dünyası", İsmail Uğural'ın "Tarım ve KOBİ", Ahmet Veli Olgundeniz'in "İş ve Kariyer" adlı programları, izleyicileri ekrana bağlayacak.
İzmir TV, Yeni Asır editörlerinden Mustafa Demirok'un hazırlayıp sunacağı "Alternatif"i, Özgür Eke ile Metin Kurşova'nın "Teknovizyon"u, Deniz Koleji kurucusu Berna Bridge'nin "Eğitim Sohbeti" ile de gençlere seslenecek.

NASIL İZLEYEBİLİRSİNİZ?
İzmir TV'yi Balçova'dan yayın yapan UHF 37. frekanstan, Kablo TV'de ise İzmir ve Manisa'da S Bandı 37. Kanal'dan izleyebilirsiniz.

http://www.yeniasir.com.tr/ya2007/01/08/index.php ...lum=gunluk


ersin35
13 yıl önce - Pts 08 Oca 2007, 21:06

izmirin yerel haber kanalına ihtiyacı vardı umarım bu kanal ihtiyacı karşılar.

ersin35
12 yıl önce - Cum 20 Tem 2007, 14:29

izmir tv yeni asır tv olarak isim değiştirdi ve şimdi turksat uydusunda yayında12638 2400 v 5/6 parametreleri hayırlı olsun izmirin uydudaki 2. kanalı genelde haber ağırlıklı yayın yapıyor.

M.Ali Sade
12 yıl önce - Cum 20 Tem 2007, 17:05

Birkaç gün önce yine Türksat uydusunda 11011 MHZ frekansında yayın yapan bir de "BİZ TV" adlı İzmir kanalı çıkmıştı ama şu an yayın yok.

dagcn
12 yıl önce - Cum 20 Tem 2007, 22:37

Bu kanallar daha yeni açıldı, umarım  başarı istikrarlı bir şekilde devam eder ve bu kanalları digiturk ten takip edebiliriz.

Alper Can 94
12 yıl önce - Sal 14 Ağu 2007, 23:28

İzmire yerel kanallar gerekli. Umarım bu kanalda büyük kanallar arasına girer.ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet