Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Türkiye'ye Gönülden Dost Ülkeler
« önceki   123 ... 25262728   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 26
Misafir 1b1

8 ay önce - Prş 16 Mar 2017, 19:27

Güney Kore

Misafir a7d

7 ay önce - Cum 21 Nis 2017, 20:52

Bana sorarsanız Güney Kore . Çünkü Ankara'da zaten Kore anıtı var aynı zamanda kardeş ülkemiz ve dinleyenler ya da izleyenler varsa Güney Kore Türkiye'yi ve Türk halkını çok seviyor...

Mustafa Taşlı
site denetçisi

7 ay önce - Cum 21 Nis 2017, 20:56

Alıntı:
Bana sorarsanız Güney Kore . Çünkü Ankara'da zaten Kore anıtı var aynı zamanda kardeş ülkemiz ve dinleyenler ya da izleyenler varsa Güney Kore Türkiye'yi ve Türk halkını çok seviyor...

Anıtı olunca gönülden dost mu oluyor? Güney Kore ne yaptı bizim için bu güne kadar? Biz onlar için gidip canımız verdik, onlar? Bol bol Samsung, LG ve Hyundai kakalıyorlar bize.

MustafaGüler

7 ay önce - Cum 21 Nis 2017, 21:01

Onlar için vermedik,Natoya girebilmek için verdik.

egebabacan
7 ay önce - Cum 21 Nis 2017, 21:06

Sömürge altındaki Afrika ülkeleri

Misafir 79f

7 ay önce - Prş 27 Nis 2017, 08:48

Alıntı:
Anıtı olunca gönülden dost mu oluyor? Güney Kore ne yaptı bizim için bu güne kadar? Biz onlar için gidip canımız verdik, onlar? Bol bol Samsung, LG ve Hyundai kakalıyorlar bize.

Saygısızlık yapmak istemem ama bir ülkenin gönülden dostu olmak için bence ölüme gitmesi gerek yok.Onu sevmek onun yanında olmak iyi günde de kötü günde de yanında olmak bunlar yetmez mi ? Bu benim düşüncem herkesin kararına saygı duyarım fakat Pakistan, Azerbeycan bunlar da bizim gönülden dostumuz.

KORAY3434
7 ay önce - Prş 27 Nis 2017, 09:50

Herkes Azerbaycan'ı dost hatta kardeş ülke ilan etmiş ise de, hakikat bu kadar basit değil maalesef. Azerbaycan dışarıdan bakıldığında Türkiye için ölen bir millet profiline sahip gibi görünüyor. Ancak Azerilerin bir çoğu Türkleri sünni olmalarından ötürü sevmezler. Bilindiği gibi Azerilerin çoğunluğu Şii mezhebine mensup olduklarından daha çok İran hayranlığı içerisindedirler ve İran'ı Türkiye'den daha yakın bulurlar. Şimdi kalkıp bana Aliyev ile Erdoğan sıkı iki dost diyebilirsiniz. Unutmayın ki bundan 6-7 yıl önce Esed ile de sıkı bir dostluk vaki idi.
Diğer taraftan ırkçılık yapmak niyetinde olmadan, bana kalırsa Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur. Ancak görünen tablo itibariyle dünya üzerinde Güney Kore, Pakistan, Arnavutluk, Bosna Hersek, Kosova, Makedonya (kısaca Balkanların bir çoğu) Afrika ülkelerinin bir çoğu Türkiye'nin dostu olarak kabul edilebilir. Nitekim özellikle Balkan topraklarında inanılmaz bir Türk hayranlığı var. Hatta o denlidir ki Bosna'daki Müslüman Boşnaklar gayrimüslimler tarafından "Türk" olarak adlandırılır. Rahmetli Aliya İzzetbegovic'in bir sözü vardır: "Sırplar bize Türk derdi. Çünkü Bosna'daki Müslümanlar onların gözünde Türk'tü." Selametle..
[/b]

Misafir 26d

6 ay önce - Pts 08 May 2017, 16:53

tabiki de güney kore

Misafir d28

6 ay önce - Pts 22 May 2017, 16:57

burada her kes fikrını beyan etmiş ama kimi siyasi kımıde öylesıne sevgılı arkadaslar turkıyeyı seven ülke sayısı gercekten cok azdır ama azerbeycan guney kore ve afganıstan gönul dostu olarak basta gelır

Misafir f92

4 ay önce - Sal 04 Tem 2017, 19:23

bence en güzel dost Azerbaycan ve Pakistandır. Onlar bizi çoook seviyor

sayfa 26
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 25262728   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET